Věra 68 (2012)

ČE-KO, ČE-KO, RA-RA-RA!

Pán a sluha (1938)

z rozhovoru komorníka, pana Chytráčka (Čajtrsek), s novým pánem (takto synovcem jeho bývalého pána): Ch: Váš strýček píval také denně sodu. P: On byl úplný abstinent? Ch: Tříčtvrteční. Třikrát sodu, jednou whisky.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

"Některé rakety byly jako hejna jiskřivých ptáků, kteří sladce zpívali. Bylo vidět zelené stromy s kmeny z temného dýmu: jejich listí se rozvilo, jako když v jednom okamžiku propukne jaro, a ze svítících větví padaly na užaslé hobity žhnoucí květy se sladkou vůní a rozplývaly se těsně předtím, než by se dotkly jejich vzhůru obrácených tváří. Fontány motýlů se třpytivě rozlétaly mezi stromy, tryskaly sloupy ohňů, které se v letu měnily v orly, plující lodi nebo hejno táhnoucích labutí; byla červená bouře a žlutý lijavec; les stříbrných kopí vyletěl do vzduchu s rykem vojska, které se žene do boje, a padl zpět do vody, jako když syčí stovky žhavých hadů. A pak přišlo poslední překvapení na Bilbovu počest, které hobity pořádně vylekalo, jako měl konečně Gandalf v úmyslu. Světlo zhaslo. Vystoupil oblak dýmu. Začal se podobat daleké hoře a její vrcholem začal řeřavět. Hora vyplivla zelené a rudé plameny. A vtom vyletěl rudozlatý drak - ne v životní velikosti, ale vypadal strašně jako živý --, oheň mu šlehal z tlamy, oči se hrozivě poulily; zaburácelo to a drak třikrát přeletěl nad hlavami davu. Všichni se přikrčili a někteří rovnou padli na obličej. Drak přefuněl kolem jako rychlovlak, udělal salto a pukl nad Povodím s ohlušujícím třeskem."

Rozum a cit (1995)

Doporučuji vychutnat si pana Palmera (Hugh Laurie). Ač jeho roli tvoří jen několik drobniček, je to velká laskomina (hlavně ta s novinama).

Hlava nehlava (2006)

Je dobře snít. Sny tě přenesou přes zlé časy.

Život pod vodou (2004)

"Dej mi tu kameru - já ti ji roztřískám vo hlavu!"

04826 Jirous (2012) (TV film)

Martina Jirouse jsem potkala před dávnými lety - v klubu Na Chmelnici na nějakém bigbítu - svlečený (ale kalhoty měl) se tam - věren své přezdívce - mezi tančícími diváky s někým pral :) ... Má krásné děti - a jeho žena Juliana - to je opravdu andělská bytost.