5 centimetrů za sekundu (2007)

Toto je moje první setkání s Makoto Shinkai a musím říct, že jsem ještě nic takového neviděl. Nádherné scény, hudba, pozadí, sluneční záře, třešeň, vlaky.... 60 minut plných emocí o odloučení dvou lidí. Neskutečné. Závěrečná píseň jen dokazuje, že se jedná o vyjímečné dílo.

Cesta do fantazie (2001)

Moc pěkná pohádka, ale mě se líbili víc Howl´s moving castle a Mononoke Hime. Krásný barevný svět. Super animace. Pěkné postavy. Příběh není tak dobrý,ale to všechno okolo to nahrazaje. Velice originální postavičky a námět lázní. Jedno z nejlepších anime vůbec, protože za tím vším je zase skvělý Miyazaki.

Strážci - Watchmen (2009)

K watchmenům jsem přistupoval jako k jiným komiksovým adaptacím, ale nemohl jsem se mýlit víc ( taky nečtu komiksy, proto jsem byl asi tak překvapený). Nejlepší na tomto příběhu bylo, že tu vlastně nikdo nebyl zlý ani hodný. Hrdinové měli své osobnosti a to lidské. Každý měl svojí dobrou i špatnou stránku. Skvělé akční scény, hodně zpomalování, které se mi vždycky líbilo. Vizuálně perfektní. Zvuku si člověk často ani nevšimne pokud není vysloveně hrozný a nebo na druhou stranu skvělý, tady je to ten druhý případ. Trošičku mi chyběla minulost nebo motivace hrdinů, abych poznal, kdo co je a za čím si stojí. Drsné, krvavé a i hodně sexu a navíc modrý penis, toto bych od Ameriky vůbec nečekal. Skvělá podívaná, která vás nechá přemýšlet.

Blade Runner (1982)

Zážitek z tohoto filmu se těžko popisuje. Ikdyž se vlastně toho moc ve filmu nestalo tak jsem se vůbec nenudil. Napínavé scény, temná atmosféra, jemné zvuky..... Super herecké výkony a super film. Neumim o takovém filmu napsat komentář,ale jedno je jisté, nebudete zklamáni a užijete si krásných 117 minut.

Zjizvená tvář (1983)

Příběh Tonyho Montany, který se rychle vyšvihne na špičku organizovaného zločinu. Jak rychlý byl jeho vzestup, tak rychlý byl i jeho pád. Skvělý film, i když na mě trochu delší. Ze začátku se mi Tony moc líbil, ale to čím se stal už ne. Brutální gangsterka. Mnoho propracovaných postav a hlavně vývoj samotného Tonyho. Drogy a peníze udělají hodně. Na vrcholu nebyl vítězem... Dobrá hudba, dobrý příběh a na takovou délku filmu se to dalo.

Killer (1989)

Další akční masakr v čele s Yun-Fat Chowem. Tentokrát je hlavní hrdina zabiják, který oslepí zpěvačku výstřelem z pistole. Příběh nebyl špatný a točí se hodně okolo kamarádství a důvěře. Parádní akce a přestřelky, zpomalené záběry a honičky, prostě všechno co u Johna Woo nesmí chybět. Stejně dobré, ne-li lepší jak Hard-Boiled. O proti obyčejným střílečkám ( rozuměj Hollywood ) je tu hodně emocí a vše vypadá uvěřitelně ( to se může zdát k smíchu... ). Chow zase nezklamal a jeho postava největšího zabijáka se dvěma zbraněmi a párátkem v koutku je už legendární.

Lepší zítřek 2 (1987)

Pokračování se hodně povedlo a podle mě je o chlup lepší. Na konci jedničky jsem se bál, že ve dvojce bude chybět Yun-Fat Chow, ale naštěstí to tak nebylo:). Drsnější, možná is zamotanější a hlavně plynulejší. Akce o chlup lepší a to co se odehrávalo na konci to byl hotovej masakr. Navíc akce s katanou tam seděla jak prdel na nočník. Bravo!

Lepší zítřek (1986)

Po Hard Boiled je toto pro mě malé zklamání. Příběh se točí okolo dvou bratrů, kteří se každý vydal jinou cestou zákona. Námět dobrý, ale herec mladšího bratra je otřesný a vypadá jako mladý klučík a všechno jen kazí. Podání příběhu nebylo špatné, ale nebylo to úplně ono. Myslel jsem si, že Yun-Fat Chow bude v hlavní roli a bude to celé o něm, ale záběry a akce s ním byli nejlepší a přestřelka s květináči byla opravdu super. Tak uvidíme co nám přinese druhý díl. Horší 5*

Hard Boiled (1992)

Nejlepší akční film za poslední dobu co jsem viděl. Chowa jsem znal jen z Tygr a Drak a neuměl jsem si ho představit v Hongkongským akčňáku, ale ukázal zač je toho loket. Příběh nebyl nic extra, ale o to těch to filmech nejde. Základem je akce a té se tu nešetří. Stovky zabitých lidí na sto různých způsobů. Krvavé drsné a stylové. Hlavní postavy byly perfektní. Moc se mi taky líbil jednooký záporák, který měl i své zásady a souboje s ním byli super. Perfektní kamera ze zadu. Dlouhé akční sekvence bez střihu. Choreografie na jedničku. Všude samé skoky, prolety sklem a hrozně moc střílení. Naprosto úžasný. Dokonce jsem si i všiml hudby a to se mi moc nestává, tak dobrá byla. 100% a teď ještě juknout na další film s Chowem a Wooem!

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Moc pěkné, krásné efekty a pohádkové. I příběh stál za to a nikdo tu ani nebyl zlý nebo hodný, to se mi moc líbilo. Možná scházelo více akce jako v prvním díle.... Zábavné, ale humor už není takový a sám hellboy nebyl tak vtipný a nehlásil. Hodně z filmu zabral obraz, který ale ubral právě na hercíh a jejich hláškách i příběhu. Ale i tak to byla skvělá podívaná a monstra byla taky super.