Gekijōban Hunter x Hunter: Phantom Rouge (2013)

Docela povedenej film, co by za to dal takovej Naruto nebo Bleach. Má to sice klasické filmové problémy, kdy každý musí předvést přesně to, co už někde v seriálu bylo a za žádnou cenu nic nového, ale i tak... Hezké je napojení děje k hlavní lince příběhu seriálu, takže to nepůsobí až tolik mimo. Já jsem byl jednoznačně spokojen.

Kurošicudži (2008) (seriál)

Určitě silnější 3*. Mohlo to být o dost horší. I když, dost mimo bylo to, že vlastně v seriálu byli andělé to ultra zlo a démon neutrální Sebastian spíš pomáhal a chránil. Jinak konec první řady mi přišel na takové anime dost odvážný - v dobrém.

Solomon Kane (2009)

Rozhodně o míle lepší než Van Helsing. Takhle nějak má vypadat akční béčko s démonama.

Berserk: Ógon džidai hen III – Kórin (2013)

Doufám, že tahle minisérie byla natolik úspěšná, aby vynutila další pokračování. Protože zatím to vypadá nadějně a zfilmování následujících částí mangy by bylo prostě super. Tenhle film se mi ale jako celek nelíbil tak jako předchozí dva. Sice graficky to bylo skvělé, ale tak trochu neuměle se to snažilo filozofovat, přitom to používalo jen příměr s hradem, který se tam opakoval až moc. Samozřejmě tahle část mangy je plná otázek o podstatě osudu, života atd. Ale mohlo se to určitě udělat líp, aby to nevyznělo nudně a nevypadalo, že to je tam jen tak strčené jako protiváha krvavých orgií. Ušetřený čas se mohl naprat do normálního děje, ve kterém se (jako obvykle) nečtenář mangy pravděpodobně ztratí.

タイタニア (2008) (seriál)

Nutí to ke srovnání s LoGH a podle mě alespoň co se týče struktury světa, bojů apod. je tenhle seriál vydařenější. I postavy jsou celkem zajímavé a animace určitě neurazí. Bohužel to ale nemá moc strhující děj, sice se tam jakž takž pořád něco děje, ale proti LoGH to nemá takový drive. Nebo mi to možná jen tak přišlo, protože je to krátké a prostě nedokončené. Přesto bych to fanouškům LoGHu a podobným určitě doporučil.

Zpátky ve hře (2012)

Je to dobrý, ne že ne. Trochu přeslazený, ale dobrý.

Jméno (2012)

Některý zvraty dost přehnaný, ale vtip to má.

Hon na čarodějnice (2011)

Celkem v pohodě low cost béčko. Pokud si pouštím takovejhle film, nečekám, že budu muset přemýšlet - a taky se mi to nestalo..

Potulný samuraj Kenšin: Zrození (2012)

Dávám 5*, ale je to jen tak tak. Vlastně to hodnotím tak vysoko, protože je to nejlepší live action anime předělávka, kterou jsem kdy viděl. Casting postav i choreografie akcí překonaly moje očekávání. Zvlášť u akce potěší, že si sice zachovává Kenshinovský ráz, ale zároveň je upravená pro live action a nevyznívá nějak křečovitě. Problém ale nastává u příběhu. Drobné změny byly pro film nutné, tvůrci také chtěli zakomponovat co nejvíc postav, to je ok a pochopitelné. Saito Hajime dostal novou roli, protože film sází na sequely, kde už by měl být divákům známý. To mi přišlo taky ok, i když scény s ním díky tomu byly uspěchané a víceméně bez náboje. Proč ale zakomponovávat tolik různých příběhů a záporáků do jednoho filmu? Jinei nebo Kanryu by stačil sám a ten druhý byl prostě v příběhu úplně navíc. Takhle to skoro připomínalo komiksové faily typu Batman a Robin. Pro diváka se děj stával překombinovaným a pochybuju, že by si takhle mohl získat někoho, kdo nezná předlohu. Já ji ale znám a proto jsem si film celkem užil.