Temný rytíř (2008)

Pro mě nejlepší film, který jsem kdy viděl. Temný, napínávý, akční.... Perfektní psychologie postav, skvělí herci, hudba, obraz, zvuk... Co Nolan načal v Batman Begins, zde dovedl k dokonalosti. Z obyčejné adaptace komiksu se vyloupl naprosto úžasný film. Vůbec psolední dobou se komiksové adaptace daří...

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Skvělý a vtipný seriál o čtyřech vysoce inteligentních lidech, kteří se dají označit za opravdové podivíny, ale pro mě je to super parta uvěřitelných ( snad kromě Sheldona ) mladých lidí, kteří řeší svoje problémy, které se hlavně točí okolo vztahů se ženami, technologií, her nebo komiksů. Pro diváka orientujícího se v informačních technologiích, sci-fi seriálech, komiksových hrdinech, xboxových hrách se tento seriál stane o to přitažlivější, protože je tu mnoho hlášek a vtipů s odkazy na tyto věci. Takovým protipólem k těmto čtyřem kamarádům je Penny, moc hezká blondýnka, která přináší do seriálů trochu normálnosti, dalo by se říci. Díky ní vám také budou vysvětleny mnohé technologické nebo vědecké pojmy :). Pro mě jeden z top hraných seriálů ( HIMYM a Přátelé a Červený trpaslík ), který hlavně přináší něco jiného.

Constantine (2005)

K tomuto filmu jsem přistupoval jako k oddychovce, ale po pár minutách mě charismatický temný hrdina Reeves vyvedl z omylu. Místo bezduché akční adaptace komixu tu máme inteligentní a vizuálně velmi povedený film. Černý a ironický humor vás doprovází až do konce, kde se setkáte s kladným hrdinou filmu: Luciferem:). Cigerety haste už jen v krvi! A navíc jsem se dočetl, že místo žvýkačky si nechal na konci zapálit další.

Tygr a drak (2000)

Překrásná legenda o Li Mu Bai, největším mistru bojových umění své doby. Snaží se začít nový život a proto daruje svůj meč panu Tche, který je ale ukraden a tím začíná celý příběh. Dále se ve filmu řeší vztah Li Mu Bai a Shu Lien , kteří jsou do sebe zamilovaní, ale Li Mu Bai se k drží zpět , protože v souboji zabil jejího snoubence. Celý film provází skvělá hudba, která vás dokonale pohltí a myslíte si, že jste součástí všeho dění na obrazovce/plátně. Létání hrdinů mi ani nepřišlo moc přehnané...líbilo se mi a bylo dobré, že jen mistři a vysoce talentovaní mohli létat. Skvělá atmosféra, poetické, balada o lidské zodpovědnosti, nenaplněné lásce, pomstě a mladivstvé poblázněnosti. Hodně lidí dává nízká hodnocení, ale to připisuji spíše nepochopením filmu a zaměřením se diváka jen na akci a souboje, hlavní je u toho přemýšlet a nechat se pohltit.. Akce je úžasná, ale myslím si, že neni to hlavní na celém filmu, vyprávění příběhu, filozofické rozhovory, to je pro mě to, co mě dostalo a chytlo za srdce. Závěrečná scéna jen ukazuje, jak je celý film úžasný, skvělý, nádherný,......

Batman začíná (2005)

Skvělý začátek nového batmana. Christian Bale dokázal udělat z hlavní postavy takový charakter, který se vám vryje do paměti. Bale a další super herci ve vedlejších rolích dodávají filmu tu věc, která dělá z batman begins tím čím je. Není to jen bezduchá akční adaptace komiksu,ale zde jde o vývoj hrdiny, jeho vnitřní boj a psychologii. Mě se to moc líbilo.

