V pasti (2018)

Četla jsem i knihu (dříve, než jsem viděla film) a popravdě, ani jedno mě příliš neohromilo. Za mě film nevybočuje z průměru. Pokud však divák neočekává něco excelentního, neměl by být zklamán.

Stalker (1979)

Nedělala jsem si ambice, že filmu plně porozumím a tento můj předpoklad se plně potvrdil. Ani tak však nemůžu říci, že bych se cítila o něco ochuzena nebo jsem snad neměla hluboký divácký zážitek. Film se mi líbil tak, jak byl natočen a určitě se k němu po čase ještě vrátím - jsem si téměř jistá, že v něm objevím to, co jsem nyní nezaregistrovala. Dlouhé záběry na předměty pod vodou, záhadná příroda i prostředí, kde se děj odehrává, jsou ohromně působivé a děj celkově diváka přímo nutí, aby zapřemýšlel. A to dobře, protože tenhle film rozhodně není nějaká divácká "jednohubka".

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Při vší úctě k Mistrovu dílu, knižní předloha k tomuto filmu je pouze průměrná. Těžko tedy lze očekávat excelentní film. A tak vznikl prostě průměrný film podle průměrné předlohy. Délka filmu je docela ubíjející a i když se herci snaží, co jim stačí síly, tak za mě se jedná o film, který mi brzy vyvane z paměti.

Život je večírek (2018)

Návrat dospěláka do studentských lavic a prožívání studentského života a všech jeho slastí i strastí je tématika pro film vděčná a věčná - obzvláště v sobě obsahuje a přináší komediální momenty a pokud se to vše nepřežene do absurdních situací, film se může povést. V tomhle snímku se většinu momentů podařilo víceméně zdárně ukočírovat a tak i když je film typicky americký, neměl by být v rámci žánru komedie pro diváka zklamáním.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Zkušený divák bývá v případě druhých dílů či pokračování tak nějak obezřetný a ostražitý, zvláště pak tehdy, pokud se mu první díl líbil. Tentokrát se však, myslím, nikdo nemusí zklamání obávat. Film je propracovaný a nenudí, herecké výkony jsou výborné (nestárnoucí Woody Harrelson jistě každého fanouška potěší) a do zombie tématiky snímek vnáší i několik neotřelých inovací.

Mámy na nože (2015)

Nenáročný snímek, ve kterém je děj předvídatelný i pro diváky, kteří nemají moc velkého fištróna. Takový slabší televizní průměr na kanálech, které vysílají nepřetržitě a tak holt něco vysílat musí...

Layla Fourie (2013)

Film, který nikoho nesoudí a neurčuje, co je dobré a co špatné. Dějové linky jsou předkládány tak, aby si divák utvořil názor sám. Překvapuje mě poměrně nízké hodnocení zde, osobně film považuji za slušný průměr. Jedná se o příběh, který působí uvěřitelně a tak, že by se to všechno klidně mohlo stát..

Voda, krev, rakije a zombie epidemie (2019)

Měla jsem takové tušení, že se mi film bude líbit, ale že tak hodně, to bylo překvapení. Žánr hororové komedie dokáže být záludný a ne vždy se potenciál podaří využít. Film se v nezanedbatelné míře zaobírá nacionalismem Chorvatů a Srbů, což však není žádný jeho "politický doplněk", ale neodmyslitelná součást samotné zápletky. Prostě je to zombie tématika zase z trochu jiného úhlu, osvěžující a okořeněná mnoha rázovitými postavami a scénami, které divákovi utkví v paměti, Zcela jistě se nejedná o žádný mainstream, nicméně své obdivovatele si tento film nepochybně najde. Já se k nim zařadím také.

To Kapitola 2 (2019)

Film je zářným příkladem toho, že více efektů neznamená lepší film. Rovněž přespříliš rádobyvtipných hlášek celý film jen sráží. První polovina zfilmované Mistrovy knihy fungovala nejen jako horor, ale i jako film a atmosféra končících osmdesátek zde byla skvěle zachycená. Tato druhá půlka, třebaže disponuje kvalitním hereckým obsazením, již sklouzává k běžnému průměru a hororové sekvence jsou v ní zastoupeny nevýraznými "lekačkami", které jsou zoufale předvídatelné. Přemíra digitálních efektů působí jako facka do tváře pravověrným oddaným čtenářům Kingových knih. Po nepovedeném letošním zpracování Řbitova zvířátek tak osobně tento film považuji za jedno velké zklamání. Dala bych nejraději pouhé dvě hvězdičky, ale třetí (symbolická) je za Kingovu hereckou účast ve filmu.

The Doors: Live at the Bowl '68 (2012) (koncert)

Naprosto úžasný zážitek pro obdivovatele a fanoušky The Doors. Celá ta éra musela být jedinečná. Pokud se mi poštěstí přichomýtnout se k podobné hudební (nebo filmové) události té doby, pokaždé hluboce lituji toho, že jsem tehdy nebyla naživo a "u toho".