Vražedná přání (2017)

Průměrné, ale místy zábavné. Zejména ke konci, kdy už člověk přestane tak nějak počítat. A nejlepší hláška? Jednoznačně ta o obrázcích matky, která spáchala sebevraždu oběšením. Dcera: "Some of these are so happy." Otec/vdovec: "So was she.. until she wasn't." 65%

Cizinec ve vlaku (2018)

Docela slušný, průměrný akční film. Ale! Nemyslím, že 60letý stařec, byť bývalý policista, by zvládnul polovinu toho, co Liam předváděl ve vagónech toho splašeného vlaku. Také je hned od začátku jasné, kdo je na čí straně a kdo koho strčil z okna. Zkrátka průměrný akční film. Až na scénu s vykolejením vlaku a la Mission Impossible potkala Přepadení ve vlaku a šli spolu na rande do kina na pořádnou Bondovku. To teda byla šleha! 65%

Černá labuť (2010)

Předvídatelné. Nešokující. Natalie ale zvládla roli rigidní staré panny s poruchou osobnosti velmi dobře. Také její proměna byla provedena bravurně. 70%.

Ztratili jsme Stalina (2017)

Chtěl jsem původně dát čtyři hvězdy, protože na komedii to bylo moc depresivní. Ale když se člověk oprostí od faktu, že jde o dramatizovanou historii, zůstane skvělá satirická groteska s úžasnými výkony jak Buscemiho, tak Beala. Ovšem musím říci, že zatímco Buscemi působil místy jako takový "Laurel", Beale ve mně opravdu dokázal vzbudit odpor. Korunu tomu všemu nasadil Rupert Friend svým ztvárněním Stalinova syna. 90%.

Americké psycho (2000)

Jen přidám interpretaci, která, myslím, odpoví na otázky některých přítomných komentátorů týkající se "nudnosti", "sterility" a "distancovanosti" filmu. V podstatě je to jednoduché: sledujeme příběh z pohledu hlavního hrdiny, který postupně čím dál více podléhá svým psychózám, na které celý film pravidelně zobe prášky a které stále hůře dokáže rozeznávat od reality. Vše začalo nevinně na diskotéce, kde Bateman kupuje pití. Následují zhoršující se halucinace a prohlubující se schizofrenie. V tomto momentě již Patrick není schopný efektivní socializace a dochází k jeho nedobrovolné izolovanosti mající za následek rozpad jeho sociálního života. Jeho psychózy v sobě zrcadlí Patrickovi sadistické tužby, jako například lesbický sex a Texaský masakr motorovou pilou, které nejprve sleduje na videu a které se posléze dostávají i do jeho halucinací, ale také narcisistické obavy o svůj obličej, které taktéž projevuje ve svých chorobných představách, kdy "zohyzďuje" prostitutky. Jeho mysl, obtěžkána pocitem viny, na tento zhoršující se stav reaguje vytvořením bludu, v němž je Patrick pronásledován policií a který vyvrcholí Patrickovým telefonním doznáním jeho právnímu zástupci. Ten však o jeho nemoci vůbec netuší a přejde telefonát jako pokus o nepovedený žert. A tak jediný, kdo na konci filmu "uslyší" Patrickovo "volání o pomoc", je jeho sekretářka (a možná i všímavý divák).

Jak na holky (2009)

Ze soundtracku je poznat, že to dělal teenager. Ale film byl koukatelný. Za Toma Arnolda a jeho otce Baileyho 45%.

Dabing Street - Monitoring (2018) (epizoda)

Wow! Tak poslední scéna v podání Melíšková-Neužil stála za to. Je zajímavé, jak seriál balancuje mezi televizním a divadelním světem, kdy zdánlivě komorní scéna dosáhne takové procítěné a nespoutané dramatičnosti, až jakoby divák seděl v první řadě auditoria v Dejvicích. Kontext vulgárních fekálních pořadů, které studio dabuje, jen dokresluje, v jakých "sračkách" se všichni zúčastnění nachází. A pokud to půjde tímto směrem dál, skončí u skryté kamery v márnici. Nemůžu se dočkat. Za mě 90%. A objednávám lístky do divadla.

V tom domě straší! (2006)

Zprvu obycejny animaki, posleze velice netradicni a 'krvavy' animovany horor. Super akce a napeti. 75%.

Pravdivý příběh (2015)

Jonah Hill v roli nesympatickeho sympataka, James Franco v roli sympatickeho vraha deti. Super namet (psal zivot sam) a velmi svizne natoceno, prestoze se takrka cely film odehrava v mistnosti pro navstevniky nebo soudni sini. Cekal jsem vice zvratu, ale nakonec jsem byl spokojen. Hudba vyborna. 75%.