Útěk z vězení (2005) (seriál)

První série byla naprosto originální, takovou pecku čekal jen málokdo. Jedna epizoda lepší než druhá, děj se vyvíjel v čase a atmosféra by se dala krájet. Seriál ve druhé sérii sice ztratil, ale stále je to solidní jízda, přestože se začínají množit nesmysly. Na konci sezóny se naskytl první okamžik pro ukončení celého děje, ale to by to nebyli Amíci, aby si to mohli dovolit. No budiž, uvidíme, jak to půjde dál, řekl jsem si s očekáváním následujících dílů. Po delší pauze jsem si sehnal třetí i čtvrtou sezónu a rozhodl se, že je zkouknu víceméně vcelku. Třetí série, kdy se Scofield i početné množství starých známých dostává opět do vězení, je velmi rozporuplná a plná opaků. Na jedné straně je zde velké množství supr scén s dobrým napětím, na druhé straně znatelně přibylo nesmyslných náhod, bez kterých by to sice nebylo ono, ale už je toho přespříliš a vše dohromady působí hloupě. Ne, že by se mi třetí sezóna nelíbila, naopak. Bavil jsem se velmi dobře, jen mi někdy zůstal rozum stát, na co si to autoři hrají a co si tím chtějí dokázat. Třináctý díl mohl být opět bez problémů finálový, nebo se mohl přidat jeden happyendový díl. Ale to ne. Je tu konečně závěrečná čtvrtá sérka a v ní partička nám dobře známých borců a ti nemají na výběr. Jejich úkolem je zničit organizaci, která za tím vším stojí, Společnost. Díly jsou sice napínavé a děj je solidní, ale je to jak přes kopírák. Začne nějaká akce, vše jde podle plánu, najednou se naskytne zádrhel, vše může být prozrazeno, ale nakonec to dobře dopadá. Filmový Einstein Scofield dokáže ochcat úplně každého, takže je to v poho. Po 12. díle bych se mohl dožadovat happy endu potřetí, ale ještě všemu není konec. Zrádce ve vlastních řadách se objevil už po několikáté a tak se můžeme jen těšit nebo spíše děsit, jaký že nám to autoři naservírují konec. Série je opět slušná a mně jako obhájci a fanouškovi PB se líbí, napětí dobré (11.,12.díl), ale vše se už trochu příliš ztrácí v šedém oparu. --- Květen 09 - Po 4x17 jsem totálně zklamán. Nejhorší díl ze všech sérií. Spousta hloupostí, nereálných scén, chyb. Starý dobrý PB je ten tam, nyní je to fakt už tragický a to jsem 4. sezónu ze začátku nijak neodsuzoval... Kuaaa. --- Červen 09 - Tak to máme za sebou. Uf. Na jednu stranu je mi líto, že tento skvělý seriál skončil, na druhou stranu se na to už nedalo pořádně koukat. Autoři v závěru absolutně nevěděli, co a jak a tak závěr působí rozháraně a ne tak, jak by si tento napínavý seriál zasloužil. No dobrá tedy, když přimhouřím oko, tak PB ponechám 5 hvězd, přestože ke konci to už byla jen povinnost to dokoukat. 90%

Predátor (1987)

Poprvé když jsem ten film viděl, bylo mi kolem deseti a totálně mě to odrovnalo. Něco tak děsivého jsem nikdy nečekal a pár let to ve mně zůstalo zaseknuto, neřekl bych že bych se toho zpětně bál, spíš jsem nemohl zapomenout na to, co se ve filmu všechno odehrálo a jak jsem u toho nemohl popadnout dech. Ten film jednoduše zůstane jedním z těch nejlepších, ale především nejsilnějších filmových zážitků, co jsem kdy zažil. Arnie a jeho banda v džungli proti neznámému monstru z kosmu. Bomba. Největší nážezZ! Geniální atmosféra! Postupem času, kdy se počet zhlédnutí značně zvýšil, film samozřejmě omrzel, ale pořád je to krutá a napínavá jízda, která navěky zůstane tím, čím je. Také vynikající hudba si zaslouží vyzdvihnout. Kéž by někdy vzniknul podobný film, pochybuju... 100%

