Stalingrad (1993)

Značně rozporuplná ukázka jedné z největších válečných bitev. Má to i lepší a silnější chvilky (hlavně v druhé polovině), ale jinak to není vůbec žádná sláva. Přišlo to jen mně, že ta první polovina byla taková chaotická, nesourodá a prostě tak divně vyznívající? V druhý půlce to už bylo o něco lepší, ale zase se naskytly poměrně divný scénky (bitka proti tankům). Svoji hodnotu film má, ale po stránce kvality nebo nějakého silnějšího zapůsobení na diváka na tom je film bledě. Alespoň na mě to tak zapůsobilo. 65%

Plán útěku (2013)

Čtyři hvězdy s hodně odřenýma ušima. "Povolání" Stalloneho je trochu crazy, ale děj a pointa filmu docela ujdou, není to sice nic extra, ale dá se. Nicméně mi to přišlo až moc rychle odvyprávěný, ten film hrozně pádí kupředu a u ničeho se pořádně nezastaví. Staré legendy tomu samozřejmě dost přidávají, potěší i herci ve vedlejších rolích. Vězeňské prostředí určitě potěší. Jak říkám, slabší čtyři. 70%

Carrie (2013)

Nejsem zarytým odpůrcem remaků, spíše naopak - pokud se mi stará verze (v tomto případě i kniha) líbila, tak se na remake rád podívám. Carrie se ale bohužel nepovedla. Není to úplně tragický, ale vidím v tom pár zádrhelů. Hlavním problémem je velmi špatná závěrečná půlhodinka (do té doby to bylo celkem v pohodě), která měla být vyvrcholením filmu, ale místo toho se podle mě vůbec nepovedla. Druhým, menším problémem je nevhodný výběr herečky pro postavu Carrie. Já mám sice Chloë rád, ale do této role se nehodila, navíc si myslím, že si to tu poslední půlhodinku těžce nedávala. Když to celý porovnám s původním počinem, který je téměř o 40 let starší, tak mu tento moderní remake nesahá ani po kotníky a to především po stránce atmosférické. 40%

Tsunami zachycená kamerou (2009) (TV film)

Příběhy lidí, kteří přežili tsunami v roce 2004 + autentické záběry z různých míst, kde tato živelná pohroma udeřila = velmi silný dokumentární zážitek.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Na mě to bohužel zapůsobilo jen tak na půl. Na můj vkus to bylo až moc poetické/snové a s takovým podivuhodným příběhem. Některé scény nicméně stály za to, hlavně Walterova dobrodružství na cestách. Palec nahoru si zaslouží ještě parádní soundtrack. Na filmu bych tedy osobně ocenil spíše určité momenty, myšlenka filmu mě bohužel za srdce nechytla a v celkovém pohledu mě to příliš neoslovilo. 70%

Vlk z Wall Street (2013)

Výborný film s našláplým dějem, parádními dialogy/monology a brutálním DiCapriem. Od začátku do konce to šlape jako hodinky, s délkou tří hodin jsem neměl žádný problém. Po té blbosti s Hugem si u mě Scorsese trochu napravil reputaci... 90%

You're Next (2011)

Celkem zajímavý "home invasion", který krásně odsýpá, nechybí mu napětí, nějaká ta krev a drsnější momenty, tajemní útočníci (alespoň zpočátku) a docela dobrý překvápka - prostě to má vše, co se od takovýho filmu očekává. K mínusům patří to, že to ke konci trochu ztrácí atmosféru a taky to, že se postavy občas chovají blbě - znáte to, chodí nebo zůstávají tam kde nemají, místo aby byly pospolu, tak se rozdělují, apod. Kvůli těmto nedostatkům bych to viděl spíš na slabší 4 hvězdy, ale určitě se jedná o solidní krvavý thriller. 70%

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Příjemná, pohodová komedie s místy dramatickými momenty a s fajnovými herci. Teda až na jednoho. Díky Carelle, že dostáváš takové role, aspoň tě můžu mít nerad ještě o něco víc. Ale aspoň že jsi netancoval... Carellovým protipólem je Sam Rockwell, který předvádí supercool představení. 75%

Očista (2013)

Strašně blbý film, ale strašně. Když pominu ten stupidní nápad, který je ovšem jistým způsobem hoden zamyšlení a nelze mu upřít originálnost (za to 1 hvězda), tak je ten film prošpikovaný tak neskonale blbým chováním postav, že to snad ani není možný. Naprosto všechny postavy se chovají úplně pitomě. Ať už to je rodinka, host, útočníci č. 1 nebo útočníci č. 2 - všichni do jednoho jsou na ránu. Ze začátku jsem byl sice docela v očekávání, co se z toho vyvrbí, ale ke konci mě ten děj a ty postavy už tak strašně s*aly, že jsem to dokoukal jen s obtížemi. UPDATE: Podruhé už mě to tak nenas*alo, takže zvyšuju o jednu nahoru. 40%

Na život a na smrt (2013)

Místy to má velmi slušnou atmosféru a akční scény jsou natočeny velmi poutavě. Nálepku "podle skutečný události" tomu taky nikdy neupře, takže to svoji hodnotu a příběhovou sílu určitě má. Nicméně kdo ví, jak se to ve skutečnosti odehrálo, že? Nutno podotknout, že místy ten film působí dost blbě (propuštění pastevců takovýmto způsobem, nesmrtelní vojáci, Afghánci proti sobě kvůli Amíkovi). Po filmový stránce to na mě prostě zapůsobilo jen polovičatě, takže musím hodnotit pouze průměrně. 60%