Fur of Flying (2010)

19.2.2011 ~ Pamatujete ještě na animované Loonely Tunes, resp. Road Runnera a kojota? Tak tady jsou znovu. ~ Road Runner je nedostižný, stále, kojot má pech, stále. A o tom je celých pět minut, kde se to mlátí, tříská, vybuchuje... Už to tu bylo mnohokrát, určitou míru vtipu to má, ale to je všechno. Nic co by nějak zvlášť zaujalo. ~ Sic americká animovaná klasika, ale furt to stejné. Raději si pustím mírumilovnějšího krtečka.

9. rota (2005)

Bohužel jsem filmů na podobné téma asi už viděl tolik, že mi tenhle nepřišel ničím extra výjimečný, škoda.

Ninja Assassin (2009)

13.2.2010 ~ Moc by mě zajímalo, jestli existuje nějaká přímá úměra mezi morbidností + potoky krve + poletujícími částmi těl + explicitním násilí a počtem platících diváků v kinech + kupujícími film na plackách. ~ Náš malý ninja zabiják. Jako děcko sebráno a nevybíravě cvičeno na odhodlaného vrahounského zabijáka pohrdajícího životem svým i ostatních. Cvičeno takto bylo mnoho dětí, chlapci i děvčata. Ne všichni výcvik přežili. A Raizo dostával do těla hodně a dlouho. Jedna z dívek ale pro tohle evidentně stavěná není, Raiza ošetřuje a jednoho dne se rozhodne ze "školy smrti" utéct. Ovšem kdo sběhne, bude ztrestán, smrtí. Rukou Raiza. Raizo to nedokáže, za to to dokáže hajzlík na škole největší, Raizův soupeř. Od té doby je Raizo na cestě za zničením celé téhle "vzdělávací instituce". Ninja zabijáci jsou využíváni pro odstraňování lidí po celém světě a jednoho krásného dne tahle skutečnost padne do oka jedné novinářce. Samozřejmě jí jde ihned o krk, Raizo ji bude chránit a přitom se krůček po krůčku blížit svému cíli. ~ Oproti ¨Ninjovi má Ninja Assassin alespoň trochu nápaditější příběh, mnohem lepší vizuální stránku a mnohem lepší nápady. Taková Ninja honička v protisměru jedoucích aut vypadala hezky. Velkým mínusem je pro mě ale až poněkud přespřílišná brutalita, kdy snad není bojové scény, ve které by nestříkaly hektolitry krve a nelítaly části těl. Bez tohohle si film umím taky představit. Vlastně si ho umím představit i bez "WTF?" konce, který tam neměl co dělat. ~ Dalším mínusem je dabing. Dabing pro Amíky, kteří by tohle béčko s japonštinou (či jakým jazykem by se tu vlastně mluvilo) a titulky nevydýchali. Ale víte jak debilně zní, když mezi sebou Japončíci (Číňánci, cokoliv) mluví lámanou angličtinou a vy víte, že je to tam jenom proto, že by to ta omezenější část divácké obce neskousla či by nestačila číst titulky? Hodně debilně a to tak, jako že fakt moc! ~ Nakonec ve světle tohoto filmu měním zařazení Ninjy z "béčka" na "céčko". Tady to totiž nepůsobilo vše tak lobotomisticky. ~~~ //Too bloody for my taste.

Chrysalis (2007)

Nebylo to úplně špatné, ale měl se toho ujmout někdo... schopnější. Takhle je to dost bezbarvé. A to jak vzezřením (+) tak výsledným pocitem z filmu (-). Taková trochu divná francouzská sci-fi AktaX.

Pohádky na dobrou noc (2008)

Asi jsem vážně na "silnější" snímky, takže tohle mě nějak neoslovilo, škoda. Občas je tam dobrý nápad a vtip, který je ale vzápětí sražen trapnou scénkou či výkonem. Na druhou stranu, je to mnohem víc film pro děti a těm se to možná bude líbit, i když je to takové "nějak divně sestříhané". Sandler si spíš měl střihnout něco dalšího ála "Reign Over Me".

Air Force One (1997)

Konina. Typicky americko-prezidentsko-slaďácko-hrdinská konina. Ale Indi je Indi, toho nic nerozhodí ;)

Dvojí hra (2009)

20.2.2010 ~ Hodně nudná a nezajímavá špionská variace na Pan a paní Smithovi. ~ K tomu si přičtěte americko-neměckou koprodukci a navíc ještě "hvězdné" duo Robertsová & Owen a je jasné, jakých kvalit tohle mohlo dosáhnout. ~ Průmyslová špionáž. To je taková ta věc, kdy jedna firma něco vyvíjí pod pokličkou a druhá konkurenční chce vědět co, aby na to mohla co možná nejrychleji reagovat. A takové dvě společnosti my tu máme. A každá má své špiony. Džůlii a Klajva. Každý na jiné straně barikády. A nebo taky ne. Ve filmu je to totiž záměrně natolik zapletené a se skoky do minulosti a současnosti obou špionů, že by to nemělo být hned tak jasné. Jenže je a navíc je to nudné. Tyhle dvě hvězdy nepovažuji ani moc za nějaké hvězdy, takže když se objeví a navíc spolu v jednom filmu, co si hraje na špionskou krimi komedii, je jasné, na jak kvalitní podívanou se lze těšit. A ono to tak i bohužel je. ~ Nejen že chemii mezi oběma herci nikdo uvěřit nemůže, ono nelze uvěřit ani vzdáleně té hyper špionské technologii a navíc polovina filmu, kdy vyjde částečně najevo, o jaký přípravek se jedná, je perfektní WTF moment. Asi to mělo znít vtipně, ale když to v tu chvíli vypnete, o nic se nepřipravíte. Jednoduše tu jde o špionskou hru s informacemi na druhou. ~ No, podívat se na to dá, ale vnoučatům už o tom vypravovat nebudete. Ne, že byste se styděli. Ale proto, že už si nebudete pamatovat, že byste kdy tenhle spektákl viděli. Díky za zapomnětlivost.

Inkoustové srdce (2008)

Poměrně oddechový, zvláštní druhý díl něčeho, co první díl nemělo. Efekty, na kterých se šetřilo, schlamstly poměrně velkou část rozpočtu, což je na filmu vidět. Stardustu to ale konkurovat nemůže ani v nejmenším, což je škoda. Takový druhý Zlatý kompas - není to vyloženě děsné, ale vnoučatům o tom vyprávět nebudu.

Delgo (2008)

Vypadalo to jako filmečky z nějaké herní adventury nebo pohádkového RPG sestříhané do jednoho filmu. Kvalita animace, spád a příběh by tomu odpovídal.

Alice in Borderland (2020) (seriál)

Normální blbá vyvražďovačka. Nedokoukána ani S01.