Norbit (2007) odpad!

Opravdu třeskutá sračka.

Claymore (2007) (seriál)

Skvělý fantasy svět, struktura příběhu je však zpackaná, stejně jako závěr. Posledních 5 dílů je víceméně obludnost s tunou nudných soubojů. Navíc je to občas neskutečně patetické.

Tmavomodrý svět (2001)

V rámci žánru se jedná o světovou špičku, ať se tomu někomu líbí nebo ne. Letecké souboje jsou skvostně natočené, asi nejlepší akční scény v českém filmu. Scénář a režie naprosto přesné. Jo, sice tam je nějakej patos a sentiment, ale to už tak i v životě bývá, když je člověk pilotem RAF v bitvě o Británii. Více než důstojná pocta. 9,1/10 (kdyby neexistoval film Nebeští jezdci, dal bych desítku bez zaváhání)

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Zajímavé, že Triumf vůle tu má přes 80%, zatímco tohle je strašné svinstvo, které je plivancem všem poctivým lidem, co byli za režimu pronásledováni. Myslím si, že dávat tomu odpad jen proto, že to dílo bylo stvořeno především z propagandistických důvodů, je i na mě až moc subjektivní a naznačuje spíš na fakt, že někdo se nedokáže srovnat s minulostí. Střízlivým pohledem se jedná o zajímavé dílko a díly, které jsou víceméně oproštěny od propagandistických blábolů nebo kde se vyšetřují běžné zločiny, jsou poměrně dobré. Narozdíl od vyslovených žump typu Okres sever. Tohle si zaslouží tři hodně slabé hvězdičky. 5,5/10