Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

Jedno z mála pokračování, které je mnohem podařenější než původní díl. A když v potaz vemu, že se na něm podílel jiný tvůrce, tak **** je obrovské vítězství.

Lupiči paní domácí (2004)

Pro zahnání nudy jsou Lupiči paní domácí ideální pro každého milovníka černoho humoru. Ale od tvůrců takového kalibru a věhlasu jsem skrátka čekal mnohem víc, než jednoduchou a zábavnou jednohubku.

Vzpomínky (2006)

Jeden z nejdražších scénářů své doby se snaží o inteligentí a logické sci-fi a pokouší se vyzrát na složitost cestování časem. Na oko se mu to i daří a člověk s dostatečně nízkým intelektem a minimální znalostí faziky to zbaští jako štika návnadu na háčku. Celé je to totální nesmysl a ono vypointováné rozuzlení je ubohé a blbé jak pumpa na saně. Co se zde však podařilo, bylo obsazené hlavní star a zaaranžování schopného režiséra. Scott sice utlumil svůj epileptický audiovizuální styl, ale tomu nebrání, aby diváka chytil a vtáhl ho do děje a nepustil do závěrečných titulků. Ps: Obsazení Ježíše do role pomateného vlastence-teroristy beru jako ukázkový příklad černého humoru.

Rozchod! (2006)

Promixovat drama, komedii a romatiku chce velice schopného scénáristu a silné herecké obsazení. No a tady to rozhodně nenalezeme. Scénář je suchopárnou nafouknutou bublinou s prázdným obsahem. Pouze pár jiskřivých dialogů se podařilo. Postavy rozhádaného páru jsou spíše figurkami. Navíc postava Garyho je problematická a zcela nechápu co na něm Brooke viděla po celé ty dva roky. Celkově se jedná o solidní *** zábavu na jedno podívání.

Python (2000) (TV film)

Poctivé béčko, kterému v polovině dojde dech, byť k závěru se opět rozjede.

V zajetí hurikánu (2004)

Mám pocit, že američtí scénáristé mají k dispozici manuál jak psát scénář, protože v každém filmu tohoto typu jsou stejné dialogy, postavy, motivace atd. Prostě ubohost napsaná za pár dní, za pár šušňů v tvrdé západní měně. Jinak klady TOTO rozhodně nemá, herci hrají jako z divadelního představení z Bohnic. A o režii se raději nebudu ani rozepisovat. V zajetí hurikánu je filmem, který nemá žádnou hodnotu, ani nedokáže alespoň trošku zaujmout, zabavit. Je filmem, kterým by se dalo maximálně vytřít zadek, pokud by celuoidový pásek tak neřezal do intimních partií:-).

Romeo musí zemřít (2000)

Umění Jeta Lie je zde trestně okořeněno o dráty alá Matrx. Scénář je ideální pouze pro dva žánry, buď pro akční film či regulérní porno. Bohužel scénáře se chopil akční guru http://www.imdb.com/name/nm0005428/ , tak místo koziček a broskviček se "kocháme" hromadou rádoby drsných černoušků a číňánků. Celkově se jedná o výplach, u kterého čas pěkně běží a po konci titulků se divák cítí trošku jako po lobotomii.

Eurotrip (2004)

Film sice pobaví a nenudí moc často. Ale doopravdy jsem se zasmál jen jednou a to asi první minutou v Bratislavě, to jsem se smál, až jsem zbudil přítelkyni a psa. Celkově se však jedná bezcenný příspěvek k teen komedií, kterým dávno došel dech a točí se v kruhu jak ekonomie KLDR. PS.: Nechápu poměr jedny pěkný mlaďounký prsíčka k pěti starým, bimbajícím ptákům z nuda pláže.

Firewall (2006)

Role jak vyšitá pro hlavní star. Bohužel podobných hrdinů proti vlastní vůli si Ford střihl již tolik, že Jack Stanfield je zcela nevýraznou postavou v oné plejádě skvělých postav.