Smrtihlav (1998)

Po dlouhé době vynikající scifi-thriller. Skvělá atmosféra, výborný děj. Takhle nějak si představuju chaoz a nejistotu :-)

Maniak (1996)

Jeden z výborných filmů s Kieferem Sutherlandem v hlavní roli. Přišlo mi ale, že autoři scénář moc nepropracovali, např. scéna, kdy Reese Witherspoon vystřílí do Kiefera Sutherlanda asi 4-5 nábojů, dvě z bezprostřední blízkosti do hlavy, tam prostě bejt neměla. Měla to bejt jedna rána, aby byla nějaká naděje na přežití. Přemýšlím, která postava z těch dvou je horší, jestli Bob Wolverton, zakomplexovanej vrah, kterýho bych poslal okamžitě do plynový komory, nebo nenapravitelná a negramotná Wanessa Lutz, která sice udělala jednu správnou věc a to, že se s Kieferem Sutherlandem vypořádala podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí, potom ale vzhledem ke svý negramotnosti udělá tolik dalších věcí( viz. první výslech, útěk atd.), za který bych ji okamžitě poslal za Bobem Wolvertonem.

Komando (1985)

Tohle je další kult mého dětství. Tenhle film beru jako jednou velkou parodii a snažím se u něj bavit. Neprůstřelný až nesmrtelný, někdy snad i neviditelný Arnold se mstí za únos své dcery a střílí všechno, co mu přijde do cesty. Opásá se zbraněma, který musely mít tak půl tuny, namaluje se jako pravej válečník a jde na to. Kdyby ve druhé světové válce existovala alespoň jedna rota takovýchto plukovníků Matrixů, o vítězství by bylo postaráno :-)

Zeitgeist: The Movie (2007)

Když bych ho měl porovnat například s Loose Change( Zeitgeist se dotýká částečně problematiky zachycené v Loose Change), řekl bych, že Zeitgeist je ještě lepší. Nikdo netvrdí, že cokoli z toho je pravda, každý si může udělat svůj vlastní obrázek a já jsem si ho dávno o Americe udělal. Škoda, že Geroge Bushe nepodrobili křížovému výslechu pod přísahou a v přímém přenosu, nejspíš bysme se něco dozvěděli.

Loose Change 2nd Edition (2006)

Je to skutečně vynikající dokument, skvěle natočen, i když informace se na můj vkus na diváka chrlí příliš rychle. Nám nepřísluší hodnotit, zda-li je tato předkládaná verze možná či nikoli, my zde hodnotíme pouze dokumentární stránku. Četl jsem si spoustu dobrých komentářů, avšak ten, kdo dává hodocení odpad a jemu podobná, jednoduše není schopen objektivně hodnotit tento dokument, protože se mu předkládaná verze prostě příčí. P.S. Kdyby to bylo tak, jak je zde předkládáno, vůbec bych se nedivil!

Čas zabíjet (1996)

Jaká to plejáda skvělých herců, která se zde sešla, jaké to výborné soudní dialogy a jaký to neuvěřitelný konec, kterému se snad museli smát i sami scénáristé. Rasismus je problém a ten, koho nejvíc trápí( USA) o něm točí nejvíc filmů. Nevím no, od začátku jsem jim nefandil, asi proto, že v opačném případě by (bílý) vrah skončil na elektrickém křesle. Za konec bych měl dát odpad, ale budu si myslet, že by se to ve skutečnosti nestalo, tak dám plné hodnocení.

Predátor (1987)

Jednoznačný kult mého dětství. Viděl jsem ho poprvé asi v 7 letech( cca rok 1991) na jednohlasně namluvené videonahrávce, jejíž autor si téměř celý děj vymyslel a mluvil naprosté bláboly( o to víc se po dnes bavím). Proto jsem se velmi těšil, až ho uvidím s českým dabingem. Film bohužel zapadl do éry rychlodabingů s imbecilními režiséry v čele. Nikdy jsem nebyl schopen pochopit tu "módu", že všechno musí být přeloženo do češtiny, ať se hovoří jakýmkoli jazykem, všechny zvuky( sténání, křik atd...) musí být namluveny znovu a že překlad nesmí obsahovat sprostá slova. Po delší době jsem film viděl znovu( zřejmě si nějaký génius prohrál se zvukem) a řekl jsem si, že takhle by nějak měl vypadat český dabing. Když si vzpomenu, jak Arnold Schwarzennegger burácí džunglí a láká predátora v podání Pavla Soukupa, nevěděl jsem, jestli mám zvracet nebo dostat záchvat smíchu. Není tu snad nic, co by se dalo vytknout, snad až, že film mohl být o něco delší :-) To Specs: pusť si ten film ještě jednou a nahlas, máš tam chyby!

Dr. House (2004) (seriál)

Dr. House je seriál, který je šíleně nudný, nudí me od samého začáku až do závěrečných titulků, děj se šíleně vleče ( "pajdá" jak by napsal Dc. H ), nevím proč je tento seríal mezi lidmi tak oblíbený, u mě balancuje mezi * a odpadem! Ale, kvůli Hughu Lauriemu, který byl skvělý v seriálu Černá zmije dávám * (slovy jednu hvezdičku)

Prázdniny pana Beana (2007)

Dal bych odpad, protoze takový až trapně nudný filmový blábol sem od Rowana Atkinsona necekal, ale protoze se jedná stále o postavu Mr. B. , u jehož seriálové podoby se vždy rád zasměji, dávám alespon hvezdičku útěchy. Příště přidat Rowane přidat...

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Absolutní česká seriálová špička! Nejvíce se mi líbí díly, kde si největší zločinci bezmezně dělají, co chtějí, až někdo přijde s novou kriminalistickou metodou a pošle je všechny na šibenici. Můj nejoblíbenější díl je ale samozřejmě Mechanoskopie a skvělý Karel Heřmánek.