Mlha (2007)

Právě jsem to dokoukal, takže přináším čerstvý komentář. Ze všeho nejdřív musím říct, že tento film je tady nesmírně přeceňovaný! Z filmu je cítit originalita a samotný námět je velmi zajímavý, ale vše dopadlo špatně. Čekal jsem mnohem, mnohem víc. Nespočet stupidních scén, naivní konec a hloupá hudba, která se naprosto nehodí do sci-fi thrilleru! Opravdu velké zklamání. Nedokážu pochopit, jak někdo může hodnotit 5* a zařadit tento film na vlnu ostatních Darabontových trháků (Shawshank, Zelená míle) a jiných filmů. 50% ||| Po druhém zhlédnutí zvyšuju o jednu hvězdičku, tak špatný to zase není, jak to na mě zapůsobilo poprvé. Má to svoje velmi silný místa, ale řekl bych, že to je zbytečně zdlouhavý a s tím koncem stejně nejsem moc spokojený. 65%

Spider-Man 3 (2007)

Mnohem lepší než jsem čekal. Spiderman si stále drží dobrý šmrnc. 60%

Mlha (2005)

Tak toto je opravdu marnost nad marnost. Tak tragickou režii jsem už dlouho neviděl. Špatný po všech stánkách. Děj hloupý, napětí žádné, herecké výkony trapné, ... Ani nevím proč dávám hvězdičku, asi za tu "Shannon", která se bohužel taky nijak nepředvedla! 20%

Skála (1996)

Všichni, kteří hodnotili tento film 5*, nebyli při sledování zcela při smyslech. Neuvěřitelně přeceňovaný film tady na ČSFD. Opravdu nad tím zůstává rozum stát. Vždyť to je obyčejný tuctový akčňák, který sice obsahuje zajímavou vlasteneckou myšlenku, ale jinak je to je jen typicky americká hrdinovka. Neuvěřitelně kýčovité scény, které nejsou v některých případech ani trochu reálné, se mísí s někdy až dementními dialogy a prohlášeními hlavních hrdinů. Děj je velmi pestrý a zajímavý, ale to není nic platné, když je provázán nesmyslnou až trapnou akcí, rozhovory a hláškami. Toto není podle mě objektivní hodnocení filmu od ostatních uživatelů... "nejlepší akční film všech dob", "nejlepší akční film 90. let",... --- no to mě poser ;-) 60%

BrainStorm (2008) (TV film)

Příjemný český film se sfi-fi námětem. Toto spojení se nečekaně podařilo. Na dnešní českou tvorbu je to jistě nadprůměrné dílko, které stojí za zhlédnutí. 75%

Saw 4 (2007)

Velice zajímavý 4. díl, který předčil předchozí trojku. Na kultovní jedničku rozhodně nemá, ale i tak si drží vysokou laťku nechutnými pastmi a tentokrát i poměrně zajímavým dějem. 60%

Zachraňte Willyho 2 (1995)

Celkem slušné pokračování, které si drží spád a především hlavní postavy. O něco horší než jednička, ale i tak stále citovka z dětství. Navíc jsem na tomto filmu byl jako na jednom z mála v té době v kině. 60%

Zachraňte Willyho! (1993)

Jeden z mých největších citových zážitků z dětství. Zachraňte Willyho je prostě můj dětský kult, kterému se jen tak něco nevyrovná... 80%

Tváří v tvář (1997)

Můj šestistý hodnocený film dopadl velmi nadprůměrně. Výborná akční jízda, která má sice poněkud přehnaný sci-fi námět, ale celkově to vše působí velmi dynamicky a děj je velice zajímavý. 75%