• Pohádka

Dark (2017) (seriál)

Takový východoněmecký Stranger things (naštěstí se, zatím, vyvarovali obdoby rádobyvtipné třetí série ST). Německy ponurá atmosféra a fajn dobové kulisy přidávají malé + ke čtyřem hvězdičkám.

Carnival Row (2019) (seriál)

Líbí se mi tato alegorie na imigrantskou krizi díky fantasy kabátu. Uvidíme,co přinese druhá série.

Psychiatr (2018) (seriál)

Přesně podle mého gusta! Ponurá atmosféra, logika vyprávění, skvělé reálie,...Přivírám oko nad "nenápadným" feministickým podtextem některých scén.

Princip slasti (2019) (seriál)

Po prvních dvou dílech se na to díváme jen proto, abychom věděli, jestli bude druhá polovina stejně slabá jako ta první (díky Cimrmanovcům za repliku).

Klec (2019) (TV film)

Přiznám se, že nemám rád Jiřinu Bohdalovou. Ač je v některých rolích skvělá, časem se mi její (stále stejné) grimasy i (občas) nepříjemný hlas zajedly. Teď je ale zase čas smeknout před jejím hereckým uměním. A to samé platí i o výkonu Kryštofa Hádka. Vlastně před celým filmem. Tak má totiž opravdu dobrý film vypadat!!!

Most - Série 1 (2011) (série)

Skvělý námět rozpracovaný do nejmenších detailů, které ve výsledku dokreslí myšlenku zlotřilého pachatele, jenž pod rouškou kritiky společnosti sleduje jen své mrzké cíle pomstít se. Saga mě v první epizodě nevýslovně štvala, abych se v těch dalších už těšil na její další perly. DOPORUČUJI na dlouhé zimní/jarní/ letní/podzimní večery.

Rapl - Dobro došli! (2019) (epizoda) odpad!

BLBO DOŠLI aneb jak pohřbít seriál. Zatímco první série si mě získala ponurou atmosférou a uvěřitelným dějem, druhá série (přes proklamovaný záměr zatraktivnit děj) se stala trapnou parodií na detektivku plnou rádobyvtipů a nelogičností). Opravdoví policajti musí růst při naivním výkladu postupů a metod. Rohana by za jeho chování a chlastání zastřelili sami!!!

Vodník (2019) (seriál)

Samozřejmě budu sledovat další díly tohoto triptychu s nadějí, že ho nikdo "nezabije" nějakým nesmyslem, ale pro mě zatím nejlepší zpracování ze série od Nejsvětější Trojice. Skvělá výprava (vyvolávající nostalgické vzpomínky na vlastní dětství), uvěřitelné výkony herců (v tom dobrém slova smyslu) a hra s kamerou, včetně střídání snových a dramaticky rudých scén. Zatím jediným rušivým zaškobrtnutím je pro mě scéna s papouškem na Krobotově chatě, která sama o sobě nedává smysl a zřejmě už onen opeřenec ani nebude hrát s případu žádnou roli - pokud tedy tomu novorozenci neuklovl hlavu a svým pronikavým hlasem nenamluvil okolí, že se matka k vraždě přiznala.

Složka 64 (2018)

Dle mého názoru nejlepší film celé (dosavadní) série! V kontextu skutečných událostí z dánské historie se propojení tématu státem řízených sterilizací s tím aktuálním (neřeknu jakým) jeví jako skvělá kombinace a návnada pro diváka. Já jsem na ni také skočil a vůbec nelituji toho, že jsem byl "uloven".

Venom (2018)

Ničím nevyčnívá z laviny filmově zpracovaných komiksových předloh poslední doby. Tom Hardy už zahrál líp. Konec mě strašně překvapil!!! Fakt jsem to nečekal. Vážně. Věřte mi. No, tak malinko jo. Ne malinko. Vlastně, zase klasický způsob, jak půjde navázat dvojkou.