V zajetí démonů (2013)

Zklamání jako hrom. Poměrně děsivé a dobře natočené to je, to uznávám, ale to je asi tak vše. Wan se opět snaží předvést, jak moc strašidelné scény dokáže vykouzlit a servíruje je v pravidelných intervalech, ale zapomíná na všechno okolo. Příběhově je to hrozně slabý počin, možná tak před deseti lety bych to ocenil, ale teď už od hororů očekávám i něco navíc. Je to taková směska všech možných X-krát viděných hororových nápadů, které možná dokáží trochu vystrašit, ale rozhodně nedokáží překvapit. První polovina mě ještě docela dokázala udržet v očekávání, ale jak se na scéně objevil páreček démonologů a vzal to do svých rukou, tak to v mých očích hodně ztratilo a šlo to čím dál tím víc do kytek. Naprosto souhlasím s komentářem uživatele -bad-mad-wolf-. 65%

True Skin (2012)

Poměrně zajímavá ukázka toho, jak by to třeba mohlo v budoucnu vypadat. Každopádně je to docela děsivá představa. Závěrečná myšlenka se mi líbila asi nejvíc. Celkově tomu ale něco scházelo, možná to mohlo být více rozvedeno a tempo mohlo být možná méně zběsilé.

The Starving Games (2013)

Většina momentů nestojí za moc a je to spíše trapas, ale najdou se i momenty které stojí za to a pobaví. Rozhodně to není tak marné, jako nějaké jiné parodie (z letoška třeba odpadová Scary Movie 5). Skvělý výběr hlavní hrdinky - ta podoba! A Expendables byli taky výborní. Stallone. :D 45%

Poslední dny na Marsu (2013)

Tak tohle je hodně slabý sci-fi horor a to jak obsahově, tak hlavně formou. A nejde vůbec o nějaký efekty, ale prostě o styl zpracování. Námět je sice ohraný, ale minimálně pro fandy subžánru lákavý, nicméně ta forma z toho udělala tak nezáživný počin s rádoby atmosférou a akcí, že jsem to fakt jen horko těžko dokoukával. Tohle bych vážně nedoporučoval, je celá řada lepších sci-fi hororů a všechny nejsou tak staré a zaprášené jako mistr Vetřelec... 45%

Vysoké Tatry - Příroda zamrzlá v čase (2007) (TV film)

Vysoké Tatry jsou boží, byl jsem tam 3x a velmi jsem si je oblíbil. Tento dokument se mi ale moc nelíbil. Obrazově to je pěkný, ale obsahově poměrně chudý dokument. Je tam toho moc a ničemu není věnována dostatečná pozornost. Měli to možná víc tematicky ukotvit a ne míchat zvířátka a hned na to tam dávat folklórní akce. Já osobně bych třeba nejvíce uvítal dokument o turistice nebo turistických centrech v Tatrách.

Přednosta (2003)

Vážně jsem nečekal, že by mě tenhle film mohl tak pobavit. Čekal jsem nějaký ponurý a nudný drama s občasným vtípkem, ale bylo to úplně naopak. Komediální stránka převažuje, za což jsem určitě rád. Má to i svoje dramatický momenty, ale ty do filmu velmi dobře pasují a vůbec mi nevadily. Ale hlavně musím ocenit tu komediální stránku, některý hlášky byly naprosto perfektní. Pohodová komedie s místy vážnější atmosférou a s výborným Peterem Dinklagem. 80%

Muž z oceli (2013)

Pecka! Filmy o superhrdinech moc nemusím a tudíž jsem od "Supermana" vůbec, ale vůbec nic nečekal. A nakonec jsem byl filmem tak mile překvapen, že mě to fakt až zaskočilo. Ani bych to nebral jako klasický film se superhrdinou, který od začátku do konce všechno a všechny zachraňuje, ale spíš jako vynikající sci-fi. Film je velmi dobře příběhově vystavěn, obsahuje parádní akční scény, ale hlavně bych vypíchnul onu sci-fi myšlenku vesmírné civilizace a její interakce s naším světem. Nadšení u mě určitě umocňuje fakt, že jsem nikdy předtím žádnýho Supermana neviděl, takže v tom nevidím žádný nesrovnalosti či logický chyby vzhledem k předchozím filmům a osobě Supermana jako takové. Jediný co bych filmu vytknul je určitá urychlenost děje, tzn. že bych v určitých momentech ocenil, kdyby se šlo víc do hloubky, jak příběhově, tak i třeba emočně (např. odbytý začátek konce světa, zrychlená romantická vložka). Ale jinak to byla parádní show. 85%

Světová válka Z (2013)

Konečně nějaký svěží vítr v zombie tématice. Ale dá se tohle vůbec považovat za zombie film? Ne tak úplně a kdo očekával klasický zombíky, tak má prostě smůlu. Tohle je jinej level, rychlejší level. :-) A já to vítám. Film jsem si nadmíru užil. Příběhově je to velmi povedený, má to kulervoucí scény (jak napínavostí, tak velkolepostí), má to velmi dobrou a originální pointu a v neposlední řadě musím pochválit i herce (Pitt mi vůbec nevadil) a fajnovou hudbu. Navíc to nemá žádný výraznější chyby, který by mi bránily dát plný počet. 85%

Plivu na váš hrob 2 (2013)

Jednička pro mě nebyla nic moc, a proto jsem od dvojky vůbec nic nečekal, nakonec mě ale docela překvapila. První polovina byla solidně napínavá, druhá je sice utahanější, ale má zase svoje momenty, ke kterým stačí říct jen: Auuu!!! Co se násilí týče, tak na tuhle sérii má jen máloco, některý momenty jsou opravdu velmi pikantní a myslím si, že můžu mluvit za všechny pány, když řeknu, že na tohle se dá koukat fakt jen velmi těžko. Víte co mám na mysli... :-X Místy je počínání mařenky, stejně jako v jedničce, trochu mimo meze reality, ale ještě se to dá vstřebat. Docela bych ocenil i technický zpracování, tvůrci to zvládli nečekaně dobře. Pro mě osobně o něco lepší než jednička. PS: Zajímalo by mě, jak se k tomuto kousku staví Bulhaři, přeci jenom je to docela tvrdý zařadit film s takovým dějem takto konkrétně. To zřejmě nebude příliš vhodná reklama pro stát. :-D 55%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Sci-fi a útoky mimozemšťanú (v tomto případě spíše vnitrozemšťanů) mám hodně rád, ovšem trailer k Pacific Rimu mě spíše odradil, přišlo mi to až moc padlý na hlavu. Nakonec jsem byl ale samotným filmem velmi mile překvapen. Chvílema to opravdu může působit hloupě a dějově to taky není žádná sláva, nicméně to má neuvěřitelný náboj, baví to člověka po celou dobu a je to neuvěřitelně efektní. Navíc to nebylo vůbec tak debilní, jak jsem očekával a nejsou tam ani výraznější logický kiksy. Prostě jedna velká show, v hlavních rolích Kaiju & Jeagers. Jo a ještě jedna věc - hrubá hudba! Docela se těším na dvojku... 75%