Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Absolutní fucking pleasure roku! Není co dodat! Výborné efekty, výborná kamera, neskutečná atmosféra původní trilogie. Lepší, než jakýkoli díl druhé trilogie.Bravo Abrams!

Marťan (2015)

Parádní filmařina a neskutečně zábavný Demon. Už dlouho jsem neviděl tak dobrou survival akci, navíc posazenou v mém oblíbeném žánru sci-fi. Co víc chtít.

Absolution (2015)

Jako pozadí pro cvičení to bylo super. Navíc ta motivace! - když vidíte vypaseného Stevena se s komickým držením zbraně (mimochodem, za tuto činnost by měl dostat Oscara) jak dokáže vylidnit dům plný gangsterů a ani se při tom nezadýchá... ! Když už nic, tak jsem čekal solidní souboj s Vinniem a bohužel ani ten se nedostavil. Hvězda navíc za asijského kámoše...

Něžné vlny (2013)

Krásný vizuál, ale jinak obrovská nuda s velmi pomalu plynoucím příběhem a nezajímavými vztahy. Asi 20 min. před koncem mě vlny ukolébaly...

Terminator Genisys (2015)

Slátanina, která má občas světlé akční momenty. O jednu hvězdu výš to u mě vyhoupl Arnold. On je taky jediný, co si z filmu pamatuju :o)

Fotograf (2015)

Naprosto nechápu, že k tomuto dal Saudek souhlas. Vždyť tam je vylíčený jako nesvéprávný jouda :o) plná polovina hodnocení je za Rodena, který si očividně tuto stupiditu užívá. Zbytek stojí za starou bačkoru...

Jupiter vychází (2015)

Dojem z nádherného vizuálu a parádních efektů je pernamentně shazován tupými dialogy, nevyužitým potenciálem příběhu a postavami (které se chovají jako materšká školka). Celkový námět a nosné téma není špatné, ale bohužel není rozvinuté, dostatečně vysvětlené a obhájené. O postavách nevíte skoro nic, za celou dobu nepříjde jediný emocionální moment, který by hlavní hrdinku k divákovi přitáhl. Záporák je v důsledku vlastně rozmazlené dítě, obklopené plyšovými dinosaury na hraní... A Mila to byl krok vedle. Sice krásně kulí oči, ale nevěřil jsem jí ani to čištění záchodků... Nicméně, třeba se první díl zaplatí a třeba pak bude mít série opačnou tendenci jako Matrix :o)

96 hodin: Zúčtování (2014)

Brutálně nepříjemný střih a kamera a ne-Rkový rating. Díky tomu rozhodně o level níž než být mohlo. Jinak fajn jednohubka.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Moje alergie na fekální humor velmi výrzazně zasvědila. MacFarlenemu jsem nevěřil ani knír mezi nosem a ústy a těch pár úšklebků vylouděných přerostlou ovčí vlnou, překvapivě surrealistickou bitkou v baru a morálním dilema katolické prostitutky prostě nestálo za to. Opravdu povedená byla scéna s doktorem Brownem. Za to palec nahoru! Sumář: Ukecaná, místy trapná, místy až moc inteligentní jednohubka.

Tři bratři (2014)

Po dlouhé ale dlouhé době nádherná hudební zpívaná pohádka, která s nadhledem vypráví tři notoricky známé příběhy, které propojuje nenásilně a tak jednoduše, že jsem musel smeknout. Vynikající hudba a texty (s ohledem na cílovou skupinu), fantastická kamera a výprava. Vynikající herci.