Total Recall (1990)

Úplně žeru tyhle sci-fi filmy, který Vás hážou do svého světa a vy jen scénu, co scénu nasáváte jeho všehochuť! Celý si to jede na tak perfektní sci-fi vlně, že každý fanda tohoto žánru musí jen pleskat blahem. Zatraceně stylový cool film, že nemůžu uvěřit, jak pozdě ho vidím. Vrcholem pro mě jsou prostě boží kostýmy.. Arnie ve svojí vesměs typický roli. ale určitě jeden z těch filmů, díky kterým je tam, kde je.. Verhoeven poprvé okusuje kouzlo Sharon Stone a v tomhle ohledu se jen pomalu zahřívá na Základní instinkt, ale co spolu tihle dva vytvářejí je neskutečný! Jakým způsobem je si schopná v přiléhavém bodýčku ukrást celou scénu, je úplně insane. Příběhově to není tak strhující, ale díky pozvolné a takové zmatené kompozici to jen dodává divákovi větší možnost vcítit se do Douglase Quaida. Hodně typický devadesátkový film, až na to že pracuje se světem, kterému úplně propadnete! Nevím, co bych dal za to dostat seriál z této vize Marsu.. Kdyby to ještě mělo stejně jako ten vizuál a kulisy propracovaný i scénář, tak je z toho fakt pecka! 80%

Proměna (2022)

Po několikáte se mi stalo, že animák, ba dokonce Pixarovka mě dokázala překvapit. V posledních filmech se posunuli, začínají odbíhat od průměru a točí filmy, který nevím jestli potěší každého, ale mají smysl. Ale copak se to netýká každého? Přece všichni vyrůstáme. A ten vztah s rodiči (obzvlášťe s matkou) je tady precizní a silné téma. Upouští se od těch rádoby trapných hlášek a sází se na silná témata. Úžasný jak dobrá metafora ta červená panda je, leč teda výklad nemusí být úplně jednoznačný a věřím, že perverzi se nevyhne. Ty kamarádky mě hrozně bavily a způsob, jakým "řídily" hlavní hrdinku byl tolik skvělý. Finální akt je zase emoční ždímačka, kde už mi to přišlo malinko "přepandováno". 75%

Angel - Season 1 (1999) (série)

Teda jako první série parádní úvod něčeho většího! Samozřejmě výhodou je, že ten svět není pro diváka nový a hlavní postavy nám jsou již známé z mateřského seriálu. Takže není třeba ztrácet čas seznamováním se s postavami, či je nějak dalekosáhle představovat. Skvělé je i vidět, jak funkčně to stojí vedle Buffy, tedy že jsou oba světy se schopné propojit, ale zároveň došli do bodu, kdy už lépe fungují samostatněji. Obrovské překvapení, jak zatím nakládají s postavami. Ti, kteří hráli třeba jen vedlejší až přicmrndávačskou roli tam, dostávají tady parádní prostor a vývoj, o jakém se mi (ne)snilo. Nejlepší epizody - Mám tě pod kůží. 75%

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Těžké drama o úvaze nad životem a smrtí. Přestože úvod mi navodil, že bychom snad mohli sledovat osudy věčného sebevraha, tak nakonec jsme dostali daleko světlejší film. Veronika se pokusí zabít, ale přežije vlastně i bez následků, až na to, že se zdravotně odsoudila k jisté smrti, jen neví, kdy přesně to bude. Veronika je pak odsouzena k tomu se s tím vypořádat a postupně se naučit žít naplno. Najde si přítele, který je teda taky případ sám pro sebe, ale společně jim to nějak padne. Když vynechám tu hot sebeuspokojující scénu (ale zároveň hrozný bizár), tak je to snad i příběh o lásce. Finální twist je skvělý v tom, že divák je po celý čas položen v depresi, když tu najednou vlastně z ničeho vyjde světlo. Dokonce i v těch šťastných momentech je pořád tam vzadu ta jistota tragického úmrtí. Parádní závěr! Opět perfektní výkon SMG, která tyhle dramatičtější role zvládá neuvěřitelně! Hodně, fakt hodně, muziky za málo peněz. Nicméně i těch málo peněz se nedokázalo schrastit a snímek celosvětově nevydělal ani 2 miliony $, takže se zastavil na zhruba pětině svého rozpočtu. V tomhle ohledu solidní kolaps... Jako celek obstojné. 60%

