Offside (2006)

Za mě offside především pro film samotný - mám rád asijskou filmařinu, hlavně tyhle "malé" filmy o každodenních tématech. Ale Offside pro mě moc nefungoval - jednozačně zajímavá sonda do kultury, kde ženské nesmějí ani na fotbal, na druhou stranu na 90 minutový film je to příběhově opravdu málo. Také nijaký konec. Zklamání, 40%.

Hledá se Dory (2016)

I napodruhé to funguje, i když už méně, než u Nema. Pokud by se srovnávalo s ostatními animáky, klenot, pokud srovnám s ostatními Pixary, spíše slabší. Navzdory opět nádherné animaci, příjemným postavičkám (hlavně chobotničáh Hank). Extra body za závěrečnou scénu s autem, která je legen...wait for it...daaary:). Zajímalo by mě, kdo je "Marek Eben" v originále. Na hranici 4*, 70%.

Tohle je náš svět (2016)

Velmi těžko hodnotit tenhle film - příběh o netradiční "lesní" rodině, která je určitě podivínská, ale rozhodně žádní dementi, naopak. A právě jejich srovnání s "normálním" světem vyvolává zajímavé otázky. Pokud pomineme uvěřitelnost (předpokládám, že v Americe by to možné bylo), velice zajímavý film s výbornými hereckými výkony a jeden z filmů, na které se (z mnoha důvodu) nezapomíná. 80%.

Pojedeme k moři (2014)

Tak tohle mě opravdu dostalo - měl jsem určité teorie, ale konec mě tedy fakt vykolejil. Je to svěží, originální, zajímavé, hravé, smutné...všechno najednou. Možná právě pro určitou nevyrovnanost a rychlé střídání žánrů a nálad nedávám 5 hvězd, ale i tak, jeden z nejzajímavějších českých filmů. Stojí každopádně za podívání, 80%.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Den nezávislosti je zpátky - je větší, bombastičtější, američtější, blbější než první díl. Jsem příznivcem prvního Dne nezávislosti, taková příjemná blbina, na kterou se dá koukat, ale tohle byla fakt chujovina. 50%

Zlodějka knih (2013)

Film s velkým, ale neproměněným potenciálem. Skvělé výkony hlavních hrdinů a pěknou výpravu zazdí slabý příběh. 60%.

Aladin (1992)

Pořád jsem musel přemýšlet, pro koho to vlastně je - pro děti je to moc dospělé a pro dospělé příliš nezajímavé. Extra body za džina, který je fakt udělaný zábavně a vtipně, celkově ale šedý průměr, 50%.

Za borovicovým hájem (2012)

Nesdílím nadšení některých komentářů - v zásadě film s velkým potenciálem se rozplizne na dvě téměř nesouvisející poloviny, přičemž osudy druhé půlky vás vlastně nezajímají. Škoda, Gosling v první polovině válel, druhou půlku nezachránil ani můj oblíbenec Cooper. 50%

Švadlena (2015)

Váhal jsem, ale nakonec 3*. Hvězdné momenty a fantastickou Winsletku naprosto zabije (spoiler!) její linie "prokletá", konkrétně zakončení její lásky, kdy podle tvůrců nemá nárok na štěstí. Příliš smutné na můj vkus, příliš časté střídání žánrů. Přesto určitě stojí za vidění.