Pusinky (2007)

I když se to na první, a ani druhý pohled nezdá, tak filmu chybí ještě větší spontánost, když už se tu jedná o teenejďž dráma, ještě víc drzosti, ještě víc nechutností a odpornosti, drog, chlastu a sexu. Tohle je jen tak napůl a když se něco dělá ( nebo je ), jen tak napůl, tak je to na pi.. . Vždyť i to znásilnění bylo jen napůl. Ne že bych se na to rád díval nebo mě to nějakým způsobem uspokojovalo, považuju to za hnus, zhovadilost a klidně bych za to hnedka věšel, ale když už se o tom točí film, nemůže to být přeci napůl.. Drsňáci v bávu nebyli vůbec drsní, spíš extrémě nesympatiční a nežral jsem jim teda vůbec nic. Kdyby aspoň ten poměr sexy scén a histerického pláče byl 60% na 40% a né 40% na 60%, tak bych se uráčil dát tři hvězdičky, ale pláče bylo na mě až moc...

Martin a Venuše (2012)

Krystínce to občas slušně slušelo, ale to bylo asi všechno co mi na tom sedělo. Scénář jak z maturitní slohovky podprůměrného gympláka, aspoň to mohlo být vtipnější. Čekal jsem že to Budař pozvedne, ale taky se nestalo. Neurážlivé, ale podrůměrné...

Dánská dívka (2015)

No na Eddiho je po celý film hrozný pohled. Po delší sekvenci na jeho bazeranto-trans-hnusoksicht jsem si vždy musel pod prdel strčit zrdcátko a roztáhnout nohy, abych se chvilku díval na něco hezkého, pro uklidnění. Jinak ale herecké výkony opravdu na jedničku. Alicia Vikendar mě přímo nadchla a jsem moc rád, že toho oskárka dostala. Sice mi nebylo moc příjemné se dvě hodiny dívat na to, jak si manžel, co má doma nejkrásnější holku z celého dánska, přeje ufiknout svého "der" bimbase, ale režie, herecké výkony a prostředí jsou na takové úrovni, že to za shléhnutí určitě stojí. Díky šílenému scénaři Dánskou dívku považuju za nejrozporuplnější film roku.

Spotlight (2015)

Myslím, že zasloužený oskar. Atmosférické, dramatické, výtečný scénář. Po shlédnutí nad tím zůstává rozum stát.

2Bobule (2009)

Kamera a především střih kurví film takovým způsobem, že by to ani Tarra White nedokázala. Po prvních minutách se i slepým musela točit hlava. Pointu to nemá skoro žádnou, řeší se tam naprosto triviální problém a i když se Hádek snaží co jen to jde, moc vtipné to taky není. Ani ty dvě bobule si to nezaslouží.. 20%

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Nečetl jsem knihu, neviděl původní film, jen tento remake a bavil jsem se dobře. Je fakt, že to nemá takovou atmosféru jako větsina Davidových filmů, ale stále si drží svoji režisérskou úrověň.

Úkladná vražda (2006)

Matka, mezi jijíž nohama je takový provoz, že by jste si tam mohly otevřit motorest, který by se slušně uživil. To se není čemu divit, že pak dceruška má nápady ojíždět nevlastní tatínky, a aby se to maminka nedozvěděla, tak jí radši zabijeme !! No výtečný to nápad!! Nicméně na první pohled debilní scénář mě docela zaujal a u sledování jsem se dobře bavil. Uvažoval jsem i nad čtyřmi hvězdičkami, ale za ten ničím nepřekvapující konec dávám nakonec tři.

Skřivánci na niti (1969)

Typická Menzlová tvorba, která vtipně poukazuje na obyčejné lidi a jejich problémy v tehdejší problematické době.

Den D (2008) (pořad)

Nejlepší český TV pořad.

Room (2015)

Líbí se mi především to, že Room nekončí vysvobozením Joy a Jacka z boudy, ale zobrazuje psychyckou stránku problému po vysvobození z boudy. Perfektní herecké výkony Brie Larson a Jacoba, které na tolik realisticky zobrazují vztah matka-díťe a vyborná režie, dělají z "Room" psychologicko-emocionálně-melancholicko-přesvědčivý nezapomenutelný dráma-masterpísss !!