Případ Sloane (2016)

Nakonec to na 5* nebylo, ale hodně těsně...protože tohle bylo SKVĚLÉ. Drsné, manipulativní, kruté a zároveň zcela neosobní, bezohledné - takové, jaký svět lobbistů podle mě je. Nemám rád Jessicu Chastain, ale pokud někde měla životní roli a pokud se za hlavní hrdinku někdo hodil, pak je to určitě ona tady. Nejbezohlednější ze všech žraloků, bravo, Jessico!

Pryč od pece (2013)

Zajímavý příběh, dobré herecké výkony, celkově ale šedivý průměr.

Solo: Star Wars Story (2018)

Ano, má to své mouchy, ale velmi dobře jsem se bavil...vlastně celou dobu. Na rozdíl od "hlavní linie" SW, i Solo je podobně jako Rogue One krok správným směrem. Skoro si říkám - fakt už nelijte do dalších pokračování SW další prachy a využívejte jen značku a svět, přesně jako to dělá Solo. Je to lehké, hravé a zábavné. Nebojuje se o dobro a zlo, ale prostě každodenní život SW univerza - zajímavý, nebezpečný a zábavný. Rogue One byl lepší, protože byl temnější, ale i tak je Solo o moc lepší, než celá "nová" série. A mrzí mě, že Sola, který je vynálézavý, vtipný a prostě super postava, zabije jeho vlastní nablbý syn Kylo Ren, jehož celé herectví spočívá v tom, že se tváří jako chcíplá ryba se zácpou. Za mě Solo pohoda, bavil jsem se a šel bych i znova. Jinak skvělá volba hlavního hrdiny - nevím, jak to dělá, ale z Ehrenreicha opravdu prosvítal budoucí Han Solo, tak jak ho znám z původní série. Nemyslím jen charakter, ale fakt i gesta, úsměv, opravdu dobře to navázalo. Škoda závěru, Darth Maul nedával smysl. Jinak ale libovka, fanoušek zaplesá.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Výborný film. Už dlouho jsem se takhle...nepobavil určitě nebude to slovo, ale už dlouho mě takhle nic nezaujalo. Nebýt nanicovatého konce, bylo by to na 5*. Skvělé herecké výkony všech z amerického Vidlákova, úžasná McDormand a snad nejlepší Harrelsonova role. Skvělé.

Deadpool 2 (2018)

Uuuuff, Mr. Dípí (slovy taxikáře Dopindera), co ti to udělali? Na Deadpoola 2 jsem se hrozně těšil, první díl byl prostě boží a pro mě jedna z nejlepších komiksovek vůbec. Ale bohužel právě pro to, co druhému dílu chybí...že se nebral vážně (tím nemyslím jen vtípky), byl odlehčený, hravý a politicky/rasově/naprosto nekorektní. DP2 má vlastně všechno...rozpočet je znát a triky jsou skvělé, vtípky jsou vymazlené, některé scény prostě výborné...ale vůbec to nefunguje jako celek. Prostě sled dobrých scén. Jo jinak rádoby filozofická linka (DP v zásvětí) a především ubulená linka (prvních dvacet minut) jsou úplně mimo. Celkově dobré, ale nic víc, spíš zklamání. Už jen jeden z mnoha filmů typu X-men, Avenger a kdovíjak se tyhle různý s.ačky jmenujou, ve svém padesátém pokračování.

Sázka na nejistotu (2015)

Přišel jsem, viděl jsem...nepochopil jsem. Tedy v posledku asi ano, princip, a je to zajímavé, co se dá dělat s čísly, pokud má člověk přístup k prachům, Wallstreetu, dost drzosti a taky genialitu hlavního "hrdiny" (Bale). Otázka spíš je, proč by mě to mělo bavit jako film, ne jako dokument. Výborné herní výkony, ale jinak na jedno kouknutí s občasným zívnutím.

Bláznivá dovolená (2015)

Co mohla být příjemná koukatelná blbina, skončilo jen jako...blbina. Pár slušných vtípků a zbytek prázdnota. Extra hvězda za Hemswortha:).

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

A kingsmeni pokračují v krasojízdě:)...stejně dobré jako první díl a závěrečná scéna (prakticky od Merlinova zpěvu až po samý konec) je legen-wait for it-daaary:)!

Dabing Street (2018) (seriál)

Zajímavá věc, tohle se u mě fakt pohybovalo mezi odpadem a 4*...odpad rádoby drama, 4* díly, kdy se to tvůrci snažili stavět jako komediální. Vlastně ani jedna poloha nebyla vůbec špatná, ale dohromady to naprosto nefungovalo. Celkově tedy nakonec průměr a to tenhle seroš jinak vnímám dost vysoko. Suprový Neužil v hlavní roli, totéž Čermák, Terezka Voříšková nám dozrála jak víno a je prostě luxusní, zbytek spíš stafáž. Kvůli rozlítanosti a neukotvenosti žánru spíš průměr, jinak bych hodnotil výš. Jinak Krobot je prostě legendární:).