Major (2010) (2010) (seriál)

Závěrečná série Majoru si zachovává určitou úroveň, ale opravdu skvělých momentů až tolik nenabízí. Silné 4*, ale od Majoru se normálně dá čekat víc.

Katanagatari (2010) (seriál)

Zatim super, nějakej Afro Samurai se může jít vycpat... A dokoukáno, pokud jde o akci, tohle skoro nemá konkurenci. Specifická animace a zvláštní děckost namíchaná s brutalitou tomu dává originální atmosféru. Děj je v zásadě jednoduchej ovšem ne nudnej, což je v tomhle žánru podle mě nejlepší volba. Taky postavy jsou zajímavý a tvoří silnou stránku celé série. Komu se líbil ten zmíněnej Afro, ať se radši podívá na tohle, aby věděl, jak se to má dělat... (pokud už v tu chvíli nebude rozsekanej na kousky)

Čarodějův učeň (2010)

Není to tak strašný, ale úplná bomba to rozhodně taky neni. Wwwhere are the droids?

Predátoři (2010)

Škoda, čekal jsem trochu víc, i když to bylo dobře koukatelný. A sem rád, že tam nakonec nehrál Arnie, protože tak patetickou roli bych mu nepřál.

Saltová (2010)

Ani jsem na to původně nechtěl jít, ale nakonec to bylo velké překvapení a lepší akční film je letos těžko pohledat. A kdo tu kritizuje díry v ději, ten by se na sledování akčních a bourne-like filmů měl rovnou vykašlat, protože to pro něj musí být utrpení snad vždycky.

Dvanáct (2007)

Podle mě remake, co překonal předlohu..

One Outs (2008) (seriál)

Podle mě celkem koukatelná záležitost, taková baseballová verze Akagiho. Problém je, že u mahjongu se příchodu génia, co během chvíle dokáže vše mistrně zvládnout, dá trochu uvěřit. U baseballu je to ale jasně případ ze světa fikce. Právě to, že Tokuchi nakonec umí kromě nepřekonatelného nahazování i pálkařit a bránit jako profesionál je podle mě největší slabost celého seriálu. Stejně ale dám 4*, protože mě to i tak dost bavilo.

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Ok, příběh jako celek je pěknej a i postavy jsou až překvapivě dobře udělaný (u těch je vliv anime asi nejznatelnější). Sice nevim, proč americká produkce cpe do seriálu věci jako znaky v názvu nebo oslovení sifu atp. - možná se to opravdu chce maskovat jako anime, což se ale imho míjí účinkem. V lepším anime by to totiž určitě nemohlo být tak idealistický. Právě tahle celková naivita to strašně sráží dolů a vychází to jako pohádka pro děti... americký děti :-)