Čtyři lvi (2010)

Jako komedie - vynikající, hlavně tedy zpočátku. Některý hlášky a situace jsou opravdu prvotřídní. Postupem času to ale začne trochu ztrácet, vyskytnou se slabší místa a nejvíc tomu ublížil závěr na maratonu - ten se mi teda nelíbil a ne jen kvůli tomu, jak to dopadlo, ale prostě to jejich počínání vyznívalo tak nějak divně. Nebo aspoň mně to tak přišlo. Osobně bych tu dramatickou stránku vypustil a nechal to čistě komediální. Ale i tak se určitě jedná o originální počin, film na podobný téma si jen tak někdo netroufne natočit. 70%

Útok na Bílý dům (2013)

Olympus Has Fallen vs. White House Down. Těžký to battle, ale u mě o fous vítězí první jmenovaný. Filmy si jsou velmi podobné, takže srovnání je opravdu na místě. OHF jsem viděl dřív, takže možná i proto si mě získal víc. Určitě na mě ale zapůsobil mnohem úderněji (hlavně svojí první polovinou) než WHD, což je taky solidní akčňák, ale určité momenty ho srážejí do průměru. Nechápu, co pohledává v žánrech komedie a jak si někdo může myslet, že to za komedii má být považováno. Možná u nás to místy působí klišovitě, šablonovitě a trapně komicky, ale věřte, že pro Amíky to je boží hrdinský akčňák se vším všudy. 65%

Hrdinové (2006) (seriál)

1. série: Sice jsem na úvod čekal větší pecku, ale i tak jsem víceméně spokojený. Tématika patří určitě k mým oblíbeným a dějově je to taky poměrně zajímavý, i když to místy působí trochu naivně a hloupě. Pravděpodobně jsem udělal chybu, že jsem se na to nepodíval v době, kdy to zrovna frčelo a byla to celkem netradiční seriálová podívaná. Přece jenom od té doby už bylo k vidění docela dost filmů i seriálů s podobným zaměřením. Ještě bych chtěl pochválit propletenost příběhů jednotlivých postav a výběr herců, kteří jsou z velké části charizmatičtí a divák si rozhodně najde svoje oblíbence. 2. série: Bohužel už mě to ani zdaleka nebavilo tak jako série první. Vím, že úroveň seriálu má klesat i nadále, takže nevím, jestli někdy budu mít sílu to dokoukat...

Dějiny udatného českého národa (2010) (seriál)

Koukám, že je to tu hodně rozporuplný. Mně se to vcelku líbilo - krátce, stručně, výstižně a vtipně. Někdy to je možná až moc stručný a návaznost dílů taky není mnohdy vhodná, ale v celkovým pohledu mě tyto krátké historické animáky zaujaly. Samozřejmě to chce brát s nadhledem a moc to nehrotit.

Odstřelovač (2007)

Námět je dobrý a i zpočátku to vypadá, že by se mohlo jednat o solidní akční film. Děj ale postupem času ztrácí na atraktivitě a místy mi to přišlo velmi povrchní. Akční scény stojí za to, ale ten příběh mě prostě nedostal. Spíše naopak. Ke konci jsem už jen kroutil hlavou nad tím, co to tvůrci vymýšlí za kraviny. Čekal jsem od tohoto filmu víc. 60%

Debilní kecy (2012) (seriál)

Některý Debilní Kecy jsou povedenější, některý zase nestojí za moc (ty novější). Celkově vzato je to dobrý projekt, ale čeho je moc toho je příliš...

Angel Heart (1987)

Pekelně zapeklitý příběh podpořený výbornou atmosférou a hereckými výkony. Není třeba toho víc dodávat, prostě velmi kvalitní filmová podívaná, které herecky i dějově vládne skvělý Robert De Niro. A to se ve filmu objeví opravdu jen zřídkakdy... 75%

Zpráva o Europě (2013)

Atmosféru to mělo výbornou, sci-fi nápad také jak se sluší a patří. Bohužel trochu zklamalo zpracování, ale hlavně tomu něco chybělo, co by to dostalo do sekce "zapamatovatelných sci-fi". Nejde snad ani o nějaký efekty, spíš chyběl nějaký moment či úsek filmu, který by byl hoden vyšších měřítek. A úplný konec tomu také v mých očích spíše ublížil. Určitě se ale jedná o solidní scifárnu, kterou příznivci žánru celkem bezpečně dokáží ocenit. 65%

Šéfové na zabití (2011)

Dobrá komedie, která v mnoha momentech bezpečně pobaví. Chvílema je to možná až zbytečně ulítlý, ale v celkovým pohledu film působí pohodově a svěže. Docela se i těším na pokračování. 75%

Scary Movie 5 (2013) odpad!

Nehorázná kravina s naprosto dementním nevtipným homorem. Jak proboha může taková sračka někoho pobavit? A hlavně - jak to může někdo vůbec natočit a myslet si, že se u toho bude obecenstvo bavit. Demence! Jednička a trojka byly solidní parodie, dvojka a čtyřka stály za prd, ale tohle je vrchol trapnosti. Jednou jsem se pousmál u parodování Zrození planety opic, ale jinak to fakt nestojí za nic. Bezpochyby sračka roku, která se hodně přibližuje největší sračce, která byla kdy natočena. 10%