• Rodinný

Krtek a telefon (1974)

Až budete schánět chůvu, Krteček patří k nejlepším, dokáže se postarat i o ubrečený telefon :-)

Krtek a sněhulák (1997)

Sněhulák musí bejt skvělej kámoš, škoda že je jenom na jednu sezónu :-)

Krtek a rybka (2000)

Krteček zachrání rybičku, kterou honí zlá štika - jenom jsem myslela, že štiku si dá Krteček k večeři a ono nic, on jí zachránil :-) Zajímala by mě ještě jedna věc - jestli ta knížka, kterou si četl před spaním, byla o Krtečkovi, nebo jestli se tak náramě bavil nad konkurencí :-)

Krtek a pramen (1999)

Ale ta žížala na konci je nejlepší :-)

Krtek a paraplíčko (1971)

Krteček a 101 různých způsobů použití deštníku. Naprosto kouzelné :-)

Krtek a orel (1992)

Jeden z nejhezčích krtečků, se spousout krásných scén - třeba ta, kdy lidé likvidují následky povodní (kráva na střeše, atd.) nebo přímo dramatické okamžiky, kdy nervózní krteček chodí dokolečka a čeká na výsledek orlovy operace... A pak mě taky dostala myška uklízečka :-)

Krtek a myška (1997)

Kdyby byla myška více prozíravá a nestavěla si domeček v zátopové oblasti, mohl by mít krteček o starost míň (ale my bysme taky měli o jeden krásný bříběh míň).

Krtek a medicína (1987)

Jeden z nejhezčích krtečků, to, jak běhá po světě a říká zvířátků, jestli to náhodou není "chamomila", je prostě kouzelné.

Himaláj - Karavana (1999)

Film, který ukazuje život Himálajských domorodců tak, jak snad ve skutečnosti vypadá (působil na mě velmi opravdově), podpořen úžasnou kamerou snímající nádherné scenérie a podmanivou hudbou. Neřeší nic zásadního, jenom se nám snaží ukazát tradice, těžkosti i všednodenní starosti lidí z vesnice, kteří rok co rok vyrážejí s karavanou jaků do dalekého údolí, aby vyměnili sůl, které mají dostatek za obilí, kterého sami nemohou vypěstovat ve svých končinách dostatek.

Beetlejuice (1988)

Pro mě je tohle sice asi nejslabší film TIma Burtona, ale i tak je dost zábavný, má pár dobrých nápadů a slušnou atmosféru (i když kdyby film od Burtona neměl slušnou atmosféru, bylo by to na pováženou ;-)