Čtvrtý druh (2009)

Film s dokumentární přetvářkou má určitě slibný potenciál a záběry, které jsou vydávány za autentické, na klidu rozhodně nepřidají. Snímek se obešel bez lekavých scén, na čemž je postaveno 90% hororů a proto má u mě plus. Také si nevybavuji, že by napětí bylo stupňováno hudební kulisou. Snímek tedy postrádal klasické hororové prvky, což mu nijak neuškodilo, nýbrž naopak. Co filmu vytknout? Na záčátku a na konci se velkoryse divákovi sdělí, že si ze snímku může odnést co chce, čímž se snaží tvářit jako nezaujatý, nicméně téhle linie se režisér Olatunde Osunsanmi nedrží. Ve chvíli, kdy si chceme udělat svůj názor a těšíme se na prostor pro vlastní fantazii a dedukci, je nám vnucena „pravda“ o UFO, o létajících talířích, o únosech záhadnými bytostmi atd… Závěr: Není to jeden z filmů, který by se člověku zapsal do mysli, uběhne pár dní a nikdo o něm nebude vědět. Ale kdo má rád horory, kdo se rád bojí, ať si na něj zajde a pro toho, kdo je esotericky založen, to bude skvělý zážitek. Když už pro nic jiného, může to být dobré téma k hovoru :o).

Single Man (2009)

Jeden jediný den, jeden jediný člověk a nesmírná touha opustit svět. Colin Firth podává zcela zdrcující herecký výkon. Věříte mu každé slovo, každý pohyb a každý pohled. V tomto snímku velmi silně působí zvuková kulisa, která byla do děje vsazena s nesmírnou precizností. Emocionální rozklad říznutý nadějí, nemůže přehlušit stabilitu rozhodnutí. Umělecké zpracování uchvacující.

Ken Park (2002) odpad!

Odporný film bez špetky rozumu, nebo fantazie. Pořád jsem čekala co z toho vyleze. Marně! Film (jestli se to tak dá nazvat) naprosto o ničem, plný debilních a ujetých lidí. A pointa? Žádná.

Kids (1995)

Šílený film s šíleným zákonem padajícího hovna. Tak děti, jen si dejte pár jointů a všichni se vopíchejte. Už je to dávno, co jsem tohle viděla. Nicméně zážitek docela silnej.

Hon (2012)

Moc lehko mi z tohohle filmu nebylo. Velice mocný příběh natočen tak realisticky, až běhal mráz po zádech. Annika byla dechberoucí. Jak graduje dějovost, přistihnete se, že jste napnutí jako struny, nehty si vrýváte do dlaní a trnete, jakým špatným směrem se to ubírá. Smutný příběh, který nemohl nabídnout střední cestu. Doslova jsem šílela vzteky, když Annice prakticky vkládali slova do úst. A tak se obrátil naruby jeden život a vlastně pro nic za nic. Zase jeden neférový film.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Nazvala bych to inteligentním humorem se špetkou ujetosti. Výborně mě pobavil popis byrokratické stupidity a sofistikovaně popsané jednání mocenských i rádoby mocenských autorit. Konečně komedie o něčem místo o ničem. Ničím nás totiž mohou krmit pouze Amíci.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Upírovky jsou super, takže byla otázka času, než mě tahle krev pohltí. Krví se opravdu nešetří a co víc, nešetří se ani sexem. Konečně někdo pochopil, že upíři a sex patří k sobě. Co mě ale zvedá ze židle je nábožensko-fanatická podložka. Jako zarytá ateistka bych si někdy rvala vlasy. Je jasné, jaké poselství nám tvůrci tímto prostřednictvím posílají. Na druhou stranu, fanatik fanatikem zůstane a my chytřejší se nikdy zfanatizovat nedáme. Postavy jako Jason, Lettie Mae bych z fleku roztrhala na kusy a zahodila. Jasonovo idiotství mi tu vadí i když se hošánek časem trochu srovná. Ale nějakého debila to asi chtělo. Se zbytkem postav jsem naprosto spokojená. Zejména Sookie je tu kočka a Jessica je neskutečně dokonalý prototyp upírky. Seriál má celkově dobrou atmosféru. Kdo ujíždí na upírovkách jako já, určitě nebude zklamaný.

Miami Vice (2006)

Naprosto dokonalý soundtrack. Herecké duo Farrell a Foxx bylo uchvacující. Stejně tak mafiánské prostředí. Zcela fádní příběh, ale s tak dokonale autentickou kamerou se stává labužnickým zážitkem, který nutí diváka myslet si, že se to děje právě deď a právě jemu.

Ostrov (2000)

Na co slova, vždyť obrazem se toho dá vyjádřit spoustu. Myslím, že každý si z tohoto snímku odnese hlavně scény s háčky. Ještě nikdy jsem neviděla větší morbidnost. Ale to by nebyl Kim, aby nám trochu té bolesti nenaservíroval. Poetická atmosféra snímku je jako v každém jeho filmu naprosto uchvacující. Náznaky, bolest, utrpení, láska, nenávist a to všechno téměř bez dialogu. Jen smysl konce mi trochu uniká...

Postřižiny (1980)

Úždasné. Vzdychám krásou nad českým filmem. Koukat se na Vašáriovou jak si po ránu rozkošnicky ujídá masného vepřového mě doslova přivádí do extáze. Potom si dá správně vychlazené pivo a život už nemůže být lepší. Krásná atmosféra, krásná herecká přehlídka...