Deadpool 2 (2018)

Snáď ešte lepšia ako prvá časť!

Riverdale (2017) (seriál)

Je to na rovnakej úrovni ako 13 reasons why. Spomínane 13 reasons využíva nostalgiu, smútok a ľútosť k obeti. Takto sa nesie celý seriál a takých tradičných teen momentov, kde sa hlavný hrdina rieši s niekym a pod. tam nie je veľa. Vždy ide o Hannah. Je to o nej a vždy bude. Kdežto konkurenčný Riverdale ťaží hneď z viacerých tém. Vraždu si vzal z Pretty little liars, teen blbosti kto s kým spí z 90210 a breakfast club z Twin Peaks. Je to pozeratełné, slušná dávka morbidity a sexizmu udrží aj dospelého diváka, ale emócie nečakajte. Je to len fajn seriál, bez ktorého by sa svet zaobišiel. Na druhej strane, skvelý tip na nedeľné popoludnie.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Nečakajte ďalšie Čeľuste. Ak to urobíte budete sklamaní. Ale akod filmu čakáte len popcornovú zábavu, skvelé triky a sympatických hercov budete nadmieru spokojný. Avšak priznám sa, že viac ma bavilo pozerať sa na Blake Lively v tesnom overale a plavkách ;)

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Ani neviem čo teraz napisať. Hodnotim seriál po prvej sérii, ktorej hviezdou bola Hannah samozrejme. Proste to správne dievča od vedľa ktorej sa stalo niečo zlé. Všetky tie problémy sa daju riešit. Vždy si poviete, že mala aj iné riešenie až kým nepride kazeta 12. Áno aj vtedy mala iné riešenie, ale prestanete sa čudovat tomu, prečo urobila to čo urobila. Uverite v to, že na svete je viac zlých ľudi než dobrých a najviac je tých, čo sa boja tým zlým postaviť. V 13 reasons why je svet krutým miestom, ale nelutujem ani jednu minutu, ktoru som tomu obetoval, aj ked seriálu nedavam plné hodnotenie pretože nie vždy som mal takéto pocity ako teraz.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Bavil som sa a zároveň som krútil hlavou nad Ritchieho neschopnosťou ukočírovať celý fantasy snímok až do konca. Finale bolo azda to najhoršie čo som v danom žánri videl. Nespochybňujem však originalitu snímku. Bohuižiaľ Ritchie stavil na zlého vojaka. Artuš už nezaujme fakt nikoho okrem vlastneneckých britov. Tržby v USA to len potvrdili. Ale zlý film to rozhodne nie je, len nie je pre každého.

Mumie (2017)

Horší film s Tomom Cruiseom som ešte nevidel. Ťažké sklamanie a pochopiteľné ukončenie Dark Univerza hneď na jeho začiatku.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Narcos je možno trochu obľúbenejší, pretože má v čele Pabla Escobara, ktorého cesta na vrchol a prerod v krvilačnú beštiu sú o dosť rýchlejšie, ako v prípade Waltera Whitea. Nič to ale nemení na tom, že práve tieto dva seriály považujem za klenoty kriminálneho žánru. Pernikový tatko je vo všetkých smeroch dokonalým zobrazením toho, ako veľmi môže rakovina zmeniť človeka a nie v takom prípade, ako by sme čakali. Z obyčajného a nudného učiteľa chémie sa v pomerne krátkom období stal najobávanejší sociopat v drogovom podsvetí. Na hranie takejto postavy to chcelo toho správneho herca a Bryan Cranston sa svojimi výkonmi navždy zapísal do histórie. Nemyslite si ale, že by som zabúdal na Jesseho Pinkmana, ktorého fantasticky stvárnil Aaron Paul. Na koniec len zhrniem, že ak by niekto tvrdí, že je Breaking Bad najlepším seriálom všetkých čias, neviem či by som s ním na 100% súhlasil, ale oponovať mu určite nebudem.

Tomb Raider (2018)

Klasický naivný dobrodružný film venovaný fanúšikom kvalitnejšieho Indyho. Oproti predchádzajúcim filmom je to oveľa lepšie. Dejovo nie, ale kastingovo určite áno. Inak nič priebojné nečakajte. Vo filme uvidite len sympatickú hlavnú hrdinku, obetu milovanej osoby, zlého záporáka a ako vždy archu. Vcelku oddychovka, ale odporúčať to zrejme nebudem nikomu.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Zatiaľ posledný, vyslovene špičkový film veľkého majstra režiséra, ktorí diváci milujú a ospevujú ho za jeho tvorbu. Úžasné vizuálne triky, perfektná atmosféra, herci priemerní, ale postačujúci. Najviac impozantnú a zaujímavú postavu si zahral Mark Rylance. Nie je to tak vtipné, ako Posledná krížová výprava a tak majstrovský vystružené, ako Minority Report, ale zase sa ukázalo v čom je Spielberg najlepší. V rozprávaní neuveriteľných príbehov a v objavovaní neskutočných svetov.

Rudá volavka (2018)

Dávam tri pretože dej ma vcelku bavil. Škoda toho, že režisér si nedal záležať na akčných scénach a všetko smeroval len k sexizmu. Jennifer bola pripravená na všetko a takmer všetko nám aj ukázala a zrejme to bol správny ťah, pretože len vďaka tomu film neprepadol v kinách.