Cesta do pekel (2009)

Takový pokus o Noir, především ale stylová "jakoby" krimi komedie. Dá se na to koukat, má to dynamiku, spoustu bizarních postaviček a minimálně několik si jich budete po skončení filmu pamatovat. Je to ale jen tak na jedno pohodové smrknutí, žádná velká pecka, jak se ostatně dalo od Mulcahyho čekat. Ten chlap je jak na horské dráze. Kvalita jeho filmů se zřejmě odvíjí od toho jakou nohou ráno vypadne z popelnice.

Cemetery Junction (2010)

Hluboké zklamání, čekal jsem od Gervaise mnohem více. Spíš drama než komedie, spíš nuda než zábava. Navíc teda nesympatické herecké obsazení, zasazeno do neatraktivní doby. Alespoň pro mě.

Černá smrt (2010)

Středověk ve své nejsyrovější podobě. Atmosféra, kterou Smith dokázal vytáhnout z německých lesů (ne nepodobných těm našim) je pohlcující. Malomocní, mor, čarodějnice, mučidla, všudypřítomná bída a strach, dokonalé masky. Kam se hrabe Solomon. Navíc to není žádná prostoduchá romance, ale temný thriller se vším všudy. Režisér stoupá v ceně, po nadprůměrném Metru a vynikajícím Triangle taková pecka. Navíc teda Tygo Gernandt je snad dvojník Klause Kinskiho takže sem sedne jak prdel na hrnec, samozřejmě nemalé plus i pro Seana Beana, který pro tuto roli vyrostl.

Nezastavitelný (2010)

Od Přejezdu Kassandra jsem neviděl dobrý film se splašeným vlakem. Bylo ale téměř jisté, že duo Scott - Washington tuhle šňůru naruší. A povedlo se. Od té doby co Scott upustil od svých experimentů s filtry, divokými střihy a diskofilními efekty, jsou jeho filmy o 100 procent lepší. Unstoppable je výborně zpracovaný dynamický kus, má drive, má styl a nenudí. Ovšem zase nečekejte napínavou podívanou. Právě (byť jen malá) kapka napětí mi tady chyběla, proto 4****. Jinak se ale řítící mašinka povedla.

Ďábel (2010)

Coby klaustrofob jsem prožíval pocity protagonistů mnohem hlouběji než prostý občan. Přesto jsem od filmu nedostal tolik, kolik jsem očekával. Může za to pověst, která film předchází. Přílišná superlativa mu škodí. Zas taková bomba to totiž není. Napětí jaksi chybí, závěrečná tečka nemá tah, najde se i pár okatých nelogičností. Přesto v rámci možností zřejmě vykřesali tvůrci maximum možného. A přestože jsem do teď plival, uznávám, že asi vidět by se tato výtahová hříčka měla. SOUNDTRACK: Velmi fádní a nezajímavý, vyjma naléhavého ústředního motivu, který si odbudete hned na začátku. Nevýrazné tóny, táhlé, nudné.

Pěna zabiják (1985)

Spíš ze sentimentu dávám 3***, uznávám, že Pěna zabiják není žádný trhák. Ovšem jako pubescent jsem film hltal na jednodabingové pirátské VHS. A přece jen to se počítá, ikdyž s odstupem času je jasně vidět, jak špatně jsme na tom s filmovou distribucí tehdá byli... Zajímavost: Pokoj, ve kterém teče pěna směrem ke stropu a pohlcuje jednoho z aktérů, je otočný a byl použit už v Noční můře v Elm Street, kdy Johny Depp krvácí z postele směrem ke stropu.

Spalující touha (1999)

Vypadá to velmi slibně, člověka to uková na tři hodiny do křesla, ale co potom má jako znamenat ten závěr? e?

Nepřemožitelné zlo (2005)

Stomiliontá variace na klišovité téma, které ovšem dokázal rejža RECu povznést nad průměr. Doporučuji fandům duchařských hororů, atmosféra výborná, hlavní BOSS taky, pár lekanců, žádná nuda. Ovšem taky mě pěkně nasrali, nemůžu ale říct proč, tak se na to radši podívejte...

Titanic (1997)

Je to hrozně krátký...

Nemrtví (2009)

Opět kvalitní francouzská produkce. SPOILER! Přestože film zcela nestydatě experimentuje s nepopiratelnými pravidly, jako je láska zombie-mutanta k člověku (to je přece nehoráznost), milovníkům žánru lze doporučit.ZAJÍMAVOST:Záchranný tým dal těhotné Soně krycí jméno Rosemary, jako odkaz na film Rosemary má děťátko.