Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Spin-off najuznávanejšieho seriálu na svete predsa nemôže byť zlý. A to ani nieje. Ale ako každý sequel, prequel trpí tým, že vychádza z overenej značky a je tým pádom točený len pre prachy. Nie žeby sa Breaking Bad natočil kvôli cukríkom, lenže divák v ňom vidí nespornú dávku nadšenia zo strany tvorcov, hercov atď. Ale netreba zase zbytočne polemizovať. BCS je veľmi dobre zahraný, prijemný oddychový seriál s istou dávkou napätia či humoru. A hlavne pri ňom vypneme a uvoľníte sa a predsa o to ide. Vrelo odporúčam. Btw, pre študentov práv to je dokonalá škola!

Vánoční příběh (1983)

Výborna atmoška aj herci. Len vtipu nolo trochu málo a k tomu stopáž mohla byť dlhšia. Ale ako pohodovka ku vianočným koláčom to úplne stačí.Zatiaľ ale bez výčitiek svedomia môžem povedať, že Sám doma je tá najlepšia americká komédia, ktorej sa zrejme nič nevyrovná.

Fargo (2014) (seriál)

Fargo je špecifický v tom, že každá séria má iný podnet, ale v podstate rovnaké parametre, Každopádne všetci sa zrejme zhodneme na tom, že top bola prvá séria, ostatné jej "len" skvelo sekundovali. Prvá séria hýrila originalitou, skvelými postavami, nezabudnuteľnými scénami, ale hlavne potešila obsadením. Brutálne skvelý Thorton a sympaticko desivý Freeman. Túto dvojicu už tvorcovia nedokázali nahradiť, pretože to bolo nemožné. Takže odporúčam pozrieť všetky série, pretože seriál je to úchvatný, prešpekulovaný, zábavný (svojim spôsobom), ale práve na prvú sa môžete tešiť najviac. Zhltnene ju totiž ako malinu.

Zack a Miri točí porno (2008)

Zase veľmi zábavná, prijemná vecička s humorom od autora, ktorý kedysi točil výhradne zábavne a originálne filmy, ako je napríklad tento. Neveril by som, že raz poviem túto vetu. "Roghen je sympaťák!"

Debbie a její parťačky (2018)

Sandra Bullock, Cate Blanchett, Rihanna a Helenka Carterová v reklame na Cartiera. Nič viac nič menej. Kde dej pôvodnej trilógie lákal už len svojím prostredím kasína, tu vás k smrti unudí New Yorske MET. Bohužiaľ chýbalo tomu všetko. Vtip, šarm, ba aj skvelé herectvo. Neveril by som, že raz uvidim film, v ktorom by Cate Blanchett hrala tak odporne. Rola vychcanej zlodejky jej absolútne nesadla. K tomu najväčšiu sexbombu Rihannu obliekli do rastafariánskych handier. Pche! Vlastne film nemá nič. Zlá atmosféra, mizerný scenár, zlé obsadenie, ešte horšie hranie, réžia na prd. Jedna hviezda za pár svetlých momentov a za vcelku zábavnú Aničku Hetevejovú.

Solo: Star Wars Story (2018)

Čakali by ste, že asi najväčší vtipálek a sympaťak zo Star Wars dostane film podobný jeho charizme. Ono snaha tam bola, ale zrejme to chcelo viac času. Nie som fanúšikom Aldena, Glovera, Harrelsona takže ma potešila len matka drakov a Bettany. Škoda, že to bolo tak na rychlo robené...

Proč právě on? (2016)

Určite sa to nestane vianočná klasika, ale v porovnaní so súčasnými vianočnými filmami je to skvelá vec. Navyše to obsadenie je luxusné.

Vadí nevadí (2018)

Brutálne debilny scenár. Ešte aj tá zapletka s tým koho chce vlastne ten týpek š*ukať vzišla ako bejkárna. Dve hviezdy len za krásne baby a pár slušných scén. Naozaj len pár. No ale čo? Z 3,5 mega to zarobilo 90, takže Jason Blum je spokojný.

Avengers: Infinity War (2018)

Vypestujte si hrdinov, ktorých budú ľudia milovať, potom ich dajte do jedného filmu a v propágacii nasľubujte smrť mnohých z nich. A hneď máte 2 miliardy na konte. Rozhodne to bolo zaujímavé, iné než všetky marvelovky predtým. Veĺkolepá súhra, skvelá akcia samozrejme, humoru bolo tak akurát a herci priniesli výkony, ktoré sľuboli. Za negatívum považujem blbé správanie sa postáv v niektorých scénach a to len preto, aby sme videli epický boj či záver plný miznúcich postáv. Btw, no nemohol ho ten Thor trafiť do hlavy?!