Fast Girls (2012)

Naprosto tradiční sportovní film, který se drží toho, co je na tomto žánru nejlepší, ale současně se nevyhnul žánrovému úskalí. Máme tam čtyři (potažmo pět) holek, které musí spolupracovat, ale zároveň jsou rivalkami, každý z štafetového týmu chce logicky být finisher. Už mě vytáčí, jak stereotypní vývoj hlavní hrdinky sledujeme.. Navíc castingově? Lenora Crichlow, co by sázka na hlavní hrdinku je flop. Jen se podívejme, kam ji to posunulo. Úplně zakrněla a leze z jednoho jednohubkového seriálu do dalšího.. Oproti tomu Lily si tady nakopla kariéru! A to i z toho mála prostoru, co dostala. Chtěl bych, aby to bylo více sportovnější a méně té citové rozervanosti. Obstojná propagace OH v Londýně.. Nejlepší na tom všem je hudební doprovod! 60%

Projekt Adam (2022)

Inu i snad poměrně dobrý film.. Výborné obsazení v čele s RR, jehož aura táhne celý film. Úvod mě hodně bavil, ale pak se to zvrhlo. Na pravidla cestování časem můžete a musíte zapomenout. V tomhle ohledu jsou tvůrci naprostí amatéři. Suverénně největším plusem je ta vizuální a hudební stránka, v tomhle ohledu jsem se cítil jako při Gunnových Strážcích. Jenže ve zbytku filmu je to mimořádně laciný, tuctový film. Moc mě to nebavilo, jelikož prostě to má jen ten očekávatelný Reynoldsův humor. Ani příběhově to není, kdo ví co.. A nakonec to stejně sklouzne k předvídatelnému tuctově emočnímu závěru. Škoda, že hlavní záporačka vypadá, jak nějaká učitelka češtiny a naprosto z ní nic nejde. Jednohubka fajn, ale podívám-li se na Legends of Tomorrow, tak dostanu kreativnější nápaditější totéž. 40%

Les (2021)

Chtěli to potřetí, tak to mají... Určitě nejlepší film z celé pomyslné trilogie. Ty poslední minuty v lese byly jistojistě nejlepší z toho, co jsme dostali za všechny filmy. 65%

Chalupa (2020)

Po úspěchu prvního podobného filmu dva roku dozadu se rozhodli Peťan a STN natočit zase něco takového. Opět i rádoby atmosférický, ale tak jak jsem nebyl spokojený s příběhovou linkou v Epidemii, tak tady je to ještě daleko horší. Působí to na mě hrozně uměle.. 35%

Epidemie (2018)

Aneb jak Yůtubeři natočili něco, na co jde opravdu koukat, aneb jak přispěli do kinematografie. Zpracování je super, ale příběhově strohé a nedotažené.. 60%

Komando (1985)

Nikdy nevíte, jestli Vám neproletí dveřmi do hotelového pokoje černoch, zrovna když jste v nejlepším.. Hora bronzových svalů Arnie kosí jednoho sebevědomého šaška za druhým. Při tom není nouze o pořádný nášup hlášek. I když jsem se několikrát pousmál, jak vlastně tupý ten snímek je, či kolikrát postavy jednají jako všeználci, tak si to nešlo neužít.. Vojenskou výbavu tentokrát jdeme "nakupovat", což se jeví jako úplně běžný postup, ale v kolika akčňácích to dělají?.. Není to nijak světoborný film, ba naopak hodně tuctový akčňák. Ale Arnolův styl je prostě Arnoldův styl! 60%