Poltergeist (1982)

Viděl jsem to dvakrát do půlky a jediné, co se mi líbilo byla scéna s jídelním stolem a židlemi. Jinak nuda. Zřejmě špatný rozpoložení. Možná mě to někdy zaujme, ale nevím nevím. 40%

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Toto je film, na který se můžu dívat s ročním odstupem znova a znova. Jeden z nejlepších dobrodružných filmů všech dob. No možná přeháním, ale mně se prostě počínání Johnnyho Deppa, Orlanda Blooma a Geoffrey Rushe líbí na jedničku a co teprve skvělá Keira Knightley - v tomhle filmu jí to sekne nejvíc. 90%

Pearl Harbor (2001)

Film na podobné téma (japonská invaze na Hawaii) jsem zatím nikdy neviděl, a proto jsem Pearl Harbor uvítal velmi vřele. Samotný děj je až zbytečně poameričtěn, tím jejich patriotstvím. Jak tomu již bylo u Titanicu, tak i tady se na pozadí "katostrofy" odvíjí dějová linie milostného trojúhelníku. Tato linie je sice poměrně zajímavá, ale v určitých místech až příliš vedená k pocitu, že je tím nejdůležitějším ve filmu. Hlavní cílem autorů bylo ale jisto jistě natočit snímek o japonském náletu na americkou námořnickou základnu na Hawaii, který se uskutečnil 7.12.1941. Příprava náletu i samotné provedení je vedeno na špičkové úrovni a přináší nemalé napětí. Konec filmu je už zase poměrně zbytečný, ale Amíci si prostě odplatu nemohli odpustit. 70%

Panic je nanic (2006)

Už samotný název vyjadřuje debilitu tohoto fimu. Nulové herecké výkony a nulový scénář mohly dát vzniknout jedině nulovému filmu s nulovým dějem a zápletkou. Tohle teda stříbrná Superstar nezvládla. 15%

Kult hákového kříže (1998)

Drsný příběh s nacistickou tématikou a s Edwardem Nortonem v hlavní roli na mě zapůsobil velmi silně. Něco tak odvázaného od určitých filmových norem se vidí málokdy. Tvrdý a ponurý příběh přináší spoustu konfrontací mezi nácky a černochy, Nortonův těžký život ve vězení, ale i obtížný život mimo vězení. Děj si musím trochu oživit a mrknout na to podruhé. Jedna z nejdrsnějších dějových linií. /// Podruhé a s titulky a naprostá spokojenost. Super film! /// Tento film může člověk vidět po čase X krát a pokaždé ho to baví. Neskutečně poutavý příběh. 95%

Ro(c)k podvraťáků (2006)

Poprvé mi to přišlo celkem hloupý, bylo to asi tím, že jsem děj příliš nevnímal. Podruhé se mi to zdálo ještě hloupější, ale zase na druhou stranu jsem se pobavil víc než poprvé. V duelu Kotek x Mádl u mě vždy vyhrával Jiří Mádl, který je velmi osobitý a má svůj styl. Naopak Kotka moc nemusím, hraje dle mého názoru hodně špatně a i ten jeho výraz mně už leze krkem. Zbytek party byl poskládán slušně a Postránecký v úloze zlého bohatého týpka zabodoval. Děj je sice hodně tupý, ale ve filmu se nám naskytne mnoho příležitostí pro zasmání nebo alespoň pousmání. :-) 45%

Kruh 2 (2005)

Dvojka není zase o tolik horší než nabušená jednička. Samozřejmě těží ze slávy svého staršího předchůdce, ale i tak se jedná o dobrý horor. Některé scény jsou velice napínavé, jako např. scéna ve vaně nebo ve studni. Jisto jistě je dobré vidět i toto pokračování, ale nečekejte u něho takové napětí jako u nervydrásající jedničky. 65%