Kdo přežije - Austrálie (2001) (série)

Výborná série, jedna z nejdrsnějších po sránce přežití, které jsem zatím viděl. Trocha strategie tu je taky, ale hlavně tu dominují přírodní živly (oheň, voda), které dají soutěžícím setsakra zabrat. Tady se ještě tvrdě přežívalo, v mnoha novějších sériích je to už jen hlavně o sociální stránce hry a nějaký to přežití je jen béčková záležitost. Nicméně nemůžu říct, že by mě tato série po soutěžní stránce nebavila, bylo to zajímavé od začátku až do konce a to nejen kvůli "zásahům" přírody nebo nehodám, které se soutěžícím staly, i sociální stránka hry se začíná poprvé pořádně rozjíždět. Navíc to prostředí bylo úchvatné a soutěžící představovali velmi zajímavý mix. Možná chyběli výraznější záporáci, ale jak už jsem říkal, tahle série je stále ještě spíše o přežívání v nehostinných podmínkách než o "kudlách v zádech". PS: Vítěz měl být ten druhý z finálové dvojky.

Štěňátko (2013)

Kdo by neměl ty malý ubreptaný žluťáky rád. Tohle sice není dokonalý, ale určitě to je povedený animák, co pobaví. Už se těším, co hoši předvedou ve svým vlastním filmu...

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Film má rozhodně svoje kouzlo, které je cítit v určitých scénách a situacích. Moc se mi líbilo, jak byl příběh dospívající ústřední dvojice započat, nicméně v druhé polovině to na mě zapůsobilo tak nějak divně. Nějak mi nesedlo počínání hlavního hrdiny a jeho myšlenkové pochody a chování. Prostě to na mě nezapůsobilo tak jako na mnohé ostatní. PS: Nevím, proč ho to furt táhlo zpět ke Cassidy, Aimee byla lepší, i hezčí! :-) 65%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Strašně těžko se mi to hodnotí. Má to své mouchy a ve srovnání s Pánem prstenů to hrozně zaostává (sorry, to prostě nejde nesrovnávat), na druhou stranu je to tak fantastický počin ze světa, který jsem si oblíbil, s postavami, které mě více či méně zaujaly, s množstvím odkazů na Pána prstenů, že prostě bezprostředně po první projekci nemůžu dát míň jak pět hvězd. Je pravda, že hodně toho dělá právě ona nostalgie způsobená Pánem prstenů, ale co s tím nadělám. Druhý díl se mi líbil o poznání víc než první, bavil jsem náramně a to po většinu času. Něco málo bych tvůrcům vytkl, kromě těch ujetě komických scén, které bych radši vypustil, si mohli určitě odpustit ten románek elfka-trpajzlík, to tam působilo hrozně blbě. Síla příběhu to je samozřejmě kapitola sama pro sebe, člověk se prostě musí smířit s tím, že tady nejde o tolik jako v PP. S postavami to taky není jednoduchý, ale čert to vem, že z hlavních 13 minihrdinů se divák seznámí tak se 3-4, ostatní postavy, ať staré známé či nové, jsou víceméně zajímavé a dostávají dostatek prostoru. Závěrem bych chtěl říct, že hodnocení možná změním, až se na film podívám po určité odmlce podruhé (zřejmě za rok před posledním dílem), pokud mě to bude bavit stejně tak jako v kině, tak nevidím důvod, proč bych měl hodnocení měnit. UPDATE 2018: Dvojka je o fous slabší jak jednička, když to člověk dává hned za sebou. 85%

Odpočítávání (2010)

Tak tento kousek mi teda moc nesedl, prostě mě to příliš nezaujalo a to ani přesto, že se ten film snaží vyvolat v divákovi emoce, co to jen jde. Dokážu ocenit nápad, který je docela fajn, ale zpracování se mi nelíbilo, místy jsem se nudil a vůbec nic to ve mně nezanechalo. Možná špatné rozpoložení během sledování, možná prostě film, co neosloví každého. 50%

Carlitova cesta (1993)

Gangsterky mě moc neberou, takovým Casinem jsem se doslova pronudil, s Kmotrem to nebylo o moc lepší. Nicméně toto bylo úplně jiný kafe. Tohle není žádná zdlouhavě roztahaná sága, ale svižně odsýpající příběh "vysloužilého" gangstera, který šlape jak hodinky až do dechberoucího závěru. Al Pacino a Sean Penn byli výborní! Prostě parádní drama, které si maximální hodnocení určitě zaslouží. 85%

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Hunger Games si stále drží svoji dobrou kvalitu a zajímavost. I když vlastně druhý díl není koncepčně příliš odlišný, tak stylově je to něco jiného. Změna režiséra je znát a není to v tomto případě vůbec na škodu. Sice jsem čekal, že se to dějově posune o něco dál a bude to o něčem jiném, ale nakonec jsem byl s vývojem spokojen. Nicméně za sebe musím říct, že jednička se mi líbila o fous víc. Konec dvojky byl dobrý, takže se těším na závěrečný díl, který bude, jak už to v posledních letech bývá, rozdělen na dvě části, a já jen doufám, že se minimálně podaří udržet kvalitu jedničky a dvojky. Je jasné, že Hunger Games nesedne každému, ale já si tento nový svět, jakožto i jeho příběh a postavy značně oblíbil. 75%

Prci, prci, prcičky: Nahá míle (2006)

Nejhorší díl ze všech doposud natočených Prciček (4 díly) i JakoPrciček (4 díly). Zpočátku tam jsou možná 2-3 situace k pousmání, ale pak se začnou množit tak neskutečně NEVTIPNÝ trapácký scénky, že už člověk jen kroutí hlavou a má sto chutí to ihned vypnout. Nakonec jsem to protrpěl až do konce, který je vrcholem všeho. Navíc ta (love)storka je taky naprosto k nevydržení. Předchozí (čtvrtý) díl, tedy první "jakoprcičkovský", byl v porovnání s tímto skvělý. 25%

Nejnebezpečnější letiště (2010) (TV film)

Bezpochyby zajímavý dokument. Hned bych si zaletěl do Karibiku na St. Maarten na pláž, protože zažít toto, může být fakt pecka. :-) Jinak souhlas s ostatními, že to neustálé opakování bylo otravné a občas to bylo i trochu chaoticky podané. Za to hvězda dolů.

Po zániku Země (2013)

Nebylo to špatný, ale o nějakou pecku taky rozhodně nejde. Příběh je vážně primitivní, ale není v jednoduchosti krása? V tomto případě to moc neplatí, i když svoje sci-fi kouzlo film určitě má. Běžného diváka to možná může nudit, fandu do sci-fi to neurazí, nenadchne. Nebo aspoň v mým případě tomu tak bylo. Letošní rok byl dobrýma scifárnama fakt nabytej, Shyamalanův kousek tak je a bude v rámcu žánru až ten několikátý vzadu... Ještě je třeba říct, že malej Smith herecky zatím nic moc. Snad do taťkovýho umu a charismatu ještě doroste. 60%