Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Skvelé tempo, výborná akcia a ani diálogové scénky neboli zlé. Vytknúť by sa tomu dal dej, ktorý bol "samé prekvapenie". POMO má pravdu miestami mi to vážne pripomínalo Wild Wild West a ak dôjde k trojke chcelo by to lepší dej. To nám však Vaughn vynahrádza najlepšími bojovými scénkami v dejinách kinematografie. Výborne využitie efektov a CIA hračičiek (elektrické laso, dáždník samozrejme). Skrátka výborné pokračovanie skvelej akčnej komédie, za ktoré by sa nehanbil ani Jimmy Cameron, Btw. Colina mám stále radšej, skrátka skvelý herec!

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

Bohvie prečo na túto vcelku fajn, no ničim výnimočnú komédiu myslím minimálne raz za pár mesiacov. Zrejme mi nejako učarovala atmosféra okolo kuchyne, vďaka ktorej sa mi hrozne páčil Favreuov majstrštyk Chef. Skrátka každý, aspoň trošku podarený filmik ohľadom kuchyne ma zabaví, minimalne na to aby som mu tu udelil 3 nezaslúžene hviezdy.

Chceš mě, chci tě (2009)

Najpriemernejší film Roberta Luketica, vcelku fajn režiséra, ktorého Oko Berie ma bavilo asi najviac. Prakticky N€vi€m pr€čo sa dal na takýto projekt, al€ zr€jme€ kvôli tej uctihodn€j myšli€nk€ filmu, kon€čn€ privodiť Kathr€rin H€igl n€jaký t€n orgazmus v spoločnosti a samozr€jm€ hlavn€ kvôli tomutu €€€€€€ :)

Babovřesky 2 (2014)

Pri trilógii Slnko seno má vždy lákala tá atmosféra sovietského zväzu, pľnohospodárstva, stále ohovárajúcich babičiek a pod. Tu to Troška všetko zopakoval až na ten komunizmus a dopadlo to na ho*no! Teraz aspoň všetci vieme, že skvelá Helena Ružičková je nenahraditeľná.

Nejkrásnější hádanka (2008)

Troška točí už 20 rokov stále to isté a ľudia mu to stále žerú. Bohužiaľ od čias Popolušky, Saxany a pod. sa našim bratom nepodarilo natočiť originálnu, vtipnú a milú rozprávku, z ktorej by sa stal kult. Najkrajšia hádanka je len ďalším, podotýkam biednym pokusom ako zarobiť.

Co ta holka chce (2003)

Tieto úlohy sa Colinovi hodia najviac. Charizmatický sympaťák, trochu "ťuťo" avšak v podstate veľmi správny chlapík. Amanda je samozrejme sympatické dievča, voči ktorej som nikdy nič nemal. Fajn komédia, ktorá neprekvapí, ale ani nesklame.

S tebou mě baví svět (1982)

Satinský je dokonalý, po všetkých stránkach. Jeden z najsympatickejších slovenských hercov všetkých čias, ale zvyšok je skôr pohodový a úsmevný priemer, ale chápem, že sa z toho stal národný kult.

Život je krásný (1946)

Frank Capra si teda vie vybrať. Stewart je totiž neskutočný sympaťák s úprimnou tvárou a jeho žena je naozaj velmi krásna a zaujímavá. Napriek pár nudným scénam film pôsobí velmi zaujiamvo a postupne sa prepacuje k téme, kvôli ktorej vlastne film vznikol. Čo by sa so svetom stalo keby som sa nenarodil? Pýtal sa George Bailey. Ja sa pýtam čo by bolo s kinematografiou, ak by nevznikol tento film?

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Skvelá originalita z prvej časti sa tu len kopíruje avšak stále je to skvelá zábava, ktorá poteší nielen na Vianoce.