Petříkův výlet na měsíc (1990)

Animačně a výtvarně dalo by se říci nic moc, ale ten PŘÍBĚH, ty NÁPADY, DOBRODRUŽNOST - jsou opravdu mimořádné!

Simpsonovi (1989) (seriál)

Homerova gastrická kapacita nemůže být nikdy dokonale saturována

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

MY JSME BORG - BUDETE ASIMILOVÁNI - VEŠKERÝ ODPOR JE MARNÝ ...zrovna čtu knihu - Star Trek - TITAN - Mezi dvěma světy - tam teda žádný Borg není, ale až ji dočtu, něco sem k tomu připíšu (zatím po romulanské planetární obraně není ani stopy...) - tak tedy - už jsem to přelouskala - překvapivě dost mě to bavilo a zjistila jsem jednu naprosto převratnou novinku, významem daleko překračující warp-pohon - křesla kapitána, prvního důstojníka a možná i dalších na můstku - jsou vybavena - virbl! - záchrannými pásy! ... Ale zpět k seriálu - pozor na MULTIFÁZOVOU ČASOVOU KONVERGENCI V ČASOPROSTOROVÉM KONTINUU - zvláště pak, pokud bychom kvůli ní chtěli MODIFIKOVAT HLAVNÍ DEFLEKTOR K VYSLÁNI INVERZNÍHO TACHYONOVÉHO PULZU, KTERÝ BY PŘEKROČIL SUBPROSTOROVOU BARIÉRU! To by byl totiž průsr... a my - lidstvo bychom vlastně vůbec nikdy neexistovali... Ovšem mezi námi - Star Trek není akční/dobrodružný/sci-fi seriál - ale spíše pozoruhodná série sociologických a psychologických studií.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Kdo nemá rád Ameriku (USA) a Američany, ocení parádní parodii na am. prezidenta. Mně nevaděj, ale smlsla jsem si taky. Ale i dalších skvělých gagů je v tomhle filmu jak naseto - pro mě i do budoucna jednoznačný evergreen.

Teletubbies (1997) (seriál)

Jelikož moje představivost (a životní zkušenosti) mi dovolí hledět na svět i zorným úhlem dvouletého dítěte, mohu tento seriál fundovaně a objektivně ohodnotit jedině správně - plným počtem. A vy, bulíci, co už nejste ani trochu děti ani vlastní děti nemáte, nám do toho nekecejte, když tomu nerozumíte. Jo - a ty svoje odpady odneste do popelnice - ať tady nezapáchají jen proto, že vy jste nezachápali. A pozor - není to odpad směsný, ale směšný...

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Naskočila jsem sice až v půlce třetí série - ale docela mě to baví (z rozhovoru admirála Forresta s vulkánským velvyslancem Sovalem - S.: "Nevíme přesně, co si s lidmi počít. Z druhů, se kterými jsme navázali kontakt, jste jediní, koho neumíme zařadit. Máte aroganci Andorianů, přehnanou hrdost Tellaritů, v jednu chvíli jste vznětliví jako Klingoni a chvíli nato nás překvapíte bezchybnou logikou..."). Posádka se skládá ze samých sympaťáků a -ček (komu se ve Voyageru líbila sošná exborg Sedmá, jistě zaplesá i při pohledu na půvabnou vulkánku T-Pol, která se taky nikdy neusměje). Zásadní výtku mám pouze k naprosto otřesné antistartrek titulní písni (která ovšem doprovází docela dobrou obrazovou koláž /H.M.S. ENTERPRIZE/), jinak scénická hudba je slušná. Snad se nedopustím spoileru, když prozradím jednu zajímavost z minulého dílu - představte si, milé trekkies, že Datův budoucí tatínek je levák!

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

No jo, opravdu je to tak - forma převálcovala obsah takovým způsobem, že z něj nic nezbylo. Jen hudba a titulky mě uspokojily.

Avengers (2012)

Ano, jsou směšní. Ale! - Jsou taky mladí, krásní, hbití, pružní, odvážní, dojemní, milí, čestní, chytří, nepostradatelní a zábavní! Zásahová jednotka Avengers - kdykoli, kdekoli - se lidstvo dostane do potíží. To je - dobrá zpráva - nejen pro čtenáře Koně a psa... A nejlepší je samozřejmě Tony (po patřičném sestřihu lze tento film použít i jako Iron Man 3) - "Zkus se hnout, muflone!"