Dokonalý trik (2006)

Famózní jízda od začátku do konce. Má to šťávu, má to vychytaný děj, má to skvělé herce, má to bezva konec, má to náboj. Kouzelnické megapředstavení. 90%

Za hranicí strachu (2007)

Čekal jsem mnohem více a po pravdě řečeno tento horor nepřináší nic nového. Přílišná počáteční brutalita je vystřídáná předlouhou pasáží ničeho. Následuje pokus o vytvoření a stupňování napětí spojený s dalšími násilnými vraždami. Každý, kdo viděl a obdivuje Pána prsenů, si musí říci, co tam proboha dělá Sean Astin? Vždyť se tam vůbec nehodí, jeho zařazení do žánru hororu je opravdu velmi nezdařilé! Finální akce celého filmu je dle mého názoru zfouknuta velmi lacino. Škoda, z námětu se dalo vytěžit více... 40%

Likvidátor (1996)

Nesmrtelný Arnold opět úřaduje. Nikdo ho nemůže trefit. Ten kluk má prostě kliku. Celkem zdařilý děj totálně ruší americká "akčnost". 40%

Nenávist (2002)

Za napětí a hororovost bych dal 5 hvězdiček, ale mé hodnocení snížila zbytečná nelogičnost tohoto díla. Míchání postav a časové posloupnosti je natolik složité, že na poprvé se to nedá pobrat. Docela znatelně to kazí celkový dojem a člověk nad přemýšlením, o koho to vůbec nyní jde a zda-li to bylo předtím nebo až potom, ztrácí sounáležitost s dějem a nemůže si v takové míře užít jinak skvěle vykreslenou hororovou atmosféru. 75%

Četa (1986)

Byl bych to byl býval viděl v osmdesátých letech, byl bych býval byl asi nadšen. V roce 2008 ve mě tento film nevyvolává nic převratného. Je to jisto jistě skvěle zvládnutá prácička, vykreslující dokonale vietnamskou válku, ale něco podobného jsem už viděl několikrát. Tento válečný film ovšem ostatní dílka v něčem převyšuje. Je to ona krutá realita a žádné zlehčování jinak zbytečného konfliktu. 80%

Nezvratný osud 3 (2006)

A nedají si říct a nedají. Budou vydělávat další a další prachy na zbytečných komerčních slátáninách a budou. Kdo dokáže odpovědět na otázku - kolik ještě bude nezvratných osudů? Toto nekonečné natahování hororových filmů, které zazářily většinou pouze svým prvním dílem, je už značně otravné. Ale komu to dá nevidět po čtvrté a po páté úplně to samé jen v jiném obalu? Nezvratný osud 2 + hromadná nehoda na dálnici = Nezvratný osud 3 + nehoda na horské dráze!!! Je to opět to samé, ale stejně mi to nedá, abych za X let zhléhnul i další kopie Nezvratného osudu. Kdoví jak dlouho budou scénaristi vymýšlet čím dál tím více debilnější úmrtí. Nehoda není náhoda... 45%

Simone (2002)

Velmi originální a zajímavá komedie, která mě velmi pobavila. Můžu jen doporučit. :-) 75%

Hannibal - Zrození (2007)

Bože, další zrození masového vrahouna. Nedokážu přijmout, že ten tajemný Dr.Lecter z Mlčení Jehňátek a Červeného draka se zrodil takovým to způsobem. Tyto filmy totálně kazí náhled na předchozí velmi povedené snímky. Raději jsem to neměl vidět. Fuj. Hnus. Už by měl být Hannibal-Zánik a tam by měli sežrat Dr.Lectera a byl by konec!!! 20%

Duel (1971) (TV film)

Velmi napínavý kousek. V jednoduchosti je síla a takový borec jako Spielberg to samozřejmě ví a tak dokáže nabudit skvělou atmosféru i na silnici. 75%

Země nikoho (2001)

Docela vydařený příběh, na který jsem ovšem hodně rychle zapomněl a teď tak po 3-4 měsících si už ani nevybavuji, co se tam všechno odehrálo a jak to skončilo. A to je špatné. Jasně to ukazuje, že film mě nijak víc neoslovil. Film vypráví příběh o tom, jak se znepřátelení vojáci dvou stran (Srbsko-Bosna) střetnou tváří v tvář na válečném území, v zákopu. Následuje spousta komických i napínavých scének, škoda jen že už nevím jakých. 60%