Sebevražedný oddíl (2021)

Je to jako by Strážci galaxie dostali D.C. verzi.. Překvapivě je to hodně barevný, nemá to tu tradiční "temnější" vizáž a hrají tam dobrý pozitivní pecky! Co mě potěšilo, ale dozvěděl jsem se to už vůbec z Gunnova vyjádření o filmu, je skutečnost, že členové sebevražedného oddílu budou fakt umírat. Kdy je pravda, že když tohle víte, tak k těm postavám i tak přistupujete, tedy že oblíbit si někoho, je vlastně tročku problém. U čeho jsem kroutil hlavou, bylo, kolik prostoru ve filmu dostala Harley Quinn (Margot Robbie). Jelikož mám její postavu a hlavně i představitelku rád, tak mi to nevadí, ba naopak, ale tohle každému nesedne a přišlo mi, že tady už to přehnali. Jakože takový čas tam tráví s rádoby Narcos partou, a pak ji jdou ještě zachránit? Ale no tak, hodně dělané pro tu rádoby vtipnou scénu, kdy ona jen tak vyjde ven.. Pozornost mnoha diváků se upírala k King Sharkovi, kde je prostě jasně vidět, že ta postava už je psaná pro tuhle masu, jde o takový Groot style... Mně se hodně špatně budoval k těm postavám vztah, prakticky ani u nikoho nevznikl, takže reakce na nějakou smrt byla "Aha, takže tenhle je mrtvej..". Jako jde o dobrou vypalovačku, ale trošku jsem si připadal jak v barevnějších Legends of Tomorrow, což tak nějak mluví za vše. Tedy humor a vizuál je na prvním místě, dějová linka pak není tolik propracovaná, kdy ten zvrat s Peacemakerem (John Cena) mi byl vlastně úplně ukradený. Mám původní Skvadru docela i rád, ale že by šlo o něco extra říct nejde. Tady je to propracovanější, v novém kabátu, vizuálně úplně jinde... 80%

Sebevražedný oddíl (2016)

Správně trhlej film, který jsem čekal.. Výborné obsazení spousta cool momentů, hvězdné obsazení - nejlepší je prostě Harley Quinn (Margot Robbie), která si to snad až krade pro sebe! Není to Marvel a jeho Avengers, takže ty postavy nemají žádný build-up, takže vztah si k nim vytváříte okamžitě, nebo spíše až zpětně. Ač možná by si to zasloužilo lepšího záporáka, případně lépe ho vykreslit, tak i tak je to výborné! S prodlouženou verzí to už má kvality fakt hodně dobrého trháku, ale aby to dostalo to grády a dobré uvedení všech postav, tak by to muselo trvat snad 250 a více minut... Nelze nezmínit epickou hudbu! /viděno v kině/ 75%

Spirit (2008)

Jediný co mě aspoň nějak uspokojilo bylo cool sincityovské provedení, kde těhle filmů je prostě sakra málo, no a pak překvapivě dobrý obsazení. Ale děj je jak, kdybych se ráno probudil a snažil si vzpomenout, co se mi zdálo. Tedy něco dohromady dám, ale bude to nesourodá blbost. A to je přesně tenhle případ.. Nejvíc mě ale vytáčí ten "humor" a zdánlivě husté hlášky, které přichází hlavně od Spirita.. Nuda! 20%

Smrtonosná past 2 (1990)

Zase fajn akčňák! Je to trošku na podobné jako první film, ale tentokrát možná trošku více inovativnější, ale už se mi na to tak dobře nedívá.. Přijde mi, že ten drive je slabší. 75%

Smrtonosná past (1988)

Vánoční film podle mého gusta! Skvělá přestřelka, zajímavé herecké výkony.. No prostě kultovní klasika! Jen škoda, jak málo (a přesto fakt hodně) toho ze svého umu Rickman světu ukázal. 100%