Kozoroh 1 (1977)

Dobře udělaná konspiračka. Pro ty, co si to spojují s letem na Měsíc, je to samozřejmě důkaz, že vše bylo jinak, ale za to film nemůže.

Dokonalá loupež (2018)

Už jsem nad Gerardem lámal hůl a on se chlapec vytasí s takovouhle peckou. Paráda.

Kojak (1973) (seriál)

Bosá hlava s lízátkem, sedmdesátkový feeling, co si víc přát. Pro někoho nuda, pro mě paráda.

Ant-Man (2015)

Je to zvláštní, ale tohle byl docela zábavný kousek. Mravenčí mužík je docela v pohodě, Michal zmenšovač taky a jeho dcera až nato děsný mikádo celkem kočka. Když si odmyslíme pitomosti typu T34 jako těžítko ( urval by kapsu, hmotnost se zmenšením nemění), tak to celkem šlo.

Black Panther (2018) odpad!

Abych nebyl obviněn z rasismu - nehodnotím postavy podle barvy kůže, hodnotím je podle toho, že to byli vesměs debilové. Jediná vyjímka je jeden kretén, a to sice já, že jsem u toho ztratil 134 minut života.

Zoufalé manželky (2004) (seriál) odpad!

Ne tohle jsem prostě nedal. Ty baby byly na zabití všechny. Fuj tajbl.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Chvílemi to vypadalo, že Steven chytil emmerichtitýdu. To je nebezpečná nemoc, trpí jí hlavně režiséři s vysokými rozpočty a příliš bujnou fantazií. Začátek byl dobrý, ale potom se to zvrhlo v bezuzdnou akci a kouzlo vyprchalo. Za Van Hallen a Twisted Sister přidám hvězdu, za nápad druhou a třetí za tu povedenou scénu z ulice, kde všichni mlátí rukama a nohama kolem sebe jako pominutí.

Tomb Raider (2018)

Na filmu se mi líbí hlavně to, že hrdinka vlastně permanentně dostává po hubě. Tedy ne, že by se mi líbilo to, že ji někdo mlátí, ale na rozdíl od té původní, která pěstí zabila slona a dechem zásahové komondo, je tahle milá holčina normální padesátikilová kočka. První část super cca do přistání na ostrově, potom už to začalo klesat ale pořád velmi slušné. Nelogičností tam samozřejmě bylo hafo (= hodně, pro neznalé), ale i tak silné tři, či spíše 3 a půl. Devče v hlavní roli velice sympatické, takže vůbec nevadí, alespoň mě, že není adepkou na Miss Prs.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Opravdu geniální dílo - a baví mě i po letech. Jak to sakra tenkrát dělali.

Poslední útěk Jeronýma Pražského (2018) (TV film)

Byla to taková rozhlasová hra v televizním provedení. Já sám mám rád filmy ze středověku, takže jsem vděčný za každý takový počin. Reálie byly výborné, koneckonců hradů, klášterů a jiných historických kulis máme naštěstí dost. Příběh podán velmi tendenčně a ideoligicky, což je škoda, protože toto téma ( konsil v Kostnici, střet názorů, upálení Jana Husa ) je téma vpravdě shakespearovské. Kdo se o historii zajímá, asi ví o čem píši. Jenom na závěr jedna poznámka - jak mistr Jan Hus, tak mistr Jeroným Pražský nezemřeli za pravdu, ale za svůj názor - a to je velký rozdíl. Obdivuhodné, ale přesto to z jejich názoru automaticky nedělá universální pravdu.