Black Panther (2018)

Výborné herecké obsadenie, skvelé bojové sekvencie, výborny zvuk a celkovo hudba, SKVOSTNY VIZUÁL A ZOBRAZENIE WAKANDY, nádherná Lupita a jej chrumkavý zadoček. Čo sa vám na to nepáčilo?

matka! (2017)

V skratke blbé.

Insidious: Poslední klíč (2018)

Jedným slovom trapas. Jedna hviezda za cool démona, no najväčším zlom v tomto filme je až prekvapivo zlý scenár.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Takže mám túto sériu konečne za sebou a musim povedať, že pri epizóde z roku 1977 som sa nudil a ani som ju nedopozeral. Ďalšia časť je už trochu iná. Hrdinom tam ide o život už zo začiatku a všetko to začnete prežívať s nimi. Veľkým a najväčšim plusom je zaporák Darth Vader, ktorého už však neberiete len ako bezohľadného idiota, ale ako človeka, ktorý sa kedysi velmi zle rozhodol. Film ma pobavil a páčil sa mi. Potom som si pozrel Epizódu VI a prišlo mierne sklamanie, prameniace z Ewokov, ktorý mi prišli viac trápni než roztomilí. Ale koniec s Lukeom a Vaderom ma zase dostal do kolien, ale ani famózny záver mi nevynahradil ten strateny čas, ktorý som venoval blbým Ewokom. Takže sa mi film páčil tak na 50 percent a tešil som sa na Lucasovu novú trilógiu. Tá však začala brutálne zle. Zachránilo to len pár momentov ako Anakinov závod a finálny Obi Wanov fight. Na Jar Jara som sa snažil čo najskôr zabudnúť a verím, že Lucas tiež. Druhá časť ma zaujala o čosi viac hlavne vďaka krasnej Padmé a skvelých bojovým sekvenciám. Zase sa však nič také nedialo a tá osudovosť z Impéria úplne zmizla. Všetko mi však vynahradil tretí diel, ktorý začal nudne, no v momente, keď Darth Sithious začne lakať Anakina na svoju stranu to naberie neskutočné grády a finálny súboj s Obi Wanom je naozaj skvostný. Premena v Dartha Vadera je epická až strach! Śkoda tých nudných častí v začiatkoch filmu. Po zhliadnutí pôvodnej a taktiež novej trilógie mi pride trilogia od Disneyho naozaj sebadeštruktívna a bezpredmetná. Chýba tomu Obi Wan, Vader, Darth Sithious skrátka postavy, ktoré zo Star Wars vytvorili kult. V celkovom hodnotení teda dávam 60 percent, keďže spin-off série bol zase ukrutne nudný!

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Anakin ako decko je vo filme zbytočný. Kľudne sa mohol objaviť ako tínedžer v druhej časti. Bohužial tento film je kurevsky nudný. Napriek dobrým hercom ide o blábol plný politiky a úteku. Vo filme sa skrátka buď niekam uteká alebo kecá o politike. Ani jedno z toho ma nebavilo. Všetko ako tak zachránil finálny súboj jedi vs červený trapko.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Dávam tri, pretože toto zakončenie ságy je o triedu horšie než predchádzajúca časť. Ewokovia mi neskutočne liezli na nervy a na celom filme ma bavil len spor Lukea s Vaderom. Viem, že muselo byť epické vidieť prvýkrát Vadera bez helmy. Taktiež ma potešila prvá polhodinka s Jabbom a sexi Leiov v bikinách. Nebyť Ewokov a trápnych vtipov bez humoru zasadil by som tomu aj plný počet. Vader je skrátka majster záporák.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Nečakal som, že ma to tak vtiahne do deja. Vader je skrátka skvelý záporák. Stačí, že sa objaví na scéne a vy máte hneď pocit, že sledujete toho najlepšieho záporáka v akcii. Bavila ma aj romanca Leia-Han Solo. Aj tá princezná sa mi akosi začína páčiť. Pár negativných momentov sa určite nájde, ale inak tomu naozaj nemám čo vytknúť. Len od majstra Yodu som čakal trošku viac, preto tie štyri hviezdy.

Zrození šampióna (2009)

Sandra je fajn herečka a tento film pôsobi dobre, ale to je tak všetko.

Hory mají oči 2 (2007)

Trápny pokus o pokračovanie, pretože viac sa už z toho vytrieskať nedalo. Vzniklo to len preto, lebo Wes potreboval zarobit.