Láska nebeská (2003)

Líbil by se mi nápad. Různé podoby lásky, o vánocích, trocha kouzel. Byla snaha, aby to byla taková ne úplně klasická romantická komedie, ale na to je to zase strašně moc o sexu, pak taky o nevěře a v případě Keiry dokonce o nějakém takovém úchyláckém přátelství...? Dialogy většinou špatně napsané, rozhovory tří sourozenců absolutně z jiné reality - "Mrzí mě, že tvoje žena umřela"? Takhle spolu sourozenci prostě nemluví. Hláška jako "Dáme se do vládnutí" jsou zase na husí kůži trapné. Linka s americkými prostitutkami je nevánoční a nijak to postavě nepřeju, stejně tak si nemyslím, že by postava Alana Rickmana doopravdy náhrdelník asistentce dala. Za co dám jednu hvězdičku je kouzelná postava Rowana Atkinsona, kterou zahrál samozřejmě velmi legračně, docela se mi líbí příběh Liama Neesona se synem a Claudiou Shiffer a samozřejmě nesmrtelná písnička Billyho Macka. Jinak odpad

In fondo al bosco (2015)

Mně se to strašně líbí. Je to strašidelné a originální, prostředí příjemně mrazivé, postavy dobře napsané, dobře zahrané. Je to nečekané, na konci přijde dobré rozuzlení i sympaticky dopadnou hlavní postavy. Pět hvězd rozhodně, málokdy se mi něco tak líbí

Oni (2008)

Příjemně jsem se u toho bál. Inspirované skutečností to bylo opravdu jen velmi volně, ale i když si člověk představí nevyjasněný masakr a fantazii "jak to asi bylo", tak by se toho dalo vykouzlit trošku víc. Liv a Speedman výborně hrají, díky nim to neskončilo v úplném průměru/podprůměru

Roztříštění (2019) odpad!

Strašně se mi to nelíbilo. Až jsem to chvilkama přetáčel. Nebavilo mě to, Worthington mi přišel strašidelný a nesympatický, a nebyl jsem ani na minutu na straně hlavního hrdiny. První minuty byly tak prokouknutelné, nikdo by se v žádném případě v téhle situaci nechoval tak, jako Lily Rabe v roli mámy. Nic mi to nedalo.

Ve vysoké trávě (2019)

Trošku lepší horor od autora, který legendárně neudrží dobře rozjetý koncept v rukou. Je to dobře rozehrané, tajemné, diváka to pohltí. Hlavní hrdinka neumí moc hrát a těhotenství se ji nedá věřit. Nechápu nekonzistentnost v alternativních realitách - první vzali šupem, další se táhly, nepropojovaly, mám hrozivé tušení, že to bylo prostě špatně napsané. Nemám moc rád strašení náboženstvím a zároveň hodně nesouzním s představou, že "můžete chvilku využít peklo pro trochu toho dobra", jak jsem si konec vyložil. Příjemně se to sleduje, když o tom nepřemýšlíte.

Jeskyně (2005)

Nic mi tam nepřišlo vyloženě dobré. Trochu laciné, trochu hloupé, postavy ploché, děj předvídatelný. Ale v kategorii béček nebyl nejhorší

Noční směna (2014)

Občas zapomínám, jak je příjemné se u hororu bát. Většinou se nebojím až vůbec a tady jsem se bál skoro celou dobu. Na hlavní herečku se příjemně dívá, hodně pěkné nápady a vizuální zpracování. Konec je šílené zklamání, kdyby se ubíral trochu jinudy, mohlo jít o jeden z nejlepších hororů v mém životě

Zmizelá (2014)

Postavy jsou skvěle napsané, děj originální a poutavý, je to napínavé a působí to přesně jak má. Líbí se mi jak je film rozdělený jako kdyby do tří částí. Dokonce mi nevadí ani délka, úplně mě to připoutalo k obrazovce. Příjemný thriller na sobotní večer

Curve (2015) odpad!

Jediný důvod k dokoukání byl ten, že jsem trochu doufal, že hlavní psychouš bude spíš nějaký démon-pokušitel nebo něco nadpřirozeného. Ale ne, byl to obyčejnej chlap, jen měl fakt hodně volnýho času. Dialogy příšerné, děj nepravděpodobný, nápady odpadní a hlavně filmaři netuší nic o lidském těle. Zoufale špatné.

Záhada Blair Witch (1999)

Docela napínavé, hodně dobře zahrané a fajnově natočené. Nicméně to není strašidelné. A to ani malinko. A konec odpadně nevysvětlený, nevygradovaný, nestrašidelný. Asi mě to neurazilo, ale za týden zapomenu, že jsem to viděl.