Shrek 2 (2004)

Velice dobré pokračování. Proč vůbec dávám 5*? Protože to je téměř stejně vychytaná bombice jako jednička. Super zábava. "Shreku, oslíku?" "Perníčku, Pinocchio..." 85%

Shrek (2001)

V současnosti nejlepší animovaný film (2008). Je to prostě bomba - skvělé postavy, skvělé hlášky, slušný děj, spád, vtip, napětí. Prostě best. 95%

Sin City - město hříchu (2005)

Tenhle druh filmu nijak nevyhledávám. Co se týče komiksů, před X lety jsem jel v Kačerovi Donaldovi, ale jinak mi komiksy příjdou nudné a takové o ničem. Filmové provedení je celkem slušné, i když mě nedokáže zabavit po celou dobu. Skvělé akční scény a dramatické rozhovory se mísí s desítkami minut nudy, pro mě tedy určitě. 65%

Saw 3 (2006)

Trojka se moc nepovedla. Nijak zvlášť mě to nezaujalo, což dokazuje fakt, že si skoro na nic z toho filmu nepamatuju. Spolu s pátým a sedmým dílem asi nejslabší ze série. 55%

Saw 2 (2005)

Určitě o něco horší než jednička. Provázanost děje je opět na vysoké úrovni, ale samotná "změna hry" na mě nepůsobila nějak nápaditě. Ten tým, kdo vymýšlí ty přístroje a pasti, které přináší většinou smrt, musí být parta pořádných krvežíznivých úchyláků... Ale myslím to jenom v dobrým slova smyslu. Vychytané úkoly jako např. klíč na dně díry plné injekčních stříkaček mají sice stále svoji ohavnost, ale už tak nezapadají do děje. Samozřejmě můj komentář je velmi ovlivněn výbornou jedničkou. Na mě dvojka prostě nezapůsobila tak dobře jako první díl. Také horší herecké výkony přispěly k tomu, že dvojka jednoznačně pokulhává, ale pořád je to kvalitní krvavá podívaná. 75%

Saw: Hra o přežití (2004)

První díl SAW přinesl na filmová plátna jednoznačně něco velmi originálního a nápaditého. Horor si sice představuji jinak, ale tomuto filmu se podařilo vykreslit velmi tísnivou a napínavou atmosféru. Hlavní protagonisté brzy rozehrají závod s časem a v malé záhadné místnosti se začnou záhy dít všelijaké napínavé kousky. I děj mimo "vězení" je velmi zajímavý a právě o onu zajímavost se především starají nervydrásající flashbacky. Celé je to brilantně sloučené dohromady, a tak nám po nečekaném závěrečném rozuzlení zůstane rozum stát nad tím, jak to režisér dokázal tak skvěle skloubit. 90%

Road Trip (2000)

Velmi slušně zvládnutá teen komedie patřící určitě mezi to lepší. Děj to má slušný, i když to není žádná bomba, ale je to alespoň zábavné a dokáže vás to zabavit. Ne jako některé podobné americké kousky. Meyer a Scott hrají velmi dobře a celé je to svěže uděláno. Dobrá odreagovačka. 70%

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Bohužel slabé pokračování. Dějově by se to snad ještě dalo, ale těch jednotlivých stupidit je zde docela požehnaně. Kouzlo jedničky je to tam, tohle je úplně o něčem jiném a bohužel to není nic převratného, co by diváka alespoň trochu ohromilo. Pár dobrých scén a nápadů se najde, ale v celkovém vyznění převládají spíše negativní pocity. 45%

Resident Evil (2002)

Kámoš, hororový fajnšmejkr, mi to hodně vychvaloval a byl tím úplně uchvácen. Poté co jsem to viděl, jsem byl velmi zklamán. Pár dobrých scén, děj slušný, ale i tak to celkově není žádná sláva. Zombie thrillery asi moc nemusím a tento opravdu není nic extra. Vzhledem k totálně provařené "dvojce" musím dát ty 3* za slušné napětí a Millu. UPDATE únor 2015: Více než deset let po prvním díle přichází stále nová pokračování, která vybízí ke zhlédnutí dílů předchozích. Nevím proč, ale rád se především k jedničce vracím. Viděl jsem ji asi 4x, sice to není nic extra, ale film který mám chuť si pustit znovu si čtyři hvězdy zaslouží. Začátek této série má prostě něco do sebe... 75%