• Krátkometrážní

Lenssen & spol. (2003) (seriál) odpad!

Předtím, než se u nás začal Lenssen vysílat, říkali o tomto seriálu ve Volejte Novu, že v Německu je to velký hit. Po shlédnutí několika dílů jsem došel ke dvěma možným závěrům: A) Němci mají špatný vkus. B) Na nově lžou. OMG víc než odpad! si to nezaslouží...

Mulberry Street (2006)

Mulberry Street aneb krysy znovu útočí. Tentokrát ale jinak. Nejedná se totiž o již několikrát viděnou variantu filmu s přemnoženými/agresivními malými hlodavci, ale spíše o zombie horor, v němž hlavní úlohu nemají nemrtví, nýbrž "krysí lidé". Masky jsou na celkem dobré úrovni, hlavním mínusem tak pro mne byly nesympatické postavy a občasná nepřehlednost akčních scén. Od filmu jsem mnoho nečekal, ale nakonec se z Mulberry Street vyklubal příjemný horůrek s dobrou atmosférou.

Chvění (1990)

Pět hvězd za to, že Tremors mě kdysi ve věku 7 let měli sílu přinutit, abych chodil zásadně po pevném povrchu... Dnes = skvělá zábava. Horror movie of the year

Věc (1982)

Příběh vypráví o boji amerických vědců na výzkumné základně na Antarktidě proti mimozemskému tvorovi, který má schopnost brát na sebe lidskou podobu. Nejsilnější stránkou filmu je každopádně výtečná atmosféra, tvořená všudypřítomným napětím a nedůvěrou mezi hlavními postavami a umocněná nekonečnými ledovými pláněmi. O moc ale nezaostává ani „pěkná“ maskérská práce, takže na své si přijdou i ortodoxní fanoušci krvavějších hororů. The Thing je bezesporu jeden z nejlepších filmů Johna Carpentera. Horror movie of the year

Vysvobození (1972)

V sedmdesátých letech se defacto zformoval moderní hororový film. Přestalo se s neustálým předěláváním klasických monster, nastoupily originální nápady a zrodily se nové subžánry. Například slavné Deliverance definovalo hixploitation a stalo se asi nejcitovanějším hororem vůbec. Horror movie of the year

2001 maniaků (2005)

Tento film mi vyloženě nesednul, ačkoli jsem se na něj hodně těšil. Pár nápadů sice potěšilo (skoro všechny vraždy jsou originální), ale na můj vkus je jejich provedení příliš amatérské a prostě to nevypadá ani trochu reálně. Pro mě zklamání. 45%

Osvícení (1980)

Jediný horor ve filmografii génia Stanleyho Kubricka. Trošku paradoxně ale od Stanleyho preferuji jiné kousky, ačkoli je i The Shining mimořádně povedený. Horror movie of the year

Misery nechce zemřít (1990)

Ono těch dobrých adaptací Stephena Kinga zas tak málo není, tato patří vůbec k těm nejlepším. Atmosféra je hustá počas celého snímku, ke konci napětí ukázkově graduje a Kathy Bates vytvořila jednu z nejděsivějších filmových postav psychopatů historie. 90% Horror movie of the year

Moucha (1986)

Nejslavnější filmová hororová metamorfóza. Až vynaleznou teleport, bude pro něj tento film tím, čím jsou Čelisti pro koupání v moři. Horror movie of the year