Klepání na nebeskou bránu (1997)

Já vám tedy nevím, ale divím se toliké chvále zde opevované. Mě to nějak nechytlo a popravdě musím přiznat, že jsem měl dost co dělat, abych film nevypl.

Kmotr II (1974)

Po x-tém shlédnutí uznávám naprostou genialitu tohoto pokračování. Jen musíte být v tom správném rozpoložení, abyste film při této stopáži a epicky pozvolném plynutí děje plně vstřebali.

Kmotr (1972)

Film, který nesází na to, aby to "odsýpalo", ale na kvalitu obrazu, hereckých výkonů a celkového provedení. Geniální, geniální, geniální.

Requiem za sen (2000)

Strašné a nádherné zároveň! Ale hlavně nesmírně silné! Film, který člověka rozcupuje na kousky. Dá se chválit leccos - a také to kdekdo zde již učinil, ale já nemohu nezmínit absolutně vynikající hudbu. Sám o sobě výtečný film je jí vyzvednut do hvězdných výšin. Hudba, která nejen, že zaujme, perfektně (tedy doslova dokonale) sedí k filmu, ale zároveň člověka strhává někam, kam snad ani sám nechce - ale nemůže jinak. Smyčce se do něj zařezávají ostřeji než jehla do Harryho ruky - to není hudba, to je nůž, jehož ostří proniká celou bytostí, porcuje člověka dál a dál a dál, až na malé kousíčky, aby ho nakonec nechal tak - zdrceného, rozloženého - a bez naděje. (Jedinou nadějí, kterou si kdo může odnést je, že se jednalo jen o film a že se sám může v životě těmto chýbám vyhnout.) Jestli se nebojíte dostat pořádnou ránu do hlavy, vřele doporučuji!!!

Pošetilost mocných (1971)

A já myslel, že už jsem dávno vyrostl a časy, kdy mě Louis de Funés ve filmu vždy dokonale pobavil, jsou pryč. Nejsou! Takhle jsem se už hodně dlouho u žádné komedie nenasmál! SIRE, DOSTAL JSTE MŮJ ANONYMNÍ DOPIS? :-)))))

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

A ono to jako o něčem i bylo??? Nemá cenu vyjmenovávat mínusy tohoto filmu, protože to bych ho musel znovu celý převyprávět. Nejen, že jsem málem umřel nudou (pár vtípků opravdu film nezachrání), ale ačkoli jsem si myslel, že už hůř být nemůže, závěrečné zamilované výlevy a debaty uprostřed bitvy typu "Miluješ mě?" a "Oddáte nás?" mě přesvědčily, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř. Ani nevím, za co dávám tu jednu * - snad z úcty k prvnímu dílu.

Spalovač mrtvol (1968)

Nejlepší herecký výkon v dějinách české kinematografie! Já toho pana Kopfrgingla prostě miluji! "Co abych tě, drahá, oběsil?"

Evita (1996)

Hmm, hmm - písničky jsou výborné, ale je to dostatečný důvod pro natočení filmu?

Ostrov (2005)

Dvojí pohled: 1. Na film jsem se začal koukat (a i skončil) jako na něco, od čehož víc než příjemné rozptýlení a pobavení neočekávám. V tomto ohledu nesklamal a já se příjemně odreagoval. 2. Napadají mě provokativní otázky, zda si někdo po zajimavém sci-fi pobavení uvědomí, že k něčemu podobnému máme (jako "moderní a pokrokové" lidstvo) dobře nakročeno. Že se věda stane absolutním dogmatem, člověk jen biologickým materiálem, že se jako nesmyslný luxus bude odmítat vidět rozdíl mezi "dokázat" a "smět", že se tupé veřejnosti bude nalhávat něco jiného než se ve skutečnosti děje a sleduje (a ona se s tím ráda slepě spokojí) - to vše jsou styčné body, které nás už dnes až moc spojují se situací , kterou lze v Ostrově vidět. Anebo je to až moc velké sci-fi?