• Krátkometrážní

Jumanji (1995)

Svého času to byl jeden z mých nejoblíbenějších filmů, dnes raději šáhnu po něčem jiném. Tak aspoň ty 3*

Nebezpečná rychlost (1994)

Jeden z nejlepších akčních filmů. Kladem je dobrý příběh, vynikající hlavní představitelé, strhující akce.

Prázdniny pana Beana (2007)

Pan Bean by měl raději zůstat v seriálu, film mu totiž nesluší. Seriál si vystačí s po sobě následujícími vtipnými scénkami, film potřebuje děj. A to je problém. Polovina humoru je zde založena pouze na tom, že se Atkinson ksichtí ještě víc než obvykle, z druhé půlky je navíc skutečně vtipná pouze malá část. Zklamání, 40%

Přepadení 13. okrsku (2005)

Typický akční film, kterých jsou spousty, ničím nevybočuje z řady předchůdců. Napětí zde je, akce tu je taky, stejně jako tradiční "překvapivý" zvrat. Přes svou nenápaditost se na to kouká dobře.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Pro mne osobně veliké zklamání. Vypadá to přesně tak, jak by to vypadat mělo, ale děj (děj?) je hrozně nudný. Finální automobilová honička to trošku zachraňuje, bez ní by to byly jen 2*.

Dům hrůzy (1999)

Ach jo, to zas jednou byla ztráta času. Nesympatické postavy v čele s excentrickým milionářem, kterého bych si býval přál vlastnoručně zavraždit, nepřehledný a nelogický děj a závěrečné překvapení v podobě počítačového monstra to zabilo úplně. Z toho domu se mohlo dostat mnohem víc. Škoda.

Návrat do domu hrůzy (2007)

Pro mne to bylo o chlup lepší než první díl. Uvěřitelnější důvod přítomnosti hrdinů v domě, méně nesympatické postavy a skutečnost, že se zde nevyskytuje počítačové zlo z konce jedničky, to vytáhly na 3*.

Chobotnice (1998)

Tenhle film mám moc rád. Je to béčko z nejbéčkovatějších, ale je hrozně zábavný. Nejvíc se mi líbilo to prchání před rozvíjejícím se chapadlem, škoda že na konci ukázali obludu celou, to už tak povedená nebyla. Celý film je velmi předvídatelný (zde mi to nevadí), ale jednou mě překvapit dokázal - na samotném konci na ostrově. Super!

Sahara (2005)

Viděl jse mt opřed pár měsíci a jediný, co si z toho pamatuju je, že byla Sahara poměrně dlouhá a poměrně nudná. Existuje mnoho lepších dobrodružných filmů než tento.