Bezvadná dvojka (2007) (seriál)

Komediální šílenost pro "náctileté", kde jsem se po dlouhé době, alespoň něčemu, co mělo být vtipné, zasmál. Po mých nešťastných setkáních s Suzumiya Haruhi no yûutsu a GTO, je to milé překvapení. Největší mínusem je zbytečná délka. Malá poznámka na závěr: výška hlavni hrdinky je po většinu seriálu 172 cm. Slabší 4*.

Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku rómantan – Cuioku hen (1999)

Skvělé OVA, ale pár věci mi na něm nesedlo. Příběh působí příliš fatalisticky, šablonovitě a vynuceně. Druhou výtku si zaslouží hudba, která v některých okamžicích je až příliš vtíravá. Do třetice občasné CGI animace mi nepřišly přínosné, spíš naopak.

Moskevské nebe (1944)

Průměrný film s nadprůměrnou hudbou, která naneštěstí není příliš vhodná. Trochu zvlástně působil ořez na 4:3 (DVD z vydavatelství Řitka).

Nebeská stvoření (1994)

P. Jacksona mám podvědomě zapsaného jako režiséra B-hororů. Film nepatří do tohoto žánru, avšak některé momenty dávají tušit, že si režisér vypěstoval "béčkovou manýru". Některé scény jsou půvabné, ale jako celek mne to nepřišlo jednolité. Postavy vražedkyň postrádají realističtější rozměr, který by dostatečně připravil, poněkud drsný závěr filmu.

Detroit Metal City (2008) odpad!

Velmi hrubý, absurdně humorný, metalový nářez. Zasmál jsem se, ale když jsem si uvědomil čemu se směji ... hrůza. Byl to dost zvracený a cynický smích a toho není třeba přidávat.

Svatý boj (2001)

Když jsem slyšel, že je to o „náckovi" tak jsem se bál, že to bude další film, co nemusím. Sem tram se v dialozích najde nějaká ta logická chybka (ne nepodobná té že : Bůh nemůže stvořit kámen který sám neuzvedne) , ale většinou jde o zajímavé myšlenky. Mám za to, že velkou výhodou, při sledování filmu, je znalost judaismu. Celkový dojem lepší 4*.

Tai ji: Zhang San Feng (1993)

Standardní mlátička, s poněkud jednoduchou dějovou linií, do které je našroubován poučný prvek. V porovnání s filmy Hrdina nabo Musa je to jen velmi slabý průměr.

The Critic (1963)

Ujeťárna na n-tou. Nejak jsem v tom neobjevil nic co by stálo za hodnocení. Muže to být odpad stejně tak třeba 5* a tak nedávám nic.