Záchrana Titanicu (2012) (TV film)

Hloupé zpraconí dokumentu o největší námořní katastrofě všech dob. Kdyby nebylo vypravěče, byl by to propadák na celý čáře a na druhou stranu, kdyby se netočily ty trapné scény, bylo by te lepší. Takhle to je bída a děs. První díl sice moc nezáživný, ale i tak se dal dokoukat. Druhý díl je ubohost. Zpracování dělníků v kotelnách je tak blbý. Ti lidé byli rozhodně stateční, ale nemyslím si, že to vypadalo takhle. I na začátku první epizody nás vypravěč varuje, že příběh byl zdramatizován, ale to by bylo lepší, kdyby se na to filmaři vykašlali. Příběh byl opravdu hodně zkreslený až nelogický a směšný. Tohle je ten nejhorší dokument o Titanicu. Už ho nikdy nechci vidět.

Wolverine (2013)

Absolutně zbytečný film o Wolverinovi. Nevím, jestli diváci stále chtějí přídavky o tomto chlapíkovi, nebo z toho filmaři chtějí vyždímat co nejvíce peněz, v každém případě nejhorší film o Wolverinovi. Snímek ztrácí pointu a vlastně i hlavu a patu. Logan je nezničitelný, silně nesympatický a krutý. Hugh a jeho kolegové ze štábu to zde opravdu přehnali. Pořád se jenom mlátí, řežou a střílí, nic nového zde nenajdete, je to jenom ztráta času, pořád jenom ten starý stereotyp, který se furt opakuje.

Tajemství Titaniku (1986) (TV film)

Dokument o první úspěšné expedici k vraku Titanicu zároveň smíšený se zkutečnými záběry z lodi ode dne 10 dubna 1912. Dookument vás seznámí, jak to vypadalo s hledáním potopeného Titanicu, poukáže vám pár záběru na vrak lodi a vyprávěč řekne ještě pár zajímavostí, ale to je vše. Tento dokument mi stačí vidět jednou. Už jsem viděl i lepší dokumenty o mé oblíbené lodi.

Zkrocená hora (2005)

Začátek se mi zdál až příliš protažený. Dva hlavní hrdinové se mezi sebou moc vybavovali a dlouhé záběry na krajinu také moc nenadchli, ale film se přece jenom rozjede a můžete se těšit na romantickou podívanou mezi muži, kteří ale zápasí jak mezi sebou, tak se svými manželkami. Heath Ledger a Jake Gyllenhaal byli vynikající, dokonce i Anna Farris, kterou jsem vždycky považoval za špatnou herečku. Anne Hathaway nedostala moc prostoru, ale nevadilo to. Opravdu pěkné drama, které rozhodně potěší.

Hirošima - den poté (2010) (TV film)

Zřejmě nejlepší dokument o Hirošimě. Co víc k tomu říct. Američané neměli tentkrát na výběr, než tohle vykonat, ale vedle to k ukončení války, ale zabilo to spoustu nevinných lidí, jako v každé jiné válce. Neviní lidé jsou terčem číslo jedna.

Duel Frost/Nixon (2008)

Konverzačka zabívající se skupinou novinářů, jenž se snaží o dostatečný Nixonův trest za to své protizákonné činy, které vykonal během své vlády. Jako například Vietnam a hlavně aféra Vatergate. Skvělí herci v hlavních i vedlejších rolích a hlavně dějové zpracování, nicméně i tak se v tomhle konverzačním filmu najde pár hluchých míst a protažené scény, ale ty jsou jenom během první poloviny snímku.

Poslední tajemství Titaniku (2008) (TV film)

Dokument nejlíp vystihuje komentář cerfika. Název je ale špatný, protože tento dokument je hlavně o potopených amerických jaderných ponorkách Thresher a Scorpion, Titanic je jenom vedlejší. Zde se ani neprobírá zkáza té lodi, narozdíl od svých ponorkových kolegyň, ale dokument je spíše poučný a jaderné krizi potopení těchto dvou ponorek.

Rivalové (2013)

Film Rivalové já osobně řadím mezi nejlepší sportovní filmy všech dob! Snímek vás od začátku nadchne a rivalitu mezi Nikim Laudou a Jamesem Huntem budete sledovat s obrovskou oblibou. Nevím, co víc k tomuto snímu napsat. Ron Howard je každým svýžm filmem lepší a lepší. Z Chrise Hemswortha se stává obrovská hvězda, stejně, jako z Daniela Bruhla. Tohle je jednoznačně největší pecka roku 2013. Opravdu za tento snímek smekám s obrovským kloboukem. 10/10!

Kauza CIA (2006)

Tak Robert de Niro jako režisér pěkně propad. Ať se radši věnuje herectví, protože tenhle film v jeho podání dopadl katastrofálně, poněvadž se ani nedá dokoukat! Tolik nudných scén! Tolik nic neříkajících dialogů! Tolik nesrovnalostí! Tolik nechápovostí! Rozhodně jsem čekal od herecké legendy víc. Tenhle film mohl být klidně o dvě hodiny kratší, je tak nudný! A Matt Damon jako student nějaké zaprděné školy mi teda do této role moc nesedl, to mohli obsadit mladšího herce a ne 35ti letého Damona.

Zpátky ve hře (2012)

Začátek by šel, ale pak už dějová zápletka trvá moc dlouho a čeká, kdy už se konečně bude něco dít a to jen tak nezačne. Děj ukáže opět skvělé výkony Clinta Eastwooda a trošku nesympatickou pro mě né moc dobrou herečkou Amy Adams, která mě pomalu v tomto filmu začala vadit, díky své povaze. Pak ale konečně film nabere obrátku a snímek budete sledovat se zaujetím, dokonce i samotnou Amy. Poslední film Clinta Eastwooda a já doufám, že ho ještě uvidím v dalších filmech.