• Fantasy

M*A*S*H (1972) (seriál)

Dojemná kombinace hrůz války a hrůz uvnitř lidí položená proti humoru Hawkeyho, Trappera, B.J. a plukovníky Blakea a Pottera. Hlavně střety Franka Burnse s Hawkeym jsou útok na bránice. A pak. Smrt pluk. Blakea, infantilita Radara, smrt vojáků, bída místních Korejců.... Jak vždy říkám, důležitý je kontrast. Bílá sama o sobě nám nic nepoví, pokud vedle sebe nemá černou.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Hodně rychle si získala moje sympatie takhle průměrná pětka [suma (IQ Leonarda + Sheldona + Raje + Wolowitze a Penny) / 5 = průměrné IQ], nic proti Nebrasce, ale s unikátními jednotkami. Seriál je sice postavený na Sheldonovi Cooperovi, který vlastní zřejmě nejširší sbírku asociálních poruch, ale celkovou atmosféru geek přátel skvěle doplňuje Rajesh, který je jinak mimo filmové plátno strašně veselý a pohodový člověk, v kontrastu se strašně nesympatickým až úchylným Wolowitzem alias "židem když se mi chce". Kupodivu nejméně vtipným je v celé partičce hlavní postava Leonard, i když je to on, kdo první otevře ostatním oči nad sebou samými svou zamilovaností do Penny, která je sympatická a... toť vše.

Přátelé (1994) (seriál)

Zřejmě nejpohodovější seriál co byl kdy natočen. Příběhy šesti přátel nás nelekají, neděsí, nejsou natočeny dramaticky a napětí, abyste pohledali. Ne, ne. Přátelům stačí jednoduchý klidný, neagresivní humor a vřelé teplé vztahy mezi nimi. Herecké výkony každého z nich jsou tolik opravdové, že snad sami herci museli vytvořit svá alter ega a žít dvojí život. Jak lehce primitivní italo-američan Joey se svým jednoduchým přístupem k životu, který mu často mlčky závidíme, tak sebou samým nejistý vtipálek Chandler, kterého uklidní až společná láska s myzofóbní (nemachruj a taky si to najdi na googlu) ale přátelskou Monikou. A ač je celý seriál protkán tenkou nitkou příběhu antropologa Rosse a servírky Rachel, tak se neztratí ani milá a svět odlišně vidící Phoebe. Zřejmě nikdy neomrzí, díky celkem slušné porci dílů. Jak dojedete na konec, můžete začít znova.

Black Books (2000) (seriál)

Takhle šílená trojka Bernarda Blacka, Mannyho a Fran mě učarovala svým naprosto originálním a neopakovatelným anglickým humorem. Víc než na scénáři však stojí seriál na hereckých schopnostech herců, schválně zkuste zahrát na téma The Elephant and the Balloon =D

Vetřelci (1986)

V roce 3012 se lidé na Zemi budou těmto komentářům na CSFD smát, každý už bude mít doma ochočeného vetřelce a majetní občané i královnu.... avšak v roce 3013 už se nebude smát nikdo.... Já bych jednoho bral už teď =) ... Tenhle neskutečný kult, posedlost až fetišismus, který vetřelci způsobili je jednou z největších invencí 80. let. .... Od první do poslední minuty jsou Vetřelci emocionálními orgiemi a opravdový fanoušek si Director's uncut version nesmí nechat ujít. A pro dokreslení celého příběhu nejsou k zahození ani knihy Steva Perryho: Hnízdo na Zemi, Stanice hrůzy, Královna a Genocida (ta už je od Davida Bischoffa, náhoda? =)

Poslední základna (2012) (seriál)

Podle mě je jedno jestli jsou na té plachtě pruhy a hvězdy nebo opička na stromě, to o čem Last Resort v podtextu mluví je nad všemi vlajkami. A také si nemyslím, že klišé je klišé jen pokud se opakuje, ale právě podle toho, jak dobře nás dokáže přesvědčit o tom, že jím není. Po druhém dílu 4 **** i za Andreho Braughera, kterého mám rád už od s06e01-02 MD House.

Rebelka (2012)

Už jsem se zase těšil zbytečně =( Disney s Pixarem se sice opravdu překonávají v animacích, ale příběh mě nechal nečekaně chladným. Neposlušná holka co začaruje matku? Toť vše? Zlaté příšerky s.r.o., Ratatouille, Shrek 1, kde příběh opravdu dojímal i dospělé a humor čišel na všechny strany. Ne že by Rebelka byla nudná, v detailech je opravdu vymazlená, vtipná v těch drobných scénách kolem hlavního příběhu, ale... jedno velké ale. *** za krásně ztvárněnou krajinu alá Skotsko.

Skyfall (2012)

Skyfall neohromí scénářem. I když zajímavým, tak přesto spíše tradičním, s průměrným množstvím zápletek, překvapení, akce. Skyfall neohromí ani dramatickou stránkou. Napětí se určitě najde, ale že bych byl napnutý očekáváním, jak to dopadne nikoliv. To čím mě Skyfall dostal je kamera, obraz, tradice, návrat ke klasice, hudba. Craig je prostě english man par excellence. Dokonalé obleky, pohled, před kterým měknou padouchům kolena, charisma až na půdu. Ale konečně vidím i tu lidskou stránku Jamese Bonda, v úvodu nepřemůže zloděje HD, pak se utopí v chlastu, následně neprojde testy... ale to vše dohromady říká, ať je Bond jak chce starý, jakkoliv zraněný nebo zhrzený, pořád je to agent 007 a pokud po vás jde, you're fuc.ed. Hra kamery s detaily vytváří prostě obrazové orgie, od hry stínů v Bondově tváři v úvodu, přes neóny v mrakodrapu, po zachmuřená skotská blata. A k tomu Aston Martin. Viděno v kině. 8/10.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Nevím, jak v originále, ale v češtině naprostá tragédie. Občas na nějaký díl narazím v TV, teď zrovna při vaření na tři díly v kuse... no ani jednou jsem se nezasmál a některé scény vysloveně trapné.

Muži v černém 3 (2012)

Kupodivu se mi to líbilo víc než jsem čekal, mnohem... mám rád takové filmy, které mé špatné očekávání změní, když nic jiného, tak mě to alespoň poučí o hlouposti předsudků. Zajímavý děj v současné budoucí minulosti s velmi velmi nečekaným vyústěním. Jako vždy ale MIB těží přízeň diváka hlavně z dua agentů J&K. Hodina a půl utekla rychle a příjemně a i přes pozdní noční hodinu mě děj neuspal. Silné tři hvězdy.