500 dní se Summer (2009)

Ne, tohle opravdu není naivní romantická komedie alá Hollywood. Tohle je prostě tak pravdivý film, až to bolí...

Paranormal Activity (2007)

Není moc hororů, které mě dokáží opravdu vyděsit, ale po zhlédnutí Paranormal Activity musím říct, že mám další zážitek patřící do zaprášené kolonky s názvem 'Hrůzostrašný.' Je stará známá věc, že člověk se nejvíce bojí své vlastní fantazie a tento snímek pracuje s divákovou fantazií tak parádně, že pod 5* prostě nemůžu jít. Pro mě jednoznačně hororová podívaná roku.

Náhradníci (2009)

Náhradníci jsou svojí myšlenkou vcelku zajímavou analogií na všemožné (a v dnešní době velice populární) MMO světy či sociální sítě. Co se však samotného zpracování týče, tak tady už to tak slavné není. Scénář je vyloženě průměrný a nasáklý různými klišé, dialogy jsou hloupoučké a v některých chvílích až nechtěně vtipné. Dále mi celkem vadila skutečnost, že celý snímek se bral možná až moc vážně... I tak nakonec ty poctivé 3* udělím, protože myšlenka filmu opravdu není špatná, Willis v hlavní roli byl také dobrý a zároveň musím uznat, že mi ta hoďka a půl poměrně rychle a příjemně utekla. Jo a abych nezapomněl - opět moc dík ČSFD za exkluzivní předpremiéru. ;)

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

I já bych chtěl moc poděkovat ČSFD za to, že mně umožnila tento film zkouknout v předpremiéře a navíc zdarma. Co se týče filmu samotného, tak nic převratného jsem od něj neočekával, což se mi vyplnilo, nicméně i tak se mi Únos vlaku 1 2 3 vcelku líbil. Trochu diskutabilní klipová režie Tonyho Scotta mi docela sedla, hlavní herecké duo Washington/Travolta bylo rovněž fajn a vtipné hlášky celý film hezky vyšperkovaly. Bouračky aut při převozu peněz mi ovšem přišly poněkud zbytečné a trapné. Kromě toho je třeba si přiznat i fakt, že podobných filmů bylo natočených mnoho, takže hledat zde nějakou originalitu jde docela těžko. Každopádně o vyložený propadák se určitě nejedná. 70%

Hanebný pancharti (2009)

Parádní podívaná, díky které mě Quentin opět přesvědčil, že patří mezi režisérskou a scénáristickou extratřídu. Film je nabitý svižnými dialogy, vtipem, skvělými hereckými výkony (zejména Ch. Waltz předvádí herecký koncert, který zavání nominací na Oscara) a tak suprovým feelingem, že ihned po skončení bych nejraději šel na další projekci. Zmínit také musím okamžik, kdy nabitý sál Slovanského domu po skončení filmu tleskal, což podle mého mluví za vše...

It Couldn't Happen Here (1987)

Těžko říct, jak by se mi tento film líbil jako člověku, který nezná, neposlouchá nebo dokonce nesnáší hudební skupinu Pet Shop Boys. Jelikož se ale řadím mezi skalní fanoušky tohoto dua, tak musím přiznat, že mě tahle prapodivná surrealistická jízda opravdu chytla. Film je ke všemu nabitý písničkami z alb Please a Actually, zazní zde i cover verze Elvisova songu Always On My Mind. Vybrané písně se do jednotlivých scének parádně hodí a spolu s minimalistickým hereckým projevem pánů Neila Tennanta a Chrise Lowe dotvářejí výbornou atmosféru dýchající "PSB světem," který tak miluju. :)

Starman - Výrobce hvězd (1995)

Po Baarii nejslabší Tornatore, kterého jsem doposud viděl, což ovšem neznamená, že se jedná o špatný film. Star Maker se může pyšnit tradičně skvělou Tornatoreho režií, zajímavým a neotřelým dějem, jenž podbarvují Morriconeho tóny a jemný humor. Bohužel, laťka nastavená famózním Bio Rájem byla nastavena příliš vysoko a u Star Makera jsem měl chvílemi pocit, jako bych sledoval tak trochu "alternativní verzi" výše uvedeného oscarového snímku. Dějově jsou to sice odlišné filmy, přesto mi určité úseky ze Star Makera přišly jak vystřihnuté z Bio Ráje. Toto okaté sebevykrádání je asi jediné, zato poměrně velké mínus tohoto snímku.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

První dva díly byly na 4*, ovšem poslední díl mi přišel dost přetažený za vlasy, tudíž hvězdičku srážím. Na české poměry je ovšem Ďáblova lest vydařenou mysteriózní kriminálkou a nebýt toho poněkud rozpačitého (skoro až trapného) závěrečného dílu, bylo by moje nadšení o hodně větší.

Iron Man (2008)

Dost velké zklamání. Robertovi sice nemůžu upřít fantastické charisma a herecký um, ovšem kromě něj mě na tomto filmu takřka nic nezaujalo. Příběh byl tuctový, maximálně předvídatelný a plný žánrových klišé, akce skoro žádná a když už, tak velice mdlá (tzn. uzpůsobená hlavně pro děti) a hlavní záporák totálně nezajímavý. Kromě toho mi přišlo trochu trapné, jak se film snažil poukazovat na zahraniční politiku USA. Dobře, možná to autoři pojali s trochou nadsázky, ale vzhledem k tomu, že film je přístupný už od 12, resp. 13 let, tak si dokážu představit ta děcka, jak s každým zabitým muslimem vyskakují ze sedadel a řvou "To bylo coooool!" Z takové US propagandy ruku v ruce s heslem "kdo není s námi, je proti nám" je mi, upřímně řečeno, docela smutno. A o to víc mě mrazí z toho, že Iron Man se jinak tváří jako nenáročná rodinná podívaná.

Pusinky (2007)

Možná je to tím, že jsem pouze nekomplikovaný chlap, ale Pusinky pro mě byla cesta do jiné dimenze. Do dimenze plné vnitřního bordelu, nelogičností a jiných podivností, kterými by sa daly charakterizovat osobnosti hlavních hrdinek. Nemůžu říct, že by se mi tento film vyloženě nelíbil, minimálně po technické stránce byl zvládnutý dobře, herecké výkony oněch hysterických slečen taktéž nebyly úplně špatné. Co mě však naštvalo, bylo značně feministické vyznění - a celkový chlad, který z filmu sálal. Být holkou, asi bych na Pusinky koukal jiným hledím, takhle ale bohužel... 50%