Karate Kid (2010)

Nenudilo mě to a čínský lokace byly vybraný geniálně, jen kvůli nim o hvězdu víc..

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Šestý díl, šestý učitel obrany proti černé magii. Ale tentokrát už opravdu změna, protože to je Snape. Co se ale nezměnilo, že učitel černé magie se ukáže jako zloduch... Potter nasazuje známou taktiku, udělat před finálem zloduchy nemožně silnější než síly dobra, aby diváci mohli cítit tu beznaděj. Na mě to ale vůbec nefunguje, protože ani zloduši (natož dobro v podání Brumbála) v tomhle filmu nepředvedou žádnou promyšlenější akci hodnou zapamatování. Asi nejslabší díl série, což je možná dáno tím, že jsem to nečet. Pochybuju ale, že by se můj názor nějak výrazně změnil i kdybych to čet, vzhledem k tomu, že u fantasy mám rád nějakej ten děj a ten to drasticky postrádá.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Pátý díl, pátý učitel obrany proti černé magii. Ne, vlastně pozor změna! Učitelka. Jinak ale kvalita děje s přesunem k rádobyepičnosti dost ztrácí. Místy je děj až trapný, určitě jeden z nejnaivnějších dílů série. Ať tu říká kdo chce co chce, tohle je prostě pro děti.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Čtvrtý díl, čtvrtý učitel obrany proti černé magii. Pottrovskej skript už začíná bejt trochu ohranej, tak proč nevzkřísit hlavního padoucha? Chce se to snad časem změnit z komorní na epickou fantasy, ale na to to rozhodně nemá.

Nurarihjon no mago (2010) (seriál)

Tohle je první anime, který dělaj z mangy, co znám a čet sem jí i předtim než se rozhodli pro anime. Manga je dobrá, anime se snaží trochu o jiný zrežírování děje, sem tam vmísí filler, občas se něco stane jinak, ale zatim pěkný. 24 dílů nás ale určitě do zajímavějších částí nedostane...

Gekidžóban Major: Júdžó no Winning Shot (2008)

Film k Majoru překvapivě není filler a zapadá do děje... Velice zdařilé. Bohužel ho natočili až někdy po 4. sezóně a děj se převážně odehrává mezi 1. a 2. sezónou. Kvůli spoilerům by se tak novej divák na film dívat neměl a divákovi, co už viděl 4. sezónu, může přijít vrácení se do Gorova dětství trochu mimo. Pro mě ale stejně za 5*.

Gantz (2004) (seriál)

Nápad je to sice hezkej, ale... Některý postavy sou divný a navíc se jich střídá kvůli úmrtím až moc, což imho znemožňuje decentnější dějový zvraty. I tak se na to ale dívat dá a šílenostma nebo násilím to nešetří, takže 4* se udělit daj.