Trable v ráji (2009)

Nudné, hlúpe, až priam urážajúce, no zato s obsadením. Ktoré aj tak nič nepredviedlo, takže 20%

Všichni jsou v pohodě (2009)

Velmi pekný, priam krásny film zobrazujúci vzťahy v rodine, v nefunkčnej, modernej rodine, v akej sa nájde viacero z nás. Film má vela pozitív ako herecký výkon Roberta, ktorý svojím vekom už vzbudzuje dojem nevynúteného honoru (ktorý mal vždy!). Priebeh filmu, a samotný koniec, pri ktorom som mal slzu na krajíčku. Film pôsobiaci ako komédia s prvkami drámy, je dráma s trochou komédie. Netreba mať žiadne očakávania. Film si vytvorí vlastné prostredie vo vašej hlave a nenechá vás odísť od deju. Ten je totiž priamočiary a pri tom zaujímavý. No čo sa mne najviac páčilo, je nečakaný a vynikajúci obraz podvedomia a prenesenie role rozprávača do hlavy a myšlienkových pochodov hl. postavy. To je pre mňa dačo vynikajúce. Gratulujem tvorcom! 81%

Godzilla (1998)

Kto by to nepoznal, že?.. no ja si myslím, že je to pozeratelné a možno i viac:).. 80%

Traveler (2007) (seriál)

Skveléééé. Konečne sa mi dostalo politicko, historického thrilleru, kde sa stále niečo deje. I keď by to chcelo viac odpovedí a viac častí... tak som spokojný. A dúfam, že raz sa tvorcovia vrátia k tejto téme:)... 80%

Prokletý ostrov (2010)

Martin Scorsese + Leonardo DiCaprio + geniálny príbeh a skvelý scenár + splnené očakávania ohľadom detailov ...... nemám čo dodať. ...... 89%

Cvokař (2009)

Silne depresívny, silne nič nevypovediac, silne nudný a silne blbý film. Ja neviem, ale tento film mi príde ako pokus o malinu. Číro čistý pokus. Nevyšlo vďaka pár scénam a samozrejme sociálnej otázke vo filme. Plus Spacey a je dobojované. Film nebude medzi najhoršími filmami v histórií, ale ani sa radšej o ňom nebude hovoriť. 30%

Nahoru a dolů (2009) (seriál)

Nezapomenutelné hlody ako Everybodey wants a piece of my shit... To a herecký výkon Danny-ho McBride-a sú hl. žahákmi tohoto seriálu. Príbeh je tak tupý, ako hl. hrdina sám. A to je ešte lepšie:-D... Vedlajšie postavy ako retardovaný učiteľ hudobnej a feťák barman, sú nenormálne perly tohoto seriálu a určite to tréba vidieť. 83%

Legie (2010)

Bohužiaľ sa mi ne splnili všetky priania a nerozvinula sa ináč velmi zaujímavá téma, čo ak sa raz niekto ( nie zrovna boh, ale niekto mocný) rozhodne, že tento svet ma už sral hodne dlho... to je geniálna myšlienka. A v podobe nahnevaného boha to mohlo byť super! Avšak zmenilo sa to na jednosmernú akciu bez hlbšie zámeru. To je veľká škoda. Ale aj tak to pozeratelné. 62%

Bez soucitu (2010)

Stali sa dve veci. Prvá je, že Luc sa nechal zlákať vidinou úspechu a bohatstva (alebo neviem čoho ešte), a zbúchal chaotický, nevyrovnaný príbeh. Po Taken mali podla mňa všetci v predstavách akčnú, chladnokrvnú, s nadhľadom vedenú snímku so skvelým príbehom. tu je na rýchlo zbúchaný začiatok, inteligentný koniec (šach nerátam, to bolo choré), a rýchli stred. Vadila mi tá jednoduchosť príbehu, kde hrdinovia vedeli kam majú ísť a prečo a kto tam bude. to bolo divné. Ale no dobre. Tá druhá vec, je vloženie "silnej" komédie na začiatok ináč akčného filmu. John ako vtipný zabijak mi navyše teraz vôbec nesadol. Neviem. Asi to bolo tým letným strihom. fakt neviem. No ale určite ma tento film nenaštval a ani neznechutil a to je hlavné. Takže 63%

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Z povinnosti som si tento film pozrel. Z povinnosti k miliónom zarytým fanúšikom, ktorý tvrdia, že romantika v upírom svete je super, a že príbeh je dramatický a má spád. Bohužiaľ ja sa obávam jedného. Svet sa stáva čoraz hlúpejším. Resp. ludia v ňom. Ako je možné, že upír a človek, chcú byť spolu? Už toto je hl. otázka celého príbehu, ktorá sa vôbec nerozoberá. Takže logičnosť nehľadajme. Láska. Ach tá láska. Ale kde je?! Ak mi chce niekto povedať, že v tom, že hl. herci vyzerajú ako by ich niekto otrávil arzénom, tak to je dosť chabé. Za celý film som si ani raz nepovedal, že tak toto je fakt dojemné alebo tak toto by som im neprial a pod. Proste ani romantika to nieje. Tak teda dráma. Od začiatku nám je jasné oč pak pôjde. tak ten stred prázdnych slov a ničoty v podobe opravovania motoriek, chodenia do kina, či skákania do vody, mi prišiel ako nerozumný, chaotický a zbytočný. Takže ani dráma to nieje. Zostáva nám už len trocha akčnosti. ktorá padne keď vidím ako Bella beží cez stovky ludí v červených kapucniach aby zachránila edwarda... a podarí sa jej to. Si hovorím WTF? Ale potom príde od tvorcov vykúpenie v podobe márovačky medz elitou upírov a edwardom, čo skončí tragicky. Myslím v rovine bojovej. A záver je samozrejme tajomný. Bella je zázračné nedotknuteľne upírmi, a edward ju premení a požiada o ruku, kde sa ona zatvári ako keby sa bála pravidelné ho ranného sexu. AWFUL!!! Tak mi teraz pvoedzte čo je too vlastne za film?! Ja si myslím, že nijaký. Jednoducho komerčný blábol, ktorý apeluje na mladé babenky. 30%