Expendables: Postradatelní (2010)

Na začiatok musím povedať, že mi to prišlo krátke :-(. Film mal spád až moc rýchli a aj to zariadenie, že kde kto a prečo mi prišlo len také strohé aby bolo. Ale proste nadupaná pecka testosterónom (a u niektorých aj evidentne ničím iným), ktorá vám pripomenie staré zlaté 80-te a 90-te roky. 83%

Rande v Římě (2010)

Milé, predvídateľné, miestami nelogické až poburujúce tuposťou, no hlavne zábavné. Nie možno stále ale je. U mňa hodnotenie hodne skresal výskyt plazov v tomto filme. Kristen Bell tam proste nemala čo robiť. Ale vynahradil to napoleon dynamite a danny:).. proste to bolo coooooool!!:) 59%

Čarodějův učeň (2010)

Niekedy je menej viac.. A ten to film by sa tým mal riadiť.60%

Cypher (2002)

ja osobne nemám rád kyber-scifi, ale toto sa dalo. záver mi prišiel nie stupidný, ale taký nelogický, že taký mort s, v princípe, banalitou. rovnako mi film prišiel dosť nízko rozpočtový a herecky velmo rozporuplný. Miestami som žasol, a potom som chcel plakať. Ale dejovo je to určite super. 70%

Skrýš (2010)

Predvídateľné, nudné, sprosté a miestami aj nechutné... niet toľko spomínanej otázky boha a nereálnych obrazov o šialenom kňazovi, by sa to aj dalo. Takto len 39%

Doktor Smrt (2010) (TV film)

BACH, AL PACINO, EUTHANASIA, LOST....... všetko paradane elementy tohoto filmu... .82%

Poslední vládce větru (2010)

Ale len to tak štrajchlo. Tento film má velký nedostatok v čase. Z potenciálu by sa dal spraviť 3 hodinový film ( a stále by to bol len začiatok trilógie). Ale tak budiž. Ale druhý naj nedostatok vidím v prevedení. Miestami mi to prišlo ako film DO 5 rokov neskor od 15. Ale tak aj to budiž. Ale nakoniec tu máme posledný nedostatok a to je strašná výprava. ako tak otrasné prevedenie fantasy sveta som dlho nevidel. Nehovorím o efektoch ale vodný národ by mal byť spätý s vodou a nie ladom. a keď už tak min. by mali mať nejaké náznaky že v tom lade je voda. A ničoho som sa ja nedočkal. Nvm ale film mi prišiel velmi lacný. No relaxačný. 56%

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Silné klišé, ktoré sa tiahlo celým filmom mu velmi ubralo. Rovnako ako aj Cameron, ktorá je proste nevhodná pre hocijakú umeleckú snímku. Tento film má ale aj tak čím zaujať. Sú to vtipné dialógi či skôr monológi neuveritelného Toma Cruisa, ktorý si týmo u mňa napravil všetko zlé (War of the Worlds, Collateral...). Hudba bola skvelá a rovnako aj kamera či strih. Réžia budila dojem chaosu alebo jednoduchosti. A to taktoež velký mínus. Miestami sa deje neuveritelná akcia a potom akoby pre finančné problémy sa tohoudeje zatiaľ čo je hl. hrdinka v spánku. Divné. Ale aj tak 77%

Počátek (2010)

Bohužiaľ.. i napriek prekvapeniu aké som nečakal a zároveň satisfakcie v podobe nesklamania od nolana sa mi dostalo divného obrazu s nepresnými informáciami a strohou architektúrou a chaotickými farbami... aspoň sa nedial prequel na dark city. to ma potešilo najviac. 82% A mimo musím znova vyzdvihnúť Lea. i keď v tomto filme ho potopil blbý scenár bol geniálny.

Muž ve stínu (2010)

Tak ku hereckému umeniu v tomto filme nie je patričné slovo. Možno BRILIANT ... Ku strihu, kamere, výprave : PERFECT .... no ku scenáru a samotnému deju.. POOR - GOOD... miestami chýbali vystupňované dramatické záchvaty úzkosti ktoré som tak dlho čakal či nejasné náznaky od šedých eminencií... nič sa nedialo. Film sa ťahá hodinu bez náznaku komplikácií dokonca čo mi prišlo divné. No a koniec je naj blbší čo som zatial videl. 60%