Vlkodlak (2010)

Bohužiaľ i napriek celkovej schopnej pozerateľnosti je tento film iba paródiou na samotný príbeh a obrazovo, zvukovo a herecky na bode mrazu. Ani Anthony ma nepresvedčil. Bohužiaľ hrôza. 38%

Mládí v hajzlu (2009)

No ja som prekvapený až uchvátený. Nič také ako toto som nečakal. Film s tak tupým od prezentovaním sa a blbou zápletkou a celkovým dojmom pôsobiacim ako 5 ročné nevyvinutédieťa.. ma dostal tak že mi tých 90 min ubehlo ako voda. dialógy, prostredie, vizáž hercov, to všetko bolo parádne. no najmä ma dostala jedna vec. Film mal obdivuhodný zámer ukázať o čo naozaj vo vzťahoch ide a o čo sa pokúša každý jedinec. O "svoje" šťastie a spokojnosť. A sex samozrejme ale tak to je ako je. Film ďalej s citlivosťou a nadhľadom poukazuje na chorobné okresávanie ľudskej povahy a slobody a udáva jednotný smer vývinu. Žiadne omyli ani túžby, nič. A to sa hl. hrdina tohoto ináč velmi oddychového filmu snaží poprieť a to čo naj bizarnejším spôsobom. 78%

Planeta 51 (2009)

Ako jediné čo sa mi páčilo je narážka na našu neohľaduplnosť voči všetkému novému čo sa odrazilo na správaní "zelených" voči astronautovi... to bolo parádne ukázanie našej neschopnosti prijať nové veci a prostredie či jav... 60%

Solomon Kane (2009)

ako oddychovka krása.. ako film na trochu povznesenia ci rozmyslania hnus... jednoduchosť od začiatku az po koniec.. primitívnosť na všetkých frontoch od deju cez scenár az po zaver... nič viac nez zabitie času 55%

Kick-Ass (2010)

Zo začiatku musíme si priznať jedno. Tento film sa nijakou snahou nedá dať na 5 hviezd. Problém je totiž v nelogičnosti, vo vyfantazírovanom svete plnom náhod a zidealizovaných okamihov ako aj postáv. Film nesie jasný symbol tvorby matthew-a, ktorý je jasne uletení. Ale omnoho lepšie ako často spomínaný Tarrantino. Aspoň mne príde jeho uletenosť taká.. rozprávková. A pritom živá a plná radosti (žiadne nožnicové ruky a mŕtva nevesta ako u ďalšieho kandidáta na uletenosť roku!).... Mne tento film prišiel ako jednoznačnou odychovkou . Ako jasným výchovným a ukážkovým symbolom pre mladých ludí a "bad guys", že vždy sa nájde niekto, kto ich vymláti:). Film mi prišiel rovnako aj ako divoký svet s jasným happynedom a pritom snahou o napätie pri vyrozprávaní ho. A nakoniec je to svet ktorý sa zrodí v nejakej utláčanej detskej hlave, ktorá sníva o hrdinstve. To všetko mi prišlé zlaté a zaujímavé a celkovo super. Akurát na TEN! film o ktorom sa bude všade rozprávať nejakú tu dobu to nemá. Toť vsjo:) 83%

Parchanti (2010)

Mne osobne sa film páčil najmä v obdobiach teoretických rečí, ktoré boli vedené inteligentne a najmä nie zdĺhavo a zbytočne premúdrelo. Proste keď sa jednalo o vyriešenie nejakej situácie jednalo sa rýchlo a pritom inteligentne. Zoe Saldana mi vadila. Jej herecký výkon je grc a rovnako aj jej rola. Do filmu tak prešpikovaného akciou a humorom dali duševne zlomenú bojovníčku s chladným srdcom a pritom jemným zmyslom pre správnosť konania. to je choré. Ale ináč som s filmom absolútne spokojný. Žiaden rušivý efekt som nevidel a ani som sa raz nenudil. :) 81%

Exmanželka za odměnu (2010)

Absolútna oddychovka a s dávkou romantiky sa to aj dá zniesť. Trocha mi to prišlo nedomyslené a miestami som pociťoval silné klišé a potom zas crimi so všetkým všudy. A znova..klišé-ganster... no ja nvm..... ale humor a Gerard zachránil film a i keď záver v archíve bol stupídnosťou TOP 10.. tak sa to dalo .. no tesne, ale predsa 77%

Čas probuzení (1990)

dlho som zvažoval ako ohodnotiť tento film, ale nakoniec predsa len vyhral posledný a finálny pocit, ktorý som mal. Ten totiž ukázal silu ľudského ducha a pritom aj jeho zraniteľnosť. Tvorcovia poukazujú na neúplnosť a strach z našich životov a ich premárnenia. Strach z našich činov. Zároveň krásu ktorá je prínosom po dobrých činoch. Tento film tréba vidieť už len pre okamih "prebudenia". velmi silný filmový zážitok, i keď miestami nudný. No myšlienka a herecké výkony ako aj uvedomenie si, že sa jedná o skutočný príbeh, vyhráva!!!! 88%

Skrytá identita (2006)

Teraz (dňa 10.4.2010) som si všimol, že som neohodnotil tento film. A nechápem ako sa to mohlo stať. Tento film totiž patrí medzi moje naj.... Ja nemám slov!!!!! Tento film ma donútil pozreť si predošlé snímky od Scorseseho... K filmu v skratke. dicaprio je génius, rovnako ako aj Nicholson a mark wahlberg. Nebyť tupého Matta tak po hereckej stránke TOP!!! Scenár a ostatok... na rovnako TOP!!!! 94%