Kung Fu Panda (2008)

Jsem zvědavej, jestli tenhle rok Pandu ještě něco překoná. Protože Po je SUPER!!! A to říká člověk, který má pro většinu kung-fu filmů z oblastí mimo Asii pouze shovývavý úsměv :)

Míša - vodní příšerka (2005)

Překvapivě zábavná pohádka o přátelství jednoho malého kluka a obrovské vodní potvory, která slyší na jméno Mee-shee. Pokud je vám kolem dvanácti, doporučuji. Ale i pro ty starší (pravděpodobně rodiče) je tu přichystáno pár vtípků, které mladší ratolest asi neodhalí. A navíc nádherná novozélandská krajina (nebo kanadská, ale tomu moc nevěřim)...

10 položek a méně (2006)

Morgan Freeman je cool. Ať sedí, stojí, mluví, napodobuje rozličné lidi nebo se uculuje, vždy je cool. A tenhle film je převážně o tom, že Morgan Freeman je cool. Cool cool coooooool! A taky je tu Paz Vega, která je hezká a mluví blbě anglicky, ale Morgan Freeman je prostě Morgan Freeman... čili cool. Foneticky "kůl". Je tak strašně cool, že těch 80 minut uteče neuvěřitelně rychle a možná si přes jeho coolovost ani nevšimnete, že tenhle pozitivní film s Morganem "I'am black and cool guy" Freemanem vlastně pojednává o docela smutných věcech - problémech přistěhovalců, chudobě, nezdravé výživě... p.s.: Slovo cool normálně nepoužívám, ale když on ten MF prostě takovej fakt je!

Osudy (1991) (TV film) odpad!

Chtěl jsem mít tu čest být první, kdo stvoří na Osudy komentář, ale nějak mne nenapadlo, co bych k tomu veledílu řekl. Steelová rozhodně nikdy nepatřila k mým oblíbeným autorkám, jakožto správný muž jsem se všemu spojenému s jejím jménem úzkostlivě vyhýbal a po tomhle filmu jsem tomu rád. Ale jak napsat smysluplný komentář, aby se v každé větě neopakovala slova jako "sračka", "tupé", "blitky" či nějaká významem podobná? Těžko. Mohl bych začít posteskem, že postavy v tomto filmu se chovají velice jednoduše a vyplňují veškerá klišé, která byste mohli očekávat od filmu s feministicko-romantickým podtextem (tím "feministicko" myslím to, že muž je zpátečnická machistická bytost, která ubohou emancipovanou ženu sráží a brání ji v rozletu, zatímco on sám se nechává zmítat emocemi, ona si nic podobného nesmí dovolit atp. atp.), jenomže to ani zdaleka nevystihuje celkovou tupost jejich jednání. Zmiňovat se o televizním looku, který napovídá, že tenhle film byl velice levný a odfláklý, nebo o hudbě, jejíž kvalita nedosahuje ani některých podkresů z pornofilmů by možná šlo, ale napsat, že audiovizuálně Osudy připomínají blitky opilce v parku by bylo stručnější a popravdě i výstižnější. Prostě to nemá cenu. Ten komentář nenapíšu... A nebo jo: "Ten film je sračka, nepouštějte si ho!" :)

Feng yun xiong ba tian xia (1998)

Bohužel bylo v roce 1998 trendy do všeho cpát digitální efekty a nejvíce se v tom vyžívali tvůrci levných béček. Storm Riders právě na triky dojíždí. Ucházející příběh a slušnou choreografii neustálé pixelové orgie ničí.

Cizinec (2005)

První hodina je nezáživná uslintaná romantika, naštěstí druhá polovina filmu vytahuje výsledný dojem do mnohem slušnějších hodnot. Slabší čtyři hvězdičky.

Katakomby (2007)

Katakomby nejsou tak špatné, jak by se z okolních komentářů mohlo zdát. Herci jsou celkem fajn a pointa také patří do ranku těch překvapivých a nebál bych se říct skvělých. Jenomže režiséři nedokáží naplnit 90ti minutovou stopáž nějak smysluplně a zábavně, takže většinu filmu jen hlavní postava pobíhá po stále stejném prostředí, sem tam někoho nedůležitého potká a jinak se nic neděje. V mém rodném městě máme také katakomby - byl jsem tam jen jednou, protože je to velice nudné a nezajímavé místo. Stejně jako velká část tohohle filmu.

Takeshis' (2005)

Kitano se potřeboval vypořádat sám se sebou... pro mne sice téměř nekoukatelné, ale stejně jsem rád, že tohle natočil - lepší, než aby někde chlastal :)

Dračí války (2007)

Ukázkový případ toho, jak to vypadá, když se to přežene s lobotomií. Příběh je stupidní sám o sobě, ale tragické pokusy naroubovat do filmu humor nebo scénáristická bezradnost (skvěle viditelná při scéně, kdy hlavní hrdinové prchají v autě před rozzuřeným plazem, který je má těsně před tlamou, STŘIH, hrdinové sedí v restauraci a povídají si s kamarádem - uniklo mi něco?) dávají i odolnějším divákům zabrat. Takže jediným pozitivem zůstávají samotní draci, obludy a vizuální efekty, na které se koukat nejen dá, ale je to radost. Mohl z toho vzniknout výborný dvacetiminutový videoklip za pět hvězdiček, takhle je to jen na dvě...