Podfukáři (2013)

Dnes v kinečku Evald. Příjemná oddychovka, spousta mně milých tváří, dobrá hudba, akorát jaksi bez srdce(rvaní).

Festivalové vteřiny (1996) (pořad)

Minianketní miniotázka: Proč se z okna v prvním patře jisté historické budovy v Panské ulici (č.p. 1) často valí hustý dým?

Muž z oceli (2013)

Pěkně vydyzajnovaná kryptonská technika i architektura, i když ke kochání bylo minimálně příležitostí, opět roztomilá Amy Adamsová (co se mi tak líbila v Soukromé válce pana Wilsona) a i sám Kal-El-Clark byl pěkně vydyzajnovaný, přičemž mile lidsky překvapil i svými až neamericky nedokonalými zuby (horní trošku předkus, dolní rozpustile cik-cak). A ty jeho koutky nahoru a upřímný upřený pohled taky bodovaly! Tedy kromě situací, kdy viděl rudě... Trochu moc se tam prali a trochu moc všechno rozbíjeli, ale jinak dobrý.

Svět podle Prota (2001)

To jsme takhle jednou s Lucií H. brouzdaly Matičkou po Karláku (náměstí Karla) a najednou vidíme, že míjíme kino Mat (NEJMENŠÍ KINO V ČESKÉ REPUBLICE). I přestaly jsme míjet a vstoupily, daly si v baru skleničku nebo dvě a chtěly zase pokračovat, ale vtom náš zrak padl na program - hle hle, jakýsi Svět podle prota (K-PAX) - že bychom?... - a tak jsme o ten zážitek nepřišly... Dnes mi poštovský panáček doručil knížku, tak jsem zase šťastná...

Kontakt (1997)

Zrovna (konečně!) čtu knihu a žasnu, jak moc je jiná než film: tak např. zatímco ve filmu párkrát profrčí occamova břitva, v knize je to foucaultovo kyvadlo... Scénáristům a spol. se podle skvělé knihy podařilo udělat úplně jiný a taky vynikající film, jeden z mých nej. Kromě základní dějové linie překopali snad úplně všechno a úplně senzačně.

Iron Man 3 (2013)

http://www.youtube.com/watch?v=68ugkg9RePc ----- Iron Man je pašák! Dobro zase zvítězilo! A to velmi hravě, nápaditě a zábavně. Hauk. ... jo - vlastně ještě něco: Pepper to zase sluší a největší překvápko je Mandarin.

Obří mosty (2006) (TV film)

Kdyby režisér nezařazoval "akční" prvky a neustálá opakování některých záběrů a sekvencí, byl by to vynikající dokument o neuvěřitelné vůli, vynalézavosti a dovednosti člověka. Ten most a lidé, co ho vymysleli a postavili měli mít hlavní roli, ne dokumentarista.

13. komnata - 13. komnata Pavly Jazairiové (2013) (epizoda)

"Každý člověk by se měl nejdřív snažit vyznat se ve svém vlastním chaosu. Potom by se měl snažit vyznat se v chaosu místa ve kterém žije." ... - skvělá ženská - chtěla bych ji mít za kamarádku (a musím si od ní něco přečíst!)