Zeke a Luther (2009) (seriál) odpad!

To pomrkávání na diváka u všech pořadů pro teen na Disney kanále mě už nepřekvapuje, ale stále mě irituje. Pokud je mládež tak vylízaná, tak pomoc od všech svatých budeme potřebovat hodně brzo. Na této shovadilosti není ani krapek něčeho podařeného, kdyby tam alespoň dali opravdové mistry ve skateboardinku a né ty dva amatéry.

Přízrak (1987) (TV film) odpad!

To si tady z mé maličkosti děláte prdel. Odpad! je málo. Klein to sice coby scénarista až tak nepohřbil, ale jako režisér to podělal. Herci jsou strašlivý, neví jak mají hrát v takovém žánru a režisér jim vůbec není schopen poradit. Navíc neustále spolu k párem kameramanů vymýšlí strašidelné pohledy kamery a za asistence zcela nevhodně použité hudby buduje atmosféru tajemna, až je to celé k smíchu. Jediné co je pochopitelné u zdejšího hodnocení, že to spousta z Vás viděla před mnoha lety. Já bohužel včera.

Bouřlivé výšiny (1992)

Kladem je obsazení a výprava (byť ta je u anglických historických dramat zcela normální). No a to je vše. Scénář mě připomíná spíše né zrovna povedený přepis divadelní hry a to ještě více zvárazňuje režie. Navíc spoustu silně dramatických scén Kosminsky zcela režisérsky nezvládá. Bouřlivý výšiny jsou na ČSFD silně přeceněným snímkem, který dnes může zaujmout snad jen fanoušky hlavní herecské star.

Andy Warhol - kompletní portrét (2001) (TV film)

Velice podařený profil nejbizardnějšího umělce/neumělce- Warhola. Problémem tohoto dokumentu je samotná ikona a můj postoj k němu. Já toho šaška v lásce moc nemám a opravdu nechápu lidi, co jej uznávali skoro jako boha. A už vůbec nepochopím mamlase, co třeba utratil 250 000 USD za jeho zbírku plechovek v hodně pár centů v postmrtní burze.

Carusošou (1996) (pořad)

Pořad, jehož kvalita-nekvalita se vyrovnala bratříčkovi z Novy. Ranné pokusy komerčních televizních kanálů u nás skoro vždy končili hrůznou podobou. I zde se producenti řídili heslem ZA MÁLO PENĚZ, HODNĚ MUZIKY a taky to tak dopadlo. Snad jedině občasná kuriozita z těchto pořadů, která se dá i dnes na YT nalézti, je dostatečným upozorněním pro dnešní diváky, že dříve to bývalo s tv zábavou ještě horší, než teď!!

DO-RE-MI (1998) (pořad)

Na to se doopravdy nešlo dívat. Ale zpěvák Ind a jeho nadržený kamarád nemají šanci na zapomenutí. Ti dva se museli vidět. Jinak, porota nudná, kulisy nahánějící deprsesi, duo moderátorů jako z pornofilmu a k tomu nekonečné zástupy zpěváků, kteří místo zpívání na záchodě, šli bavit diváky televize Novy.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Nechápu oblíbenost tohodle podprůměrného dojení vyschlé krávy. Na podobnou notu jsou v posledních cca 10 letech stavěny všelijaké krimi seriály. No a Castle je příkladem přímo ukázkovým patlání již vypatlaného svěžího nápadu. Opravdu Vás tady nechápu.

Svědomí (1985) (TV film)

Překombinovaný scénář, nevýrazná a unylá televizní režie a děj spíše vhodný na divadelní prkna na jedné straně. A na té druhé mladý Sir Anthony Hopkins co hraje tak lehce a při tom z něj nelze odvrátit zrak. Nebýr jeho, jednalo by se o zcela bezvýznamné dílko, ale jakmile obsadite herce takého formátu, hvězdičky letí strmně nahoru.

Šunka, šunka (1992)

Španělské filmy co nenatočil Pedro Almodóvar jdou zcela mimo mé chápání a vkus. To platí i o této laciné šunce z výprodeje z Lídlu. Co to mělo být? Vidět mladého Bardema jak rve pinpongáč (či co to bylo) svini do prdele a pak řeší problém s nestojící kládou je utrpení. Humor co zde je, chápe snad jen Španěl a drama takového kalibru je mimo chápání průměrného Slovana.

Sever a Jih - 1. kniha (1985) (série)

Ambiciozní seriál, jemuž ubližuje prolínání historie s tv operou. Po technické stránce je to na tehdejší tv špičce. Škoda, že producenti nenajali i schopnějšího režiséra, který by to pojal více filmově, než televizně.