Bourneovo ultimátum (2007)

Bourneovo Ultimátum je vyvrcholením celé série agenta bez minulosti. Geniální film postavený na rychlé akci v čele s Mattem Damonem. Celý film je točen tak, že si připadáte jako byste byli přímo namístě. Strhující! Třesavá kamera přidává na atmosféře a akci. Bourne není na první pohled nesmrtelný hrdina jako například Arnold nebo Silvestre, ale po chvíli zjistíte, že si se všema dělá co chce a přitom to všechno vypadá uvěřitelně. Nejlepší na celém filmu jsou honičky všeho druhu a jak se Bourne vyhýbá nástrahám vám po zádech přejde mráz. Pro mě vrchol všech akčních filmů.

Slayers - Lina, postrach banditů (1995) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších komediálních seriálů, navíc s fantasy námětem. O příběh tu zas tolik nejde, ale není vůbec špatný. Většina dílu si drží svoji úroveň a existuje tu i pár vážnějších dílů, které vůbec nejsou špatné. Základem celé party dobrodruhů je Lina, mladá čarodějkam která je velmi popudlivá, chamtivá a vysazená na své malé poprsí. Dalším členem je Gaury, zdatný šermíř, který je tak trochu hloupý:), ale když v nějakých dílech o něco šlo tak to byla moje nejoblíbenější postava. Amelia je nejmladším členem zato velmi zajímavým, je spravedlivostí úplně prolezlá a i úplně bláznivá. Pak je tu Zelgadis, člověk a z jedné třetiny troll, který se snaží stát celým člověkem. Posledním je Sylphiel, ale ta se v moc dílech neobjevila a ani to moc nevadilo. Celý seriál je plný vtipu a gigantických soubojů. Všem doporučuji a nenechte se odradit tolika díly. 95%

Království nebeské (2005)

Pro mě krásný historický film v čele s Orlando Bloomem, který mě opravdu překvapil. Nemyslel jsem si, že dokáže hrát normální hlavní roli a hlavně normálního drsnějšího chlapa ( naproti tomu Elf, kovář v pirátech, ...). Skvělé efekty velké bitvy. Morální dilema, rytířství, Svaté město a charismatický Jeremy Irons. Další plus filmu jsou jeho vedlejší herci, kteří tlačí film dále a nikdo vám nevnucuje sympatického Orlanda. Fantastická atmosféra a spád filmu. R. Scott mě znovu okouzlil po Gladiátorovi a klidně bych řekl, že mě se Kingdom of Heaven líbilo více. 5/5

Princezna Mononoke (1997)

Moje první anime a navíc s dabingem v České televizi. V té době jsem si ji nahrál na videokazetu a pouštěl jsem si ji každý večer než jsem šel spát a usínal jsem při ní. To se opakovalo až do té doby než se kazeta ohrála a začala vydávat ošklivé pazvuky:). Překrásné dobrodružství Ashitaky, které začíná útokem démona na jeho vesnici. Z démona se vyklube jeden z bohů, Ashitaka si ze souboje odnese ošklivé zranění, které se nedá v jeho vesnici vyléčit a musí vyhledat pomoc jinde..... Na první pohled se toto anime může zdát jako pohádka pro děti, ale hloubka příběhu, mlhavé hranice mezi dobrem a zlem, krev, romantika, rovnováha mezi životem a smrtí vás vyvede z omylu. Krásné a uchvacující. Tento film ( jako i jiná anime) pochopí jen citlivější a chytřejší a vnímavější divák. Nejlepší z nejlepších!

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Pro mě vždycky první díl celé série. Úžasný svět, kde dobro představuje republika s rytíři Jedi a zlo impérium v čele s Darthem Vaderem. Skvělé efekty, které se mi líbí i dnes a ve srovnání s 2. a 3. epizodou přidávají více na atmosféřo a duchu Star Wars. Nejlepší sci-fi série, kterou jsem viděl a odmalička to žeru. Když v parodiích a komediích slyším hlašky z tohoto fenoménu tak se hezky zasměju a přepadne mě chuť zkouknout originál. Povinnost vidět pro